Aspoň trochu normální

Aspoň trochu normální https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/259457/bmid_aspon-trochu-normalni-6CI-259457.jpg 4 378 100

Když se Travis vrátí domu z mise v Afghánistánu, zjistí, že jeho rodiče se rozvedli, bratr mu přebral přítelkyni a ukradl auto. A navíc ho pronásledují noční můry, v nichž stále dokola vidí smrt svého nejlepšího přítele. Zdá se, že jeho život je úplně v troskách. Pak ovšem potká Harper, svou dávnou kamarádku ze střední školy, s kterou se začne prodírat minovým polem rodinných problémů i posttraumatické poruchy. A konečně se zdá, že život by mohl být aspoň trochu normální. Travis suchý humor, smysl pro čest a povinnost i schopnost věřit v životě v to dobré, z něj dělají neobyčejného a neodolatelného hrdinu. Trish Dollerová, autorka knihy Kde hvězdy stále září, se tentokrát pustila do neobyčejně aktuálního tématu. Ale z pozice mužského vypravěče se jí ho podařilo uchopit poutavě, zajímavě, ale ne pateticky. Příběh o tom, že i v sebehorší situaci nesmíme ztrácet naději a že život je vlastně krásný.... celý text

Literatura světová , Pro děti a mládež , Dívčí romány

Vydáno: , CooBoo

Someting like normal , 2012

adela2230
20.02.2020 5 z 5

Zajímavý příběh. Úplně mě pohltil, je to opravdu velmi depresivní téma, ale tato kniha to velmi krásně vystihuje.

happy19
08.02.2020 4 z 5

Jelikož jsem se nemohla začíst dávám o hvězdu méně..Asi jsem čekala podle anotace něco jiného..ale nemůžu zas použít slovo"víc"..rozhodně stojí za přečtení..mimoto zvláštní spojení slov"trochu normální"..

Knihomolka97
20.01.2020 3 z 5

Pěkný příběh, trochu smutný a depresivní, ale pěkný.
Travis mě chvilkama fakt vytáčel! Paige byla hrozná!!! V tomhle jsem byla fakt naštvaná...jinak mi samozřejmě bylo líto, čím si procházel. Ještě, že měl u sebe Harper, která byla skvělá. :)
Škoda, že to nebylo ještě o něco delší, alespoň o pár stran. :D
3 a půl hvězdy

Monns
16.12.2019 5 z 5

Příjemná oddechovka s trochou romantiky.

Sarriii
24.11.2019 4 z 5

Kniha byla hezky, čtivě napsána. Téma bylo velmi zajímavé. Akorát za mě zase ten konec :/ Na hlavním hrdinovi byl vidět pokrok, protože začal svou situaci a svoje trauma částečně řešit, ale zase a stejně úplně nevíme, jak to dopadlo. Ráda bych věděla, jestli přežil další mise, jestli se z toho traumatu nějak dostal, jestli si vzal svoji holku...Za mě prostě o hvězdu míň, ale někomu poloviční konce můžou vyhovovat. Přečtěte a uvidíte :)

Bebe2004
09.09.2019 2 z 5

Za mě nic moc. Asi jsem čekala něco víc, kniha vlastně ani moc neměla smysl

Romča11
10.07.2019 5 z 5

Tahle knížka je super. Není to až tak obvyklé téma a to z ní dělá jedinečnou. Strašně se mi líbí, že hlavní hrdona je voják. Bohužel mě mrzí, že kniha je zpoloviny slaďárna pro holky. Tahle složka mohla být utlumenější a bylo by to perfektní.

LenRan
15.05.2019 4 z 5

Tak tento příběh mě úplně ohromil. Popis toho co se děje Travisovi v hlavě a jak si znovu a znovu prochází traumatem války byl neuvěřitelný. Romantika, zde byla na druhé koleji, ale vůbec to nevadilo. Jediné co mi vadí, že je příběh moc krátký, určitě by to šlo trochu víc rozpracovat, ale i tak, jsem nadšená. Moc pěkné.

kalinka99
03.03.2019 3 z 5

Kniha byla docela krátká. Pořád jsem čekala, že se stane něco závratného a ono nic. Spoustu věcí neobjasněných. Za mě tedy nic moc.

Petra38
22.01.2019 4 z 5

Po precteni knih od C.Clare je to kniha ktera proste plyne ani nevite jak. Je to sice tezke tema o navratu z valky ale nejak zvlast se me to nedotklo. Kniha je pomerne kratka a nedeje se nic nad cim bych zatajila dech ackoliv Trevise jsem si oblibila a proto pomerne vysoke hodnoceni jinak je kniha prumerna pri ktere nemusite dvakrat moc premyslet a ani se nezapotime pri zapamatovani stovek postav. Jednoduchy, prosty a rychly. Proc ne?!:-)
pozn.: obalka stejna jako P.Douglas-Nadech, to nemam moc rada, pripada mi to pak jako by si s tim nedaly moc prace,tezko rict kdo byl prvni:-)

Lofda
30.12.2018 5 z 5

Je to vlastně hrozně krátká knížka, ale o to silnější příběh v ní najdete. Nemyslím, že by chtěla autorka říct víc, než v knize řekla. Nechyběl mi žádný závěr, žádný epilog, myslím, že poslední kapitola řekla vše, co řečeno být mělo. Klidně by mohlo být napsáno pokračování, ale nemyslím, že to byl záměr. Je to jen kousek ze života kluka, co vstoupil do armády, ať už k tomu měl ty „správné“ důvody nebo ne. Teď se vrací na dovolenou a najednou toho má k vyřešení hrozně moc. Ať už s mámou, svojí ex, tátou a bráchou, mámou jeho nejlepšího kamaráda, a nebo s holkou, které kdysi ublížil víc než by ho vůbec napadlo… Nejsem cílová skupina, ale nemyslím si, že je to čtení jen pro náctileté. Každý si v té knížce něco najde a já musím říct, že mě ta knížka hrozně bavila, hrozně dobře se mi četla a těším se, až se pustím i do něčeho dalšího, co autorka napsala, protože podle mého psát umí .

florentinas
09.12.2018 2 z 5

Kniha se četla fajn, ale musím přiznat, že pak už mě nudila a v podstatě nijak neohromila.

prcek19
30.10.2018 4 z 5

Afghánistán..obdivuju všechny, kteří jedou za svoji zemi bojovat na takové místo..autorka skvěle popsala noční můry a vše, co s válkou souvisí..Travise mi v takových chvílích bylo líto..skvělá kniha..určitě nelituji, že sem si ji přečetla

Jannna87
20.09.2018

Kniha se mi líbila a dobře se četla.

syky245
09.08.2018 4 z 5

Do knihy se mi kvůli hodnoceni moc nechtělo, ale neodolala jsem a něco na toto téma jsem si přečíst musela a jsem za to ráda. Autorka se pustila do tématu, které se týká hodně lidí, kniha je čtivá a když už si myslíte, ze víte jak to dopadne, tak ne, není to tak. Za me kniha pěkná, jen mohla byt klidně delší a rozepsana detailněji

Bee
25.07.2018 2 z 5

Kniha mě bohužel moc nenadchla. Dokonce jsem si v půlce uvědomila, že už jsem se ji jednou pokoušela číst. Tentokrát jsem dočetla. Sedla mi námětem, ale chybí tomu určitá propracovanost. Za mě se opět jedná o knihu s mladými protagonisty s osudy třicátníků - dokonce i psychologie postav mi prostě neseděla na pomalu ještě puberťáky. Tenhle pocit mívám bohužel často u tohohle žánru a vždy mi to celou knihu pokazí. Radši bych tedy četla o dospělých jedincích, kteří budou v propracovanějším příběhu. Za mě tedy příběhová linie dost pokulhává a postavám jsem to bohužel nevěřila.

Pedruska01
08.06.2018 5 z 5

Autorka mě již podruhé přesvědčila, že umí psát. Četlo se to rychle a samo. Bylo to napsané z pohledu muže, a to je ještě stále takové unikum. Navíc tak silné příběhy. Tahle kniha byla... hořká. Krutá a bolestivá. Však i milá zároveň.
Travise, hlavního hrdinu si jednoduše čtenář musí oblíbit. Rozhodně neměl na růžích ustláno, ale uměl se s tím poprat. Skoro se vším. Do doby, než ho napadl tak neskutečně blbej nápad - narukovat a do doby, co se stalo po Charliem. Jít sloužit vlasti je sice úctyhodné, ale pokud bychom měli stát na druhé straně, kdo se sakra dobrovolně vydá do cizí země, kde mě každou chvíli můžou zastřelit anebo mi může vybuchnout bomba pod nohama? Kdo dobrovolně podstoupí takové riziko, které většinou nelze vzít zpět? Před těmi lidmi smekám a mají můj respekt, ale nechápu je. Asi jsem osobně dost velký sobec na to, že bych chtěla žít.
Paige byla prostá coura, co si razila cestu roztáhnutím nohou a v hlavě měla pořádný temno. Vážně je normální, aby k patnáctým narozeninám dostala umělý prsa?! Nic dobrýho jsem jí nepřála. Travisův otec byl - a to se nedá jinak interpretovat než debil a jeho brácha Ryan spratek, ale taky takovej pitomeček, nad kterým by se člověk slitoval. (V závěru jsem čekala i pár slov o něm - bohužel.) Co se týče Harper, tak to byla milá holka, která se uměla bránit. Palec hore nejen za pravej hák do Travisova ksichtu! :D Skončilo to vlastně dobře, ale i tak by mě nejspíš zajímalo, co mezi těma dvěma bylo dál. Ale možná je dobře, že to tahle zůstalo trošku otevřené.
Celkově se mi příběh moc líbil. Byl smutný i úsměvný. Tvrdý i laskavý. Nebyl vůbec dlouhý, ale i tak silný. Tak moc, že se člověk odtrhne od rozečtené stránky a začne o té situaci uvažovat. Zapůsobilo to na mě velmi, proto jednoznačně neváhám doporučit! :)

Nicolka77
03.06.2018 5 z 5

Mrzel mě vztah mezi Travisem a jeho otcem, kvůli fotbalu, který Travise nezajímal. Líbil se mi vztah Travise a jeho matky. Mrzelo mě, že v knížce už nebylo napsané jak to vůbec dopadlo mezi Paige a Ryanem. Zajímalo by mě jestli spolu stále Byli? Nebo ji Ryan poslal k sipkum? Bohužel to už se asi nedozvím. Velice mě zaujal, ale také vztah mezi Travisem a Harper, mezi nimi to zajiskrilo určitě uz, když jim bylo těch 14 let a hráli společne flašku. A teď po takové době si k sobě zase našli cestu. Knížka mě moc bavila, byla velmi ctiva a zajímavá. Jsem moc ráda že jsem měla tu čest si ji přečíst

AnickaGr
29.05.2018 3 z 5

Spíš 3,5*
Kniha se mi líbila, hlavně kvůli námětu, o kterém by se určitě nemělo mlčet. Jinak ale byla kniha spíše průměrná. Neurazí, ale ani nějak extra nenadchne.

Chika
21.05.2018 4 z 5

Zajímavá kniha. Nejedná se o klasický holčičí román. Není to o tom, jak je vše růžové, ale i o tom, že život je někdy vážně peklo a že vojáci z Afghánistánu nepřijíždí s čistou hlavou. Kniha se mi líbila. Není náročná.