Černá vlajka

Černá vlajka https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/187103/bmid_cerna-vlajka-t4M-187103.jpg 4 138 22

Assassin's Creed série

Zlatý věk pirátství – věk, kdy chamtivost, ctižádost a korupce znamenají víc než věrnost – a drzý mladý kapitán Edward Kenway si dělá jméno jako největší pirát své doby. V brilantně napsaném novém románu ze série Assassin’s Creed se dozvíte, jak se z mladého bukanýra Edwarda stal jeden z nejnebezpeč­nějších pirátů a jak byl vtažen do staletí staré bitvy mezi templáři a asasíny.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Fantom Print

Black Flag , 2013

DraculasLady
09.04.2023 4 z 5

Díl od dílu je asasínský příběh lepší a lepší. Pořád jsou sice znatelné odkazy na hru, kde se postava učí nějakým dovednostem, ale už to alespoň není tak násilné, jako v prvních knihách. Nicméně pořád by si autor mohl v tomto ohledu dát záležet a rozpracovat tyto situace trošku jinak. Pirátská tématika je ale nadmíru vděčná a setkání se známými postavami z historie dodává příběhu nádech reality. A musím tedy říci, že mi byl Edward i přes některé své nesnesitelné vlastnosti milejší, než jeho syn Haytham, o kterém byl přechozí díl ságy. Na to, jak se jednotlivé knihy v celkovém ději přeskakují, si už člověk prostě zvyknul. Ale kam zapadne ten další, to se nechám překvapit. Nějaké ty díry v ději se dají ještě stále nejít a rozpitvat.

ArkAngel
30.03.2023 3 z 5

Kvalitních pirátských příběhů je jako šafránu a herní série Assassin's Creed jeden takový příběh také přinesla. V knižní podobě ale bohužel tolik nevynikne, byť to atmosféru má. Čtenář musí trochu bojovat s menší encyklopedičností díla, protože se zde objevuje velké množství postav, které ale nemají natolik významnou roli a stávají se z nich tak kolikrát akorát jména spojená s historií. Přechod k subjektivní/deníkové podobě knižní sérii rozhodně pomohl, protože to dává sérii zase jiný rozměr.

Vikos
31.10.2022

Skvělá!!!

Alex.rrr
02.08.2022 3 z 5

Díl od dílu bych řekla, že se zážitek ze čtení zlepšuje. Sérii jsem začala číst, že jsem velký fanda her a chtěla jsem si rozšířit informace. Na začátku mě zklamalo, že to kopíruje vlastně hru a v ní je snad i více informací. Teď ale děj nabírá trochu plasticitu a nejede pode scénáře. Rozhodně je to čtivější a lepší. Kniha se mi líbila, i když postava Edwarda - mladého floutka mi nesedla.

Kee
11.02.2021 3 z 5

"Nikdo poctivý nežije snadný život, Edwarde. Ten vedou jen ti, kdo působí nejvíce bolesti."

Nejprve by bylo asi dobré zmínit, že kniha opravdu trpí českým překladem. Pro osoby znalé počítačových her (ke kterým se řadím) nepředstavuje z hlediska děje nic nového, což je možná trochu škoda. Období pirátů a pirátských ikon jako je Edward Thach, Charles Vane, Calico Jack, Anne Bonny a dalších, si dle mého názoru zaslouží větší prostor pro dokreslení reálií a vykreslení jednotlivých charakterů - příběh mi přišel v určitém aspektu vyprávěn velmi úsporně a komorně. Jelikož mám tuto historickou epochu ráda, šla bych trochu víc do hloubky (ale to je jen čistě má preference).

Edward Kenway není klasický hrdina (ani antihrdina), rozhodně je však zajímavým charakterem, který vzbuzuje emoce. Co se týče templářů a asasínů, v posledních dílech herní série je tento prvek tak nějak zabudovaný násilím (což je škoda, jelikož tituly samy o sobě, bez násilného zařazení k AC sérii nejsou špatné, vyjma mnou subjektivně těžce neoblíbené Valhally). I v této knize působí poněkud "navíc" a kdyby nebylo styčného bodu v podobě Mary Reedové (mj. mé nejoblíbenější postavy v příběhu), která Edwarda vtahuje do světa asasínů a templářů, tak by působil vyloženě nepatřičně.

Black Flag potenciál má, ale kdybych měla někomu doporučit, zda si spíš přečíst knihu nebo zahrát hru, tak druhá možnost mi přijde lepší.

Marsí5
09.02.2021

Autor si zase připsal body, o které přišel předchozím dílem o Edwardovu synovi. Musím velmi pochválit pořadí knih, kdy vám jedna představí spoustu otázek a odpovědi se dozvíte až v té další. Rozhodně neklesejte na mysli, když se něco nedozvíte hned. Ono to přijde ve správný čas :-D
Edwardův příběh je mnohem zajímavější, má větší spád a rychle se měnící děj. Nevíte, co můžete čekat :-)

MalejTonda
17.10.2020 2 z 5

Díky tomu, že jsem velký fanda celé série videoher, až na poslední dva díly, které mě moc nebavily, ale i tak jsem je dohrál, jsem se rozhodl, že si přečtu knihu o jednom z mých nejoblíbenějších dílů. Doba pirátů mě vždycky zajímala a to je také možná důvod, proč zrovna tento díl byl můj oblíbený. Edward jako člověk sám o sobě má zajímavý příběh.

Kdybych si měl vybrat mezi videohrou a knihou, tak na 100% si vyberu videohru. Neříkám, že kniha byla špatná, ale kvůli překladu se mi špatně četla, proto přemýšlím, že si knihu najdu v angličtině a přečtu si ji znovu. Příběh byl dobrý, ale že by mě to úplně vtáhlo, to se také říci nedá. Možná je to tím, že jsem hrál hru a jsem zvyklý na něco jiného. Knihu doporučuji, pokud nemáte možnost jak si hru zahrát, ale chcete vědět o čem je.

StarPopcorn
13.05.2020 5 z 5

Rozhodně se nebudete nudit, spíš naopak. Tahle kniha patří mezi moje nejoblíbenější ze série Assassin's Creed. Jak už jsem psal u Renesance, pokud jste ještě neslyšeli, tak si pusťte soundtrack z herní předlohy

MichalKal
14.04.2020 2 z 5

Oproti prvním třem dílům série nic moc.

jasněblond007
25.02.2020 1 z 5

Kniha předchází dějově předešlému dílu. Příběh je zajímavý, ale jak jsem psal v hodnocení u 5. dílu, kniha nemá nic společného s Assassíny, ač se tam o nich sem tam zmíní aby se neřeklo.

Kuža007
12.11.2018 4 z 5

Po asi nejúspěšnějším díle knižní série Assassin's Creed, po díle Opuštěný, byla Černá vlajka studená sprcha. Už k herní verzi této knihy, Assassin's Creed 4: Black Flag, jsem měl jako hráč velké příběhové výhrady. Už u hry jsem říkal, že AC4 je dobrá pirátská a historická hra, ale příběhově to bohužel žádný assassin není. I když se Oliver Bowden snažil Edwardovi vsunout do života víc assassinů a templářů, tak na té knize jde teprve vidět, jak ten příběh je nedokonalý ve hře.

Klepsi
19.07.2017 5 z 5

Já si dovolím nesouhlasit s komentáři, kde píšete, že je kniha napsaná strohým jazykem :) Ona tak napsaná totiž není - to jen český překlad je naprosto příšerný a donutil mě tak odložit knihy s Eziem, protože se to nedalo číst. Pak jsem si ale koupila Black Flag v angličtině, protože tenhle díl Assassin's Creed zbožňuju, a musím říct, že ta knížka je skvělá. Je napsaná tak, že čtenáře okamžitě vtáhne do děje, Edwardovo vyprávění je místy vtipné, místy z něj člověka bolí srdce... Prostě v angličtině to stojí za přečtení. Takže pokud zvládáte číst v ájině, radši sáhněte po nepřeložené knize, protože ten český překlad je katastrofální :) Já osobně jsem z knihy v angličtině nadšená.

Storm.b
23.06.2017 1 z 5

Tato knížka je možná zajímavá pro fandy her, ale jako literární dílo naprosto selhává. Děj (a zejména akční scény) je psán strohým a jednoduchým stylem, hraničícím až s amatérstvím. Je do očí bijící, že autor nerozumí námořnictví, především má naprosto zcestné představy o průběhu námořní bitvy, a zobrazení tehdejší doby ve smyslu věrohodnosti také dost pokulhává. Nedočetl jsem.

Janičta
13.01.2017 4 z 5

Pro mě to bylo překvapivě dobré čtení.
Sice mi Edward dlouho nešel pod nos - není to typický hrdina. Ale nakonec se takříkajíc chytne za nos a něco se sebou udělá.
Příběh je plný cestování, dobývání a krve. To už k téhle sérii patří. Trochu mi stále vadí neucelenost děje, ale v předchozí knize to bylo mnohem horší. Vyprávění formou deníku knize jen prospívá.

Tereki11
01.11.2016 5 z 5

Líbilo se mi, že to bylo formou vyprávění místo deníku. Edward nám ukázal svůj život i tam, který ve hře neuvidíme, takže já jsem maximálně spokojená.

sackettboy
05.08.2016 4 z 5

K dokonalosti týmto knihám chýba len to, že jednak nemajú ucelenejší dej, keďže sú len prepisom počitačových hier, ale taktiež sa nevyvíjajú tak, ako by som chcel. :-D

Dany1006
06.06.2016

Kniha se mi moc líbila! Akorát ten začátek byl pro mě nudný! Možná pro to, protože jsem předtím hrál hru! Ale jinak skvělá kniha! Určitě doporučuji přečíst. :)

LucaMera
29.02.2016 5 z 5

Tohle byla jedna velká jízda! Edward ukázal že i přes jeho nedokonalost a tvrdost dokáže být rozumný a spravedlivý a že je jen člověk a uvnitř sebe má city jako každý jiný. Po přečtení jsem si uvědomila, že mi tento příběh připomněl myšlenku-každý člověk chybuje a nikdo není dokonalý...ani assassíni ne. Edward mi byl docela sympatický, jeho názory a chování mi bylo velmi blízké, choval se tak jak bych se zachovala v daných situacích i já. Bylo skvělé sledovat jeho příběh, jak dospívá, jak získává zkušenosti, jak si pomalu vytváří respekt ostatních, jak se stane někým. Líbilo se mi, že to bylo psané formou deníku, přičemž pro koho to se dozvíme až na konci knihy.

(A nutno dodat že James Kidd mě docela překvapil(mile), a celkově jsem si ho oblíbila snad nejvíc ze všech postav, hned vedle Edwarda samozřejmě.)

Dalo by se říct že občas to bylo trochu brutální (a teď to asi bude znít jako bych byla nějakej psychopat :D) ale právě to se mi na knížce strašně líbilo, koneckonců, co by taky člověk čekal od knížky plné zabijáků...
Tenhle díl Assassins creed jsem nehrála, protože už ho můj počítač neutáhne, a o to víc jsem vděčná za knihu. Příběh mě tak neskutečně pohltil, že jsem si skoro ani nevšimla když jsem knihu dočetla. A je mi upřímně líto že ten příběh už skončil, že to nemá další pokračování :( Tento příběh ve mě zanechal tak moc že se tahle kniha zařadila k těm nejlepším co jsem kdy četla. Každopádně se ke knize ještě určitě vrátím protože byla naprosto dokonalá a absolutně podle mýho gusta!! Zasloužené plné hodnocení :)

PetraMe
10.11.2015 5 z 5

Suprový příběh, kniha je velmi čtivá. Jelikož hru můj počítač nerozchodí, jsem ráda za tuto knihu, kde jsem mohla poznat život Edwarda. Bylo mi až líto, že jsem se dostala na konec knihy a tento skvělý příběh končí :)

Andreanis
07.11.2015 4 z 5

Tato kniha obsahuje naprosto skvělí příběh, i když chvílemi je děj poněkud zmatený. Edward Kenway je jedním z mích nejoblíbenějších asasinů a díky této knize, jej znám lépe než jsem kdy mohla doufat :)

piráti nájemní vrazi Karibik herní adaptace Assassin's Creed

Oliver Bowden (p)