Asfaltovej plameňák

Asfaltovej plameňák https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/356916/bmid_asfaltovej-plamenak-tfY-356916.jpg 4 11 3

Druhá básnická sbírka Přemysla Krejčíka, autora knihy veršů Křehké nepřenášet (2015), sbírky sci-fi povídek Kybersex (2016), spoluautora románu Šest nevinných (2015), autora románu Univerzální katalog zoufalců (2016), editora básnické antologie Zřetelným místem nalomení (2017) a šéfredaktora literárního časopisu Partonyma. Sbírka Asfaltovej plameňák reflektuje město, ironizuje trendy a tematizuje pocit bezčasí, přesto si leckdy ponechává intimně lyrické ladění.... celý text

Literatura česká , Poezie

že nechtít umřít
ale rovnou chcípnout:

kocovina po psaní
milostný poesie

Líbilo se mi to. A závěr anotace odpovídá obsahu sbírky. Připadá mi hořká, odtažitá, chladná, ale chytrá a nutící k zamyšlení nad pointami jednotlivých básní.

xxxvodnikxxx
22.11.2017 4 z 5

Knížka se dá zařadit mezi útlé paperbacky na hodinu až dvě volného času. Ale o to víc překvapí obsahem.
V básních najdete cit, emoce, ale taky nepochopení společnosti, možná až výsměch a absurditu.

Jako již tradičně se v řádcích podepsal aspekt autorova života, ale tentokrát se znatelně méně často jedná přímo o jeho nejbližší soukromí, jak tomu bylo v předešlých sbírkách.

Rozhodně doporučuji k četbě a možná by se některé úryvky měly použít jako prevence proti lidské hlouposti, není to jen výsměch a absurdita společnosti, kam míří několik frází z knihy, ale také prostor k zamyšlení- nad vlastním jednáním každého jedince.

poezie

Kniha Asfaltovej plameňák je v