Asfalt

Asfalt https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/479628/bmid_asfalt-Lam-479628.jpg 4 859 220

Žoldáci neumírají. Odcházejí do pekla, kde se spojují. Že je toto známé rčení pravdivé, se členové Kuffenbachova komanda přesvědčí po jedné nepříliš povedené akci. Jenže peklo není žádná pohádková idylka - ale temná industriální dimenze, kde jsou mrtví degradováni na mazlavou hmotu, na pouhý materiál. Svět, kde je lidská rasa jenom něco jako asfalt. Problém je v tom, že Kuffenbachovi vojáci se s touto rolí odmítnou smířit. A jelikož mají výcvik, zkušenosti i potřebnou dávku šílenství, situace se poměrně rychle zvrhne. Pět žoldáků proti celému peklu. Noe může rovnou začít stloukat nový škuner. Protože tenhle svět utone v krvi.... celý text

Horory , Literatura česká , Fantasy

Vydáno: , Crew

LordSnape
31.01.2016 5 z 5

Začátek trochu nudný, ale jakmile se dostane Kuffenbach a spol. do pekla, je to totální inferno. Asfalt představuje asi nejvěrnější a nejlepší imaginaci hned po Dante Alighierim, jak by takové peklo mohlo vypadat. Navíc jeho vládci a pohunci jsou naprosto výborní. Nejvíce se mi líbil Chorozon a ta jeho jemná řeč. Z těch ostatních figurek mi utkvěl v hlavě major Sytry anebo asfalťačka Karen. Příběh je fajn, včetně zrad typu "nůž v zádech anebo nepřítel mého nepřítele...", dějové zvraty, a v neposlední řadě i to, jak se pomalu rozplétá ta motanice. Burácející akce, hektolitry krve, kdy než někdo zařve, tak to prostě trvá, protože tady jsme v pekle, vážení. A navíc v tom všem hlášky, u kterých jsem se místy smál docela nahlas.

gonga
21.01.2016 4 z 5

Dokonalé peklo ve zběsilé akční jízdě. Pokud by nějaké peklo bylo, klidně by mohlo vypadat jako toto od Kopřivy.

ilassi
19.01.2016 5 z 5

Mariňáci od Fabiana řízlí Hustým nářezem od Kotlety, a navrch politý slušnou dávkou hnusu a kontroverznosti. Lahůdka!

Misan1993
12.01.2016 5 z 5

Peklo podáno neuvěřitelným stylem :) První knížka od autora a mohu jen chválit!

fat_man
02.01.2016 5 z 5

Knížka , po které sáhnu překvapivě často a dokážu ji číst opravdu pořád dokola. Naprosto nekonvenčně pojatá myšlenka pekla je geniální a tak trochu znepokojivá zároveň.
Procházka Industriálním knížectvím s partou žoldáků je skvělý zážitek. Děj nijak zásadně nevázne , místy to naopak neskutečně odsýpá a hlavní postavy , které s kulometnou kadencí sypou z rukávu jednu hlášku za druhou opravdu stojí za to. A tím , jestli má celý příběh happy end si taky nejsem jistý :-)

Moje nejoblíbenější kniha od tohoto autora

Bilky
10.11.2015 4 z 5

Brutálne, morbídne, úchylne! Ale...
pravdou je, že som to hltal každý večer kým som neskončil ;)
Niekedy som sa strácal v množstve postáv, niekedy chechtal nad čiernym humorom a hláškujúcimi hrdinami a niekedy sa zas divil na čom autor fičí, najmä keď detailne popisoval pekelné artefakty, či podrobné opisy mučenia a zranenia. Občas to bolo na mňa moc, ale príbeh mal slušné tempo aj zápletku, sympatických antihrdinov, kvetnatú reč, neskutočné metafory a kopec morbídnych hlášok. Amen.

ODPORÚČAM: silným povahám, začínajúcim satanistom a sektárskym novicom, priaznivcom rannej tvorby Ozzyho a Marylina Mansona, filmovým kritikom a najmä Barbare Nesvadbovej ;) 77%

Marry123
09.11.2015 5 z 5

Po prvních stránkách jsem si říkala ,,Do čeho jsem se to pustila".
na měsíc sem knížku odložila a pak se k ní zas vrátila. Po přelomu asi čtvrt knížky sem se neskutečně začetla a hltala děj jako divá. :D Morbidní popisy mě tak nějak až fascinovaly :D takže můžu s klidným srdcem říct že jsem s knížkou spokojená a budu doufat že takové peklo opravdu není :D

aktak1203
29.10.2015

Knihu hodnotit nebudu, protože jsem jí nedočetla, takže bych byla nespravedlivá. Ale musím říct, že jsem se trochu přecenila, je to opravdu asi čtení spíše pro pány. Ze začátku jsem byla spokojená se zápletkou, ale jakmile se začala odehrávat hlavní dějová linie v pekle, tak jsem knihu, znechucená morbiditou, po několika stranách odložila. Vrátit se k ní neplánuju, ale varuju slabší nátury, že ač napsaná je dobře, téma je přeci jen drsnější.

Paidam
15.10.2015 3 z 5

Dobrá kniha, kdy se vše známé přepočítává na asfalt. Nikdy mě nenapadlo, co všechno se dá postavit z "lidských" součástek.

mounal
09.10.2015

Velmi dobré čtení ! Jeden aby se teď bál přijít do pekla. Akční, vtipné a taky místy až morbidní. Co trochu vadilo bylo pár drobných nesrovnalostí (vlastně vy tu slunce nemáte - Karen mhouří oči před poledními paprsky), a jak už tu někdo poznamenal, rychlé (až filmové) skákání z jednoho děje do druhého, hlavně ke konci. No a pak ten konec. Čekal jsem, že když už komando udělá v pekle takový bugr, že se něco změní, náběh už na to byl. A ono nic.Tak aspoň koupím dětem Junkera Fildu Multimlaska a dám jedno U Ukrutnýho Vejcucníka.

machalcz
31.07.2015 5 z 5

Tak tohle stálo za přečtení. Celkový nápad mě bavil. Představa pekla v podání Kopřivy je hodně zajímavou záležitostí. Knihu rád doporučuji známým, kteří holdují podobnému žánru ;)

vlkodlaq
26.07.2015 4 z 5

Brutální. Na asfalt jsem se dlouho těšil, než jsem se k němu prokousal haldou jiných knih a takový masakr jsem opravdu nečekal. Tohle je první kniha, která ve mě vzbuzuje nepříjemné pocity a představy. Přesto čtu dál a divím se sám sobě, že na to mám žaludek.
Konec mě trochu zklamal, chybělo mi ke spokojenosti ještě pár (desítek) stránek.

tomas5037
24.07.2015 4 z 5

Šest set stránek dlouhá akční jízda na horské dráze zkřížené se strašidelným hradem, kde cestující obdrží v ceně lístku LSD.

fmash
16.07.2015 3 z 5

Mé víceméně první seznámení s žánrem, neboť bezduché řežby tohoto druhu mi dosud zůstaly utajeny. Musím uznat, že je to jízda, svým způsobem ani ne moc bezduchá, není trapná, není nudná, není tuctová. Na druhou stranu poslední přinejmenším třetina se už nudně, tuctově a skoro bych řekl trapně a bezduše táhne v opakování stejných motivů. A to je škoda, protože nebýt toho, byla by kniha o kategorii výš - žánr nežánr.

Belgarion
07.07.2015 5 z 5

Zběsilá jízda Kuffenbacha a jeho mord party v Pekle plném asfaltu. (Ne)uvěřitelný příběh kulturních i nekulturních metafor, čvachtajících mozků a praskajících kloubů, geniální i zvrhlý zároveň. Pokud si myslíte, že už vás nemůže překvapit zhola nic, přečtěte si Asfalt. "Člověk přece o sobě musí mít nějaký iluze, jinak by se sebou vůbec nemohl žít, ne?"

Cibak
18.06.2015 3 z 5

Krvavý úlet. Doporučuji při čtení Asfaltu, poslechnout celou diskografii kapely Cannibal Corpse. Umocní to zážitek...

Klax
07.06.2015 5 z 5

Mě se to líbilo, jak by řekl Chorozon - Bylo to bryskní, interesantní, místy nezvyklé brutální, skvělé!
Musím přiznat, že vyjmutí vnitřností malé asfalťačky skrze vagínu je trochu silnější kafe i mezi českými řezníky ( Kulhánek, Kotleta a spol. ), ale říkám si PROČ NE?! Za mě 5* :)

kethy
01.06.2015 5 z 5

Já čekala jaro a zatím přišel mráz, tak krvavě akční příběh jsem teda nečekala. Povedený příběh s velmi zajímavou zápletkou. Tohle rozhodně nebude poslední kniha a Štěpán Kopřiva se stane dalším oblíbencem v mé hlavě.

Tamten
29.05.2015 2 z 5

Možná zajímavé a pěkně prokreslené prostředí, ale dějově je to zábavné asi tak první třetinu, druhá třetina je vlastně pořád stejná a nikam se nevyvíjí a třetí je opět stejná a nikam se nevyvíjí. Hrdinové, kteří by měli být v podstatě stejní jako jiní lidé v pekle, jsou z nějakého důvodu nezranitelní a číst stále dokola o soubojích člověka, který je nezranitelný, začne být brzy nuda. A tady je ta nuda natažená na spousty a spousty stránek.

Widow Embalmer
11.05.2015 4 z 5

Kopřiva je Ďábel. Chtěl bych napsat, že je Bůh, ale ten je přece MÓDNÍ ŠTVANEC!