Asertivně do života

Vymezení pojmu asertivita, agresivní, pasivní a asertivní chování i základní asertivní techniky s návody na jejich procvičování.

https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/35241/big_asertivne-do-zivota-Fjp-35241.jpg 3.528

Kniha Asertivně do života

S ASERTINOU JSEM V KONCÍCH, stačí správní řízení s protřelým úředníkem a očekávaná spravedlnost odletí do nenávratna. Vkročím do kanceláře jako myslící a vykodrcám se ven jako blb. Ač bojuji, síly nestačí odolávat tři roky. Nakonec totální vyčerpání s přáním, ať už je konec.
Doporučení? Obsah zajímavý, ale ještě ho umět používat...

madem

Pro někoho, kdo o asertivitě nikdy neslyšel, je to skvělá kniha. Je zde teorie, i praktické ukázky a cvičení.
Trošku je znát rok vydání, ale není to tak zlé.

Medunkavera

Tohle je úplně supr kniha.
Vlastně ani nevím, jak jsem k ní přišla, že ji tu mám.
Je pravda, že jsem o ní několikrát zavadila, ale knih na tohle téma mám hodně. Občas nějakou vezmu, začtu se do ní a dám ji zpátky.
Zajímá mě, jak se lidé chovají a jak reagují na určité situace.
V téhle knížce máte modelové situace rozhovorů.
Co řekl Á, co řekl Bé. A pak tam máte rozbor toho, co řekl špatně ten A, nebo B.

Pak tam jsou ještě testy, které si můžete udělat.
(Teprve se na ně chystám)
Z těch testů se vyhodnotí, zda jste člověk, který si nechá všechno líbit, nebo jste člověk arogantní, nebo bojovník a nebo ten, co situaci zvládne a perfektně vyřeší.

Navíc: Kniha má krásnou a zajímavou obálku.

Ajinka126
17.02.2017

Nahlédla jsem do ní na jedné nudné přednášce v google books, a tak jsem se začetla, že jsem pro ni ještě ten den utíkala do obchodu. Na téma - základů asertivity - je to skvělá knížečka. Je tu plno příkladů, cvičení a lehkého objasnění problematiky.

radekk33
22.10.2015

Poměrně zajímavá kniha, dobře se čte. Nicméně píše se tam pořád do kola to samé. Od poloviny je již poměrně nudná.

Karmína
19.01.2012

Na dané téma povedená brožurka :-)