Renesance

Renesance https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/42072/bmid_renesance-Qa7-42072.jpg 4 414 74

Assassin's Creed série

„Pomstím se těm, kdo zradili moji rodinu. Jsem Ezio Auditore da Firenze. Jsem asasín…“ Zrazen vládnoucími rodinami Itálie se mladý muž vydává na výpravu za pomstou. Aby vymýtil korupci a vrátil své rodině čest, naučí se řemeslu asasínů. Cestou Ezio využije moudrosti takových velikánů, jako jsou Leonardo da Vinci a Niccolò Machiavelli, a ví, že přežití mu zajistí jen vlastní dovednosti. Spojencům pomůže nastolit změnu a prosadit svobodu a spravedlnost. Pro nepřátele se stane hrozbou. Tak začíná příběh moci, pomsty a spiknutí. Pravda bude napsána krví.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Fantom Print

Renaissance , 2009

Marsí5
09.05.2017 4 z 5

Myslím, že jsem měla výhodu, protože neznám herní verzi. Nic mě nerozptylovalo, nic jsem nesrovnávala. Prostě jsem otevřela knihu a během pár vět jsem se ocitla v renesanční Itálii. Čtivé, napínavé, téměř bez oddechu. Ale přiznávám, že závěr mi moc nedává smysl.... Určitě plánuju pokračování, aby mi celý příběh zapadl do sebe.

KydlochMoris
07.05.2017 5 z 5

Tak tohle je přesně ten druh a děj knihy, co miluji!

Alex.Barunka
07.04.2017 4 z 5

Jedná se o přepis hry a nic moc nového nepřináší. Někdy bych řekla, že se autor nechal hrou dokonce omezit. Každopádně je to čtivé, akční a má to náboj. Pro neznalce her to může být dobré čtení, pro znalce spíše takový doplněk.

Horbet
04.04.2017 5 z 5

Hrál jsem pouze 1. díl Assassin's Creed a to v roce 2007 kdy vyšel, tehda mě to velice oslovilo, ale s komerční salvou nových a nových dílů jsem se v tom jednoduše řečeno ztratil a neměl jsem chuť se o sérii dál zajímat. Ovšem nedávno jsem narazil na knižní zpracování tady na DK, kde je posloupnost knih v sérii jasně označena v závorce (1.) (2.) ... a rozhodl jsem se jednat. A dobře jsem udělal.

Série začíná Eziem Auditore da Firenze, který je zprvu takový neohrabaný benjamínek, ale po chvíli se z něj stává opravdová hrozba a postrach templářů. PC hru jsem nehrál, a proto mi při čtení fungovala fantazie na plno. Žádné spoilery a přirovnání. Možná proto shledávám tuto knižní podobu jako velice povedenou.

Janie26
22.03.2017 5 z 5

Tahle kniha a vlastně celá série je por mě droga. Nikdy jsem netušila, že mě takovýhle typ knih zaujme, ale už je to tak...
Doporučuji lidem, kteří chtějí zkusit nějaký nový žánr knihy. Por mě 5 hvězdiček.
Super kniha... a určitě pokračujte v sérii! :)

hellena1523
05.02.2017 3 z 5

Hru neznám, nejsem zrovna fanda do pc games, ale kniha se mi líbila. Líbilo se mi tempo a styl, jímž byl příběh podáván. Někdy na mě zbytečně moc detailů a jinde byly souvislosti podávány poněkud bezduchým způsobem, ale ve výsledku pěkná, dobrodružná fantasy.

Fajťák
18.01.2017 2 z 5

Mel jsem od knihy mnohem vetsi ocekavani. Doufal jsem, zy kniha bude zachycovat i samotny navrat do historie a bude v ni obsazeno vice dejovych linek. Pribeh je vsak prilis primocary a autor jde od jedne vrazdy k druhe. Zadna hloubka pribehu a naprosto ubohe zakonceni celeho dila.

tiger02
20.12.2016 4 z 5

Na túto knihu som sa veľmi tešil a očakával som niečo podobné ako Ľavá ruka Boha, ale toto bol skôr opis počítačovej hry. Písané pekne, možno to malo dobrý potenciál, ale v niektorých častiach mi to prišlo ako opis toho, čo sa deje v hre .... trošku sklamanie. Dám tomu ešte jednu šancu a skúsim druhé pokračovanie :)

RickyRicardo
18.09.2016 2 z 5

PC serii Assassins Creed mám poctivě odehranou, postavu Ezia Auditore zbožňuji. Čekal jsem že by kniha mohla přinést nějaká zajímavá odhalení nebo nové dobrodružství, ale je to vlastně akorát děj PC hry na papíře. Na rozdíl od hry mě knižní verze nechytla.

Cattleya
22.08.2016 2 z 5

Kvôli kvalite hre som čakala, že aj knihy budú rovnako skvelé. Bohužiaľ, nestalo sa tak. I keď som knihu nakoniec dočítala, nezanechala vo mne pocit, ktorý som očakávala. Celá kniha mi prišla "suchá".

nikolsn
19.07.2016 2 z 5

Hra super, kniha tragédie.

Hlavi
29.05.2016 4 z 5

Velice zábavná kniha. Doporučuji. V některých momentech se sice trochu vleče ale jinak je plná akce.

davidurban1973
27.04.2016 1 z 5

Hry jsem některé hrál, tuto zrovna ne, každopádně jsou pěkné a líbí se mi. Proto jsem si přečetl první knihu a to byla tedy chyba. Strašné. Naprosto jednoduché vyprávění, žádná hloubka, skoro jako přepis nebo návod pro hru :( Pro mě naprosté zklamání...

Kotas53
17.03.2016 1 z 5

Celé to na mě působilo dojmem, jakoby si autor pustil stejnojmennou počítačovou hru a na laptopu vedle zapisoval co právě ve hře dělá. Kniha naprosto postrádá jakékoliv vžití do charakteru, rozvinutí dějové linky, nebo detaily. V půlce knihy jsem musel se čtením přestat. Veliká škoda, veliká...

barleyfox
10.12.2015 4 z 5

Kniha se mi hodně líbila, hry jsem nehrála, ale po přečtení mám docela zálusk je zkusit. Děj byl rychlý a dynamický, dobře se to četlo, ačkoliv mi pořád přijde, že toho tam hodně chybí. Autor si příliš nevyhrává s úvahami a popisem prostředí, což je docela škoda, protože pak byla kniha ještě lepší. Každopádně se mi příběh zalíbil a chystám se na přečtení dalších dílů.

Andreanis
13.11.2015 3 z 5

Kniha mě poměrně zklamala. Druhý díl herní série je můj nejoblíbenější, proto jsem asi měl až příliš vysoké očekávání, které kniha nenaplnila ani z polovina. Nejedná se o špatnou knihu, je velmi čtivá a ubíhá v příjemném tempu. Bohužel však nemohu dát víc než 3*

matyas5461
27.10.2015 4 z 5

dosti povedené i na to, že to byl první díl :)

shade
02.10.2015

No knihu jsem nedočetl. Jde až moc vidět ,že je to psané , jako pc hra.
Dojít tam a tam , něco splnit, posbírat, nebo se naučit.
Čtivou knížku si představuji jinak.

Ewik
04.09.2015 5 z 5

Prvně jsem hrála hry, pak teprve četla knihy. Pravdou je, že jsem díky tomu moc nemusela namáhat fantasii, což je škoda, protože veština scén v knize popisovaných dost kopírovala hru.
Ezio byl lehkovážný floutek, který z ničeho nic dostal od života pár facek. Myslela jsem si, že se o životech hlavních hrdinů dozvím víc a že psychologie postav bude trošku barvitější.
Děj plynul rychle, byl čtivý, ale tak trošku jsem čekala poetičtější jazyk, vždyť děj se odehrává v renesanční Itálii. Bohužel tato atmosféra na mě nedolehla.

Janičta
14.06.2015 3 z 5

Slušná kniha u které jsem se nenudila, protože se tu jde z akce do akce.... Což je vlastně i jedna výtka kterou ke knize mám.
Hru jsem nehrála, ale zde v komentářích jsem se dočetla, že kniha jí odpovídá. Ovšem kniha není hra a troška té květnatější řeči by jí prospěla. Jsem ráda, že autor nepopisuje každý druhý šutr na cestě atp... ale tím, že nerozvede, (nepohraje si) téměř s ničím, se stává kniha strohou. Dá se to shrnout tak, že assasíni jdou.... zabíjí nepřítele (sem tam jsou zraněni) a málokdy se jim něco nepovede, ale sem tam jim něco unikne... Rychlost děje má opravdu vysoké obrátky.
Doufám, že budou další díly lepší po slohové stránce, protože o věčném boji assasínů a templářů se toho dá jistě napsat dost :-)