Asertivně do života

Vymezení pojmu asertivita, agresivní, pasivní a asertivní chování i základní asertivní techniky s návody na jejich procvičování.

https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/35241/big_asertivne-do-zivota-Fjp-35241.jpg 3.633

Kniha Asertivně do života

michal8634
12.03.2022

Na téhle knize je fascinující jedna věc - první vydání vyšlo někdy v devadesátých letech, nedávno jsem jí znovu prolistoval a už tehdy to bylo napsané tak dobře, že byste to mohli vydat bez obav i dnes - o kolika knihách z devadesátek se tohle dá říci.
Vysvětluju si to tak, že jak Tomáš Novák (a Věra Capponi) byli borci schopní i za totáče sledovat světovou psychologickou literaturu a spojit ji se svojí praxí.

Veve131
07.12.2021

Zajímavě popsaná teorie i praktické ukázky. Kniha se dobře čte. Teď už jen rady použít v praxi :-)

madem
07.08.2021

Pro někoho, kdo o asertivitě nikdy neslyšel, je to skvělá kniha. Je zde teorie, i praktické ukázky a cvičení.
Trošku je znát rok vydání, ale není to tak zlé.

Medunkavera
12.05.2021

Tohle je úplně supr kniha.
Vlastně ani nevím, jak jsem k ní přišla, že ji tu mám.
Je pravda, že jsem o ní několikrát zavadila, ale knih na tohle téma mám hodně. Občas nějakou vezmu, začtu se do ní a dám ji zpátky.
Zajímá mě, jak se lidé chovají a jak reagují na určité situace.
V téhle knížce máte modelové situace rozhovorů.
Co řekl Á, co řekl Bé. A pak tam máte rozbor toho, co řekl špatně ten A, nebo B.

Pak tam jsou ještě testy, které si můžete udělat.
(Teprve se na ně chystám)
Z těch testů se vyhodnotí, zda jste člověk, který si nechá všechno líbit, nebo jste člověk arogantní, nebo bojovník a nebo ten, co situaci zvládne a perfektně vyřeší.

Navíc: Kniha má krásnou a zajímavou obálku.

Ajinka126
17.02.2017

Nahlédla jsem do ní na jedné nudné přednášce v google books, a tak jsem se začetla, že jsem pro ni ještě ten den utíkala do obchodu. Na téma - základů asertivity - je to skvělá knížečka. Je tu plno příkladů, cvičení a lehkého objasnění problematiky.

radekk33
22.10.2015

Poměrně zajímavá kniha, dobře se čte. Nicméně píše se tam pořád do kola to samé. Od poloviny je již poměrně nudná.

Karmína
19.01.2012

Na dané téma povedená brožurka :-)