Renesance

„Pomstím se těm, kdo zradili moji rodinu. Jsem Ezio Auditore da Firenze. Jsem asasín…“ Zrazen vládnoucími rodinami Itálie se mladý muž vydává na výpravu za pomstou. Aby vymýtil korupci a vrátil své rodině čest, naučí se řemeslu asasínů. Cestou Ezio využije moudrosti takových velikánů, jako jsou Leonardo da Vinci a Niccolò Machia... celý text

Zrazen vládnoucími rodinami Itálie se mladý muž vydává na výpravu za pomstou. Aby vymýtil korupci a vrátil své rodině čest, naučí se řemeslu asasínů. Cestou Ezio využije moudrosti takových velikánů, jako jsou Leonardo da Vinci a Niccolò Machiavelli, a ví, že přežití mu zajistí jen vlastní dovednosti. Spojencům pomůže nastolit změnu a prosadit svobodu a spravedlnost. Pro nepřátele se stane hrozbou.

Tak začíná příběh moci, pomsty a spiknutí.

Pravda bude napsána krví. méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/42_/42072/renesance-pJx-42072.jpg 3.6215

Assassin's Creed (1.)

Renaissance (2009)

Literatura světová, Romány, Fantasy
Vydáno:, Fantom Print

hojkas

Rychlý děj, podmanivé prostředí renesanční Itálie, utajený řád sloužící lidské svobodě a také honičky v starých uličkách. Zní to stejně dobře, jak se to čte, ale (a to ale muselo přijít) kdo kdy zahlédl hru Assassin's creed II, ví, že jde o pouhý přepis jejího děje. Kniha sama bohužel nepřináší nic moc nového. Tím není špatná, příběh takovéhoto kalibru si určitě zasloužil i jiné zpracování, a toto je více než zdařilé.
Ale pokud jste zmíněnou hru už hráli, můžete knihu s klidným svědomím vynechat. A pokud ne, radím vám to ihned po přečtení knihy napravit. Příběh za to stojí a vychutnáte si ho více, když budete moci v rámci videohry skákat s Eziem po střechách sami.

l.e.d

Bohužel jsem hrál hru..... Nemůžu dát míň * protože to je skvělá hra s bezvadným dějem. Nemůžu dát ani plný počet, protože kniha nemá nic navíc.
Je to jen a jen přepis povedené hry.

Marsí5

Myslím, že jsem měla výhodu, protože neznám herní verzi. Nic mě nerozptylovalo, nic jsem nesrovnávala. Prostě jsem otevřela knihu a během pár vět jsem se ocitla v renesanční Itálii. Čtivé, napínavé, téměř bez oddechu. Ale přiznávám, že závěr mi moc nedává smysl.... Určitě plánuju pokračování, aby mi celý příběh zapadl do sebe.

KydlochMoris

Tak tohle je přesně ten druh a děj knihy, co miluji!

Alex.Barunka

Jedná se o přepis hry a nic moc nového nepřináší. Někdy bych řekla, že se autor nechal hrou dokonce omezit. Každopádně je to čtivé, akční a má to náboj. Pro neznalce her to může být dobré čtení, pro znalce spíše takový doplněk.

Horbet

Hrál jsem pouze 1. díl Assassin's Creed a to v roce 2007 kdy vyšel, tehda mě to velice oslovilo, ale s komerční salvou nových a nových dílů jsem se v tom jednoduše řečeno ztratil a neměl jsem chuť se o sérii dál zajímat. Ovšem nedávno jsem narazil na knižní zpracování tady na DK, kde je posloupnost knih v sérii jasně označena v závorce (1.) (2.) ... a rozhodl jsem se jednat. A dobře jsem udělal.

Série začíná Eziem Auditore da Firenze, který je zprvu takový neohrabaný benjamínek, ale po chvíli se z něj stává opravdová hrozba a postrach templářů. PC hru jsem nehrál, a proto mi při čtení fungovala fantazie na plno. Žádné spoilery a přirovnání. Možná proto shledávám tuto knižní podobu jako velice povedenou.

Janie26

Tahle kniha a vlastně celá série je por mě droga. Nikdy jsem netušila, že mě takovýhle typ knih zaujme, ale už je to tak...
Doporučuji lidem, kteří chtějí zkusit nějaký nový žánr knihy. Por mě 5 hvězdiček.
Super kniha... a určitě pokračujte v sérii! :)

hellena1523

Hru neznám, nejsem zrovna fanda do pc games, ale kniha se mi líbila. Líbilo se mi tempo a styl, jímž byl příběh podáván. Někdy na mě zbytečně moc detailů a jinde byly souvislosti podávány poněkud bezduchým způsobem, ale ve výsledku pěkná, dobrodružná fantasy.

Fajťák

Mel jsem od knihy mnohem vetsi ocekavani. Doufal jsem, zy kniha bude zachycovat i samotny navrat do historie a bude v ni obsazeno vice dejovych linek. Pribeh je vsak prilis primocary a autor jde od jedne vrazdy k druhe. Zadna hloubka pribehu a naprosto ubohe zakonceni celeho dila.

tiger02
20.12.2016

Na túto knihu som sa veľmi tešil a očakával som niečo podobné ako Ľavá ruka Boha, ale toto bol sk;r opis počítačovej hry. Písané pekne, možno to malo dobrý potenciál, ale v niektorých častiach mi to prišlo ako opis toho, čo sa deje v hre .... trošku sklamanie. Dám tomu ešte jednu šancu a skúsim druhé pokračovanie :)

RickyRicardo
18.09.2016

PC serii Assassins Creed mám poctivě odehranou, postavu Ezia Auditore zbožňuji. Čekal jsem že by kniha mohla přinést nějaká zajímavá odhalení nebo nové dobrodružství, ale je to vlastně akorát děj PC hry na papíře. Na rozdíl od hry mě knižní verze nechytla.

Cattleya
22.08.2016

Kvôli kvalite hre som čakala, že aj knihy budú rovnako skvelé. Bohužiaľ, nestalo sa tak. I keď som knihu nakoniec dočítala, nezanechala vo mne pocit, ktorý som očakávala. Celá kniha mi prišla "suchá".

nikolsn
19.07.2016

Hra super, kniha tragédie.

Hlavi
29.05.2016

Velice zábavná kniha. Doporučuji. V některých momentech se sice trochu vleče ale jinak je plná akce.

davidurban1973
27.04.2016

Hry jsem některé hrál, tuto zrovna ne, každopádně jsou pěkné a líbí se mi. Proto jsem si přečetl první knihu a to byla tedy chyba. Strašné. Naprosto jednoduché vyprávění, žádná hloubka, skoro jako přepis nebo návod pro hru :( Pro mě naprosté zklamání...

Kotas53
17.03.2016

Celé to na mě působilo dojmem, jakoby si autor pustil stejnojmennou počítačovou hru a na laptopu vedle zapisoval co právě ve hře dělá. Kniha naprosto postrádá jakékoliv vžití do charakteru, rozvinutí dějové linky, nebo detaily. V půlce knihy jsem musel se čtením přestat. Veliká škoda, veliká...

barleyfox
10.12.2015

Kniha se mi hodně líbila, hry jsem nehrála, ale po přečtení mám docela zálusk je zkusit. Děj byl rychlý a dynamický, dobře se to četlo, ačkoliv mi pořád přijde, že toho tam hodně chybí. Autor si příliš nevyhrává s úvahami a popisem prostředí, což je docela škoda, protože pak byla kniha ještě lepší. Každopádně se mi příběh zalíbil a chystám se na přečtení dalších dílů.

Andreanis
13.11.2015

Kniha mě poměrně zklamala. Druhý díl herní série je můj nejoblíbenější, proto jsem asi měl až příliš vysoké očekávání, které kniha nenaplnila ani z polovina. Nejedná se o špatnou knihu, je velmi čtivá a ubíhá v příjemném tempu. Bohužel však nemohu dát víc než 3*

matyas5461
27.10.2015

dosti povedené i na to, že to byl první díl :)

shade
02.10.2015

No knihu jsem nedočetl. Jde až moc vidět ,že je to psané , jako pc hra.
Dojít tam a tam , něco splnit, posbírat, nebo se naučit.
Čtivou knížku si představuji jinak.

Ewik
04.09.2015

Prvně jsem hrála hry, pak teprve četla knihy. Pravdou je, že jsem díky tomu moc nemusela namáhat fantasii, což je škoda, protože veština scén v knize popisovaných dost kopírovala hru.
Ezio byl lehkovážný floutek, který z ničeho nic dostal od života pár facek. Myslela jsem si, že se o životech hlavních hrdinů dozvím víc a že psychologie postav bude trošku barvitější.
Děj plynul rychle, byl čtivý, ale tak trošku jsem čekala poetičtější jazyk, vždyť děj se odehrává v renesanční Itálii. Bohužel tato atmosféra na mě nedolehla.

Janičta
14.06.2015

Slušná kniha u které jsem se nenudila, protože se tu jde z akce do akce.... Což je vlastně i jedna výtka kterou ke knize mám.
Hru jsem nehrála, ale zde v komentářích jsem se dočetla, že kniha jí odpovídá. Ovšem kniha není hra a troška té květnatější řeči by jí prospěla. Jsem ráda, že autor nepopisuje každý druhý šutr na cestě atp... ale tím, že nerozvede, (nepohraje si) téměř s ničím, se stává kniha strohou. Dá se to shrnout tak, že assasíni jdou.... zabíjí nepřítele (sem tam jsou zraněni) a málokdy se jim něco nepovede, ale sem tam jim něco unikne... Rychlost děje má opravdu vysoké obrátky.
Doufám, že budou další díly lepší po slohové stránce, protože o věčném boji assasínů a templářů se toho dá jistě napsat dost :-)

mmasterr
01.05.2015

Knížku jsem četl až po dohrání hry. Bavila mne, bylo to čtivé a zábavné, škoda jen trochu "odfláknutého" konce. Od čtení občas rozptylují cizojazyčné výrazy, kdy člověk musí listovat, aby zjistil význam.

Kulibrnda
13.02.2015

Tahle kniha se dá pojmout asi nejlépe jako tutoriál ke hře, pak by asi u mě obstála. Sloh je ale až neuvěřitelně nečtivý a bohužel, jako znalec příběhu, mě nemohla ani nějak překvapit příběhová linka, protože jsem ji prostě dopředu znala. Pokud jsem se dobře dočetla, Oliver Brown je historik, a na celkovém pojetí je to znát. Sice bude v rámci svého oboru dobře obeznámen s historickým obdobím, ve kterém se příběh odehrává, ale jako nezkušený spisovatel beletrie neumí pracovat s postavami a nábojem, který by měly předávat čtenáři. Ve výsledku tedy velice podprůměrná kniha. Dle všeho by další pokračování měly mít už lepší sloh, nejspíše Bowden začal chodit na kurzy kreativního psaní a tak snad bude znát zvyšující úroveň. To už bohužel neposoudím. Zůstanu u her, kam věčný souboj Assassinů a Templářů patří.

vincek1
04.01.2015

Knihu jsem dočetl a dost na mě zapůsobila. Hru jsem nehrál, takže nemohu porovnávat. Mám za sebou zatím poslední díl nazvaný Černá vlajka, který jsem četl již dříve a mě osobně se zdál být zajímavější než Renesance. I když fantasy není jak se říká "moje parketa" je to zajímavé čtení.

Defrauder
03.01.2015

Mám odehrány skoro všechny díly Assassin´s Creed a celkový nápad příběhu (ve hře i prolínání minulosti a "současnosti" (resp. budoucnosti)) je opravdu famózní, nic ohraného a okopírovaného. Ovšem jak popsat knihu. Po předčtení prvního dílu, jsem čekal možná mnohem více. Kniha je samozřejmě napsána podle hry a je téměř její kopií. To mi ale vůbec nevadí, naopak jsem rád, nicméně přístup spisovatele je poněkud strohý a jednoduchý. Divně napsané dialogy, kdy při početnějším nebo delším dialogu se člověk začne ztrácet, kdo to vlastně mluví a lehce přehnané používání italských slov, které čtenáře doslova vytrhne z děje a donutí ho listovat na konec knihy, aby je přeložil. Kniha není žádným mistrovským dílem, které ocení běžný čtenář, spíše je určena pro skalní příznivce hry, či čtenáře, které hodně zaujal obsah díla a nechtějí trávit čas u hry. Pokud se tedy rozhodnete knihu zakoupit a nebudete se zaobírat prkotinami, tak jí doporučuji, opravdu si nemyslím, že by jste pak litovaly zbytečně ztraceného času.

PetraMe
01.10.2014

Výborná kniha, po dokončení hry, jsem si řekla: "Musím mít i knížku!" Knížka mě nezklamala, přišlo mi strašně líto, že jsem už na konci, tak jsem si koupila i druhý díl. Rozhodně doporučuju :)

ladyfromskye
04.09.2014

Předlohu, tedy počítačovou hru, jsem viděla po kouscích, když jsem čas od času nahlédla spolubydlící na koleji pod ruku. Střípky příběhu se mi líbily, ale nejsem žádný hráč, osobním vrcholem je Montezumův poklad :-) Takže bylo jasné, že pokud se budu chtít s příběhy herní série více seznámit, budu muset sáhnout po knihách.
Neočekávala jsem nic moc velkého, zpočátku jsem byla s touto knihou spokojená, ale jak se postupně zrychlovalo tempo vyprávění, začala jsem mít problém. A poslední asi tři kapitoly, to byla, alespoň pro mě, prostě hrůza. Také spisovatelský projev se mi jevil jako postupně klesající (ačkoliv již od samého začátku to nebylo nic moc extra). Takže nakonec jsem si příběh vůbec neužila. Knižní sérii samozřejmě dočtu (jen nerada nechávám rozdělanou práci nehotovou), ale jak to tak vypadá, na stará kolena se asi budu učit hrát složitější počítačové hry, než je ta mnou výše zmiňovaná... Tak to abych si nechala držela palce :-)

Miisha
26.02.2014

Knížku jsem si chtěla přečíst už pěkně dlouho.. splnila všechny mé očekávání. Těším se na další díly ;)

drtina
25.02.2014

Skvělá kniha!
Výborně doplňuje hru. Dostal jsem ji k Vánocům a všem vřele doporučuji.