Asfalt

Asfalt https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/479628/bmid_asfalt-Lam-479628.jpg 4 859 220

Žoldáci neumírají. Odcházejí do pekla, kde se spojují. Že je toto známé rčení pravdivé, se členové Kuffenbachova komanda přesvědčí po jedné nepříliš povedené akci. Jenže peklo není žádná pohádková idylka - ale temná industriální dimenze, kde jsou mrtví degradováni na mazlavou hmotu, na pouhý materiál. Svět, kde je lidská rasa jenom něco jako asfalt. Problém je v tom, že Kuffenbachovi vojáci se s touto rolí odmítnou smířit. A jelikož mají výcvik, zkušenosti i potřebnou dávku šílenství, situace se poměrně rychle zvrhne. Pět žoldáků proti celému peklu. Noe může rovnou začít stloukat nový škuner. Protože tenhle svět utone v krvi.... celý text

Horory , Literatura česká , Fantasy

Vydáno: , Crew

Selve
24.11.2020 5 z 5

První kniha od pana Kopřivy a rozhodně ne poslední. Knihu jsem sice ještě nedočetl, ale opravdu mne nadchla. V porovnání s mým oblíbeným autorem F. Kotletou je příběh mnohem surovější a má své kouzlo. Rozhodně se podívám i na další díla. Vřele doporučuji všem milovníkům akce, démonů a podsvětí ;)

uzasna
16.11.2020 4 z 5

Uffff uff uf .. jak som toto mohla prežiť ? :) Skvelá jazda ! Šialený tobogán akcií, postáv, prostredia . Miestami sa mi ale ozaj chcelo grcať . Nieje to kniha pre každého , môže spôsobiť zlé sny a nevoľnosť :) Tento druh použitého humoru mne osobne veľmi sedí . Postavy som milovala , ich charaktery sú priam neskutočné. Prostredie kde sa dej odohráva ... utvorte si názor sami.. ak zvládnete dočítať.

DomčaC
07.08.2020

Nevěřila jsem, že mě tato kniha bude bavit. A světě div se - bavila. Neskonale mě bavil humor se kterym je kniha napsaná a velmi ráda bych poznala tuto pětici v osobnim životě, rozhodně by to nebyla nuda.

To jak je tu vyobrazeno peklo je naprosto genialni a já tleskám, nikdy mě jiná (než všeobecně známá) varianta nenapadla.

Elea
07.08.2020 4 z 5

Perfektní letní oddechovka s nekonečným množstvím nápadů.

Carl-Lenny
23.07.2020 4 z 5

Ta kniha má geniální nápad, jen je na začátku rozvleklá, pak už se člověk veze až na ten konec, ten je na mě trošičku jednodušší... Jinak nápad s Hollywoodem mi přijde geniální...

katchamccall
22.07.2020 4 z 5

V hlavě pana Kopřivy musí bejt hrozná prča a velice děkuju za postavu Holofausta...
Hvězdu ubírám za těch 600 stran:))).

Penezminesetrim
20.07.2020 5 z 5

Žoldáci neumírají. Odcházejí do pekla, kde se spojují. Charakteristika, co chytne za srdce. Díky za ten zážitek. Moc jsem si to užil..

ludek.n
07.07.2020 4 z 5

Když Kopřiva pošle do pekla elitní komando Martina Kuffenbacha, nemůže to dopadnout jinak než ultrakrvavými jatkami. Žádné ústupky, žádné váhání, žádné chození kolem horké kaše - tohle opravdu není čtení pro citlivé jedince. Kopřiva seká, trhá, rozřezává, mučí a mrzačí bez skrupulí, ani ubrousek si k tomu nebere. Snad ještě v žádné knize, co jsem kdy četl, nelétalo tolik olova, jako právě tady v jedné jediné scéně. A když dojdou náboje, jsou tady ještě nože, mačety, nebo dokonce ruční okružní pily. A jakou paseku taková pila dokáže napáchat v těle démona, asi netřeba připomínat. Vlastně mě tak napadá, že Kopřivovi se v Asfaltu podařilo nějakým důmyslným způsobem oddělit od těla snad úplně všechny jeho součásti: ruce, nohy, prsty, uši, oči, nosy, genitálie, hlavy o vyjmutých vnitřních orgánech ani nemluvě (oblibě se těší především střeva). A mezi námi, některé detailní anatomické extrakce bych si klidně odpustil. Z technického hlediska pak knize malinko škodí její délka - ono vydržet příčetný více jak šest set stran extrémní brutality může být nad lidské síly.

PeterSmith
26.06.2020 4 z 5

Za mě 3,5* začátek čtivý, ke konci jsem se už pomalu přestal chytat a totální závěr dost divnej.

maximus13
29.05.2020 5 z 5

TOTÁLNÍ JÍZDA OD PRVNÍ VĚTY! Jedna z opravdu mála knih, kde jsem si nepřál, aby byl konec. Zásadně nečtu knihy dvakrát, ale výjimku tvoří 15 minus a Asfalt. Já mít fantazii pana spisovatele Kopřivy, tak asi dobrovolně skončím na léčení v nějakém psychiatrickém ústavu. Styl psaní JE NAPROSTÁ BOMBA!!!

dyger
25.05.2020 5 z 5

Říkala jsem si,.. kniha na dlouho, ale chyba lávky... četla se neskutečně dobře, pobavila...Kuffenbachovo komando je prostě parta, která vás nutí se ponořit do knihy a zapomenout na čas.

slawa.cap
20.05.2020 3 z 5

Poslouchal jsem jako audioknihu a byla to chyba. Rozhodně nejhůř načtená knížka která se kdy dotkla mých uší (načetl Ludvík Král). Na moje hodnocení to má určitě dopad, i když v rámci fair-play přidávám hvězdu. Rétor absolutně neodhaduje intonaci a podle něj je v každé větě pět teček a na konci čárka. Tuto verzi rozhodně nedoporučuji. A to hrozně nerad někomu haním jeho práci.
K příběhu: Skvělé nápady, obrovská kreativita a zvrhlost autora - podobně jako u druhých dvou autorů začínajících na "K". Na rozdíl od nich ale u Asfaltu trochu vázne podání, nebo spíš nějaká ta "přidaná hodnota". Postavy hláškují, jsou drsnější než šmirgl a pořád nad věcí, ale až na výjimky jim to nevěřím. Podání pekla je skvělé a všechny mechanizmy představitelné a představitelně funkční. Démoni bizarně vtipně odporní a asfalťáci asi takový jací by byly i v reálu. Celkově se mi to líbilo, ale podání bylo prostě průser. Panu Kopřivovi dám určitě ještě šanci a Asfaltu pravděpodobně za čas taky, ale určitě už ne v tomto podání.

duben
19.05.2020 3 z 5

Vůbec to nebylo špatné. Tedy až na takové věci, jako že kniha je o Pekle, což na vás jasně udeří už jmény hlavních hrdinů. Proč takhle šílená jména? Jako uznávám mohl to udělat ještě "pekelnější" a použít místo toho finská nebo švédská jména, ale to už by z toho pak místo akční řežby byla severská detektivka. To že pak tyhle nezapamatovatelné jména najednou autor prokládá křestními, které se tak v ději nějak zpočátku nahodile objevují znamená, že asi do třetiny knihy si vlastně nejste jistí kdo je kdo a sem tam znejistíte i ke konci knihy. Jinak řežba docela slušná, kniha čtivá, sem tam nepustí a čtete o pár hodin déle než jste původně chtěli. Ale nějak to není úplně ono, jste zvědaví co se z toho vyvine, ale hlavní hrdinové a co se s nimi děje vás zase tak moc nebere. Proto ty 3 hvězdy místo 4. Vize pekla zajímavá, autor očividně ujíždí na co nejšílenějších a nejúchylnějších nápadech a jejich popisu, ale vlastně tak docílí jen toho, že za chvíli už to prostě vnímáte tak nějak zpovzdálí, tráva zelená nebo z chlupů od přirození, platíte papírovými penězi nebo jen vysušenými kusy tkání ... to je za chvíli fuk, prostě platidlo ve zvráceném světe musí vypadat zvráceně. Je pravda, že některé nápady i docela překvapily, třeba to jak vypadá hlavní trezor v bance. Kniha bavila, ale byla docela nápaditá, ale na to co se v ní děje, mi přišla až moc dlouhá a roztahaná. Ale zase plus za to, že jde o českého autora.

ZuzaP
12.05.2020 2 z 5

Hm. No. Bizár. Tak od půlky vlastně nevím, proč že to poslouchám. Rychlopalba se mi líbila, ale tohle se se mnou nějak notně minulo. A nebylo mi úplně jasný proč v pekle jsou koně Převalského.

martin9072
28.04.2020 5 z 5

Kulhánek na steroidech. Kopřiva je fakt magor a psychopat. V dobré slova smyslu. Jeho vize pekla je velmi působivá a knížka fakt parádně napsaná. Už dlouho se mi nestalo, abych u toho seděl v režimu "ještě jedna stránka a jdu spát" a na hodinách bylo hrubě po půlnoci.
Děj má spád, hlavní skvadra žoldáků jsou drsní sympaťáci, záporáci jsou správně hnusní a slizcí. Prostě perfektní metalová řežba na relax po náročném dni.

cube6
26.04.2020 5 z 5

S. Kopřiva je fakt magor (v dobrém slova smyslu).
Vytvořil opravdu velmi originální peklo, kde jsou všichni lidé, kteří se sem dostanou, až na pár výjimek, následně rozemleti v obřím masomlýnu a použiti jako stavební/výrobní materiál pro vše, co vás napadne.
Jednoho dne se ale po nepovedené akci do pekla dostane banda pěti žoldáků a rozhodnou se, že se z pekla musí dostat za každou cenu zpět.
Šéf komanda a totální badass s věčným pokerfacem Kuffenbach, ukecaný Ostranski, "eagle eye" střelec Vorošilov, zdravotník a naprostej psychouš Dr. Holofaust a spojař Lambert, "zobák" a klasickej nerd. Prostě dreamteam.
Knize bych vytkl snad jen to, že poslední třetina už malinko ztrácí dech a začne trošičku upadat do stereotypu. Dále bych uvítal více prostoru pro Holofausta, který se stal mým nejoblíbenějším členem komanda, ale jinak už k dokonalosti chybí snad jen 26 stran navíc :)

Hodnocení : 9/10

thorir
12.04.2020 4 z 5

„Cos mi to dodal za sajrajt? Dyť ten tuhoň už skoro tekl!“ bzučí pobouřeně hlas. „To, že jsem nekrofil, ještě neznamená, že mi můžeš dodávat takový humusy! Myslíš, že si rád tahám červy zpod předkožky? Copak nechápeš –“

„Šedesát tři démonů a příslušníků lidské rasy se během sekundy změní v oblak kostní tříště a pudinkově vláčného masa. Stromy se ohnou pod fackou rudohnědé spršky. Čvachtnutí je slyšet na kilometry daleko. Neefektivní brutalita.“

Tohle je tedy jízda, přečteno na doporučení kamarádky a připomnělo mi to dobu, kdy jsem hltal military SF, akorát v tomhle je víc různého humusu a míň elegantní vojenské taktiky. Otřepaná fráze praví, že papír snese všechno, zde to platí dvojnásob, ovšem tentokrát bez obvyklé negativní konotace. Banda žoldnéřů proti celému peklu, výsledkem jsou hektolitry všech možných tělních tekutin, kdy krev je z nich ta nejnormálnější, rozpárané děti, rozšmelcovaní démoni a lidi. Je to úchylné, je to těžký bizár, ale je to ultrazábavné. A ne, není to pro každého. Pokud u nás jednou zvítězí ta vlna politické korektnosti valící se nezadržitelně ze Západu, jako že asi ano, octne se tato kniha jistě ve zlatém fondu zakázané literatury – narážky na všemožné menšiny jsou to nejmenší. Pokud se vám podobný styl líbí, směle do toho, nebudete litovat.

morpheus
30.03.2020 5 z 5

Je mi pres 50, s vekem clovek uz dokaze leccos prehodnotit, ale tady u tehle silenosti ne :) Jak jsem to cetl pred lety, i ted mohu rict, stejny zazitek, Kuffenbachovo komando je parta sympatickych dementu, kvuli kterym clovek usne az ve tri rano a pak v praci "ocicka jak vevericka pi*ku" cuci do monitoru a netusi ktera bije :)

lazarus
26.03.2020 4 z 5

Veskrze zábavná exkurse do pekla a zpět. Tímto dílkem se u mě pan Kopřiva zapsal coby český Dante

Icequeen
08.03.2020 4 z 5

Boli chvíle, kedy som uvažovala o pätici, ale Štěpáne (dovolím si takto familiárne, predsa len sme si spolu prešli peklom) ten rozsah, 100-150 strán mínus a moje srdce plesá. Drsná, nepoľavujúca akcia, brutalita niekedy až úchylných rozmerov, úžasný humor a tá fantázia... Autor má evidentne rozhľad a občas bolo cítiť, že sa aj trošku len tak predvádza, ale prečo nie, no nie?