Renesance

Renesance https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/42072/bmid_renesance-Qa7-42072.jpg 4 414 74

Assassin's Creed série

„Pomstím se těm, kdo zradili moji rodinu. Jsem Ezio Auditore da Firenze. Jsem asasín…“ Zrazen vládnoucími rodinami Itálie se mladý muž vydává na výpravu za pomstou. Aby vymýtil korupci a vrátil své rodině čest, naučí se řemeslu asasínů. Cestou Ezio využije moudrosti takových velikánů, jako jsou Leonardo da Vinci a Niccolò Machiavelli, a ví, že přežití mu zajistí jen vlastní dovednosti. Spojencům pomůže nastolit změnu a prosadit svobodu a spravedlnost. Pro nepřátele se stane hrozbou. Tak začíná příběh moci, pomsty a spiknutí. Pravda bude napsána krví.... celý text

Literatura světová , Romány , Fantasy

Vydáno: , Fantom Print

Renaissance , 2009

mmasterr
01.05.2015 4 z 5

Knížku jsem četl až po dohrání hry. Bavila mne, bylo to čtivé a zábavné, škoda jen trochu "odfláknutého" konce. Od čtení občas rozptylují cizojazyčné výrazy, kdy člověk musí listovat, aby zjistil význam.

Kulibrnda
13.02.2015 2 z 5

Tahle kniha se dá pojmout asi nejlépe jako tutoriál ke hře, pak by asi u mě obstála. Sloh je ale až neuvěřitelně nečtivý a bohužel, jako znalec příběhu, mě nemohla ani nějak překvapit příběhová linka, protože jsem ji prostě dopředu znala. Pokud jsem se dobře dočetla, Oliver Brown je historik, a na celkovém pojetí je to znát. Sice bude v rámci svého oboru dobře obeznámen s historickým obdobím, ve kterém se příběh odehrává, ale jako nezkušený spisovatel beletrie neumí pracovat s postavami a nábojem, který by měly předávat čtenáři. Ve výsledku tedy velice podprůměrná kniha. Dle všeho by další pokračování měly mít už lepší sloh, nejspíše Bowden začal chodit na kurzy kreativního psaní a tak snad bude znát zvyšující úroveň. To už bohužel neposoudím. Zůstanu u her, kam věčný souboj Assassinů a Templářů patří.

vincek1
04.01.2015 4 z 5

Knihu jsem dočetl a dost na mě zapůsobila. Hru jsem nehrál, takže nemohu porovnávat. Mám za sebou zatím poslední díl nazvaný Černá vlajka, který jsem četl již dříve a mě osobně se zdál být zajímavější než Renesance. I když fantasy není jak se říká "moje parketa" je to zajímavé čtení.

Defrauder
03.01.2015

Mám odehrány skoro všechny díly Assassin´s Creed a celkový nápad příběhu (ve hře i prolínání minulosti a "současnosti" (resp. budoucnosti)) je opravdu famózní, nic ohraného a okopírovaného. Ovšem jak popsat knihu. Po předčtení prvního dílu, jsem čekal možná mnohem více. Kniha je samozřejmě napsána podle hry a je téměř její kopií. To mi ale vůbec nevadí, naopak jsem rád, nicméně přístup spisovatele je poněkud strohý a jednoduchý. Divně napsané dialogy, kdy při početnějším nebo delším dialogu se člověk začne ztrácet, kdo to vlastně mluví a lehce přehnané používání italských slov, které čtenáře doslova vytrhne z děje a donutí ho listovat na konec knihy, aby je přeložil. Kniha není žádným mistrovským dílem, které ocení běžný čtenář, spíše je určena pro skalní příznivce hry, či čtenáře, které hodně zaujal obsah díla a nechtějí trávit čas u hry. Pokud se tedy rozhodnete knihu zakoupit a nebudete se zaobírat prkotinami, tak jí doporučuji, opravdu si nemyslím, že by jste pak litovaly zbytečně ztraceného času.

PetraMe
01.10.2014 5 z 5

Výborná kniha, po dokončení hry, jsem si řekla: "Musím mít i knížku!" Knížka mě nezklamala, přišlo mi strašně líto, že jsem už na konci, tak jsem si koupila i druhý díl. Rozhodně doporučuju :)

ladyfromskye
04.09.2014 3 z 5

Předlohu, tedy počítačovou hru, jsem viděla po kouscích, když jsem čas od času nahlédla spolubydlící na koleji pod ruku. Střípky příběhu se mi líbily, ale nejsem žádný hráč, osobním vrcholem je Montezumův poklad :-) Takže bylo jasné, že pokud se budu chtít s příběhy herní série více seznámit, budu muset sáhnout po knihách.
Neočekávala jsem nic moc velkého, zpočátku jsem byla s touto knihou spokojená, ale jak se postupně zrychlovalo tempo vyprávění, začala jsem mít problém. A poslední asi tři kapitoly, to byla, alespoň pro mě, prostě hrůza. Také spisovatelský projev se mi jevil jako postupně klesající (ačkoliv již od samého začátku to nebylo nic moc extra). Takže nakonec jsem si příběh vůbec neužila. Knižní sérii samozřejmě dočtu (jen nerada nechávám rozdělanou práci nehotovou), ale jak to tak vypadá, na stará kolena se asi budu učit hrát složitější počítačové hry, než je ta mnou výše zmiňovaná... Tak to abych si nechala držela palce :-)

Miisha
26.02.2014 4 z 5

Knížku jsem si chtěla přečíst už pěkně dlouho.. splnila všechny mé očekávání. Těším se na další díly ;)

drtina
25.02.2014 5 z 5

Skvělá kniha!
Výborně doplňuje hru. Dostal jsem ji k Vánocům a všem vřele doporučuji.

Lowelllyyp
25.01.2014 2 z 5

Takže .. Nějak nevím, co k tomu napsat. Nelze říct, že by děj byl špatný, naopak - myslím si, že nápad to je opravdu slušný. Ale nehorázně mě nudilo strojené a vlastně i primitivní zpracování. Opravdu jde poznat, že to je uděláno podle PC game (nehrála jsem - nechci hrát), ale přišlo mi to nepropracované a nedotažené, byly tam mezery, které jsem si nějak musela vyplnit sama. Místy jsem si připadala jako v pohádce O kohoutkovi a slepičce, jak slepička pobíhala od zvířete k zvířeti s tím, že něco potřebuje, ale ti jí řekli, že jí to dají, až když jim donese něco na oplátku,.. (Určitě to znáte).

Netuším, jestli mám potřebu číst další díl.. :)

Alexandra Hurts
24.11.2013 4 z 5

Kniha se mi opravdu moc líbila, jen mě mrzí, že přeskakovala dlouhá časová období. Rozhodně doporučuji...přečetla jsem za 4 dny

brumla.cz
16.05.2013 5 z 5

Přepsaný příběh Assassin's Creed II. Nemá to možná bůhví jak vybroušené dialogy, větnou skladbu nebo podobné prvky, ale pokud AC žerete podobně, jako já, tak si přímo při čtení budete představovat animace ze hry a prožívat děj znova. Já si to prostě užil a to je pro mě hlavní.

bukiet
16.03.2013 3 z 5

Promarněná šance. Stejnojmenná herní série má na akční hru docela zajímavý a chytrý příběh, ale autor tohoto přepisu druhého dílu herní série si s ním opravdu nevěděl rady. Nejsem si jist, koho by tato kniha vlastně měla oslovit. Ti, kdo neznají hru, budou zmateni a a hráči zklamáni. Sám jsem knihu četl souběžně s hraním hry.

maciii
15.09.2011 1 z 5

Naprosto souhlasím s komentářem OldyB, holá dějová linka bez jakýchkoliv popisů čehokoliv, bez dramatické gradace, s dialogy, které bych splácala i já. V polovině jsem to vzdala, ale věřím, že jsem o nic nepřišla.

OldaB
04.01.2011 1 z 5

Oblíbená herní série se dočkala knižního zpracování, ale bohužel není moc co slavit. Jde vlastně o tupě přepsaný druhý díl, takže se dočkáme spousty katastrofálních dialogů, kterým snad může konkurovat pouze popis děje hodný žáka základní školy, který v češtině bojuje o čtyřku. Přiznám se, že jsem se vyloženě musel nutit, abych knihu dočetl. Pokud máte možnost, rozhodně dejte přednost hře, zabavíte se mnohem více.