Artušova smrt

Autor byl uvězněn na mnoho let po válce růží, a protože měl mocné ochránce, mohl studovat a pracovat v různých vězeních Anglie 15. století. Výsledkem dlouhé práce je rozsáhlý svod středověkých pověstí, sepjatých jednotným rámcemživota bájného krále Artuše, který se svými rytíři střežil svatý Grál. Překlad je pouze výborem Maloryho orginálu v rozsahu asi dvoutřetinovém....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/83_/83695/artusova-smrt-83695.peg 4.128
Literatura světová
Vydáno, SNKLHU - Státní nakladatelství krásné literatury, hudby a umění

Le Morte d'Arthur, 1485

Kniha Artušova smrt

Katri
16.01.2020

Artušova smrt je soubor příběhů o bájném králi a jeho družině rytířů Kulatého stolu. Přestože bylo dílo napsáno již pěknou řádku let zpátky, je čtivé, není náročné, děj je poutavý a plynule ubíhá. Jediná drobnůstka, kterou lze vytknout, je občasná nepřesnost - například dvě smrti téže osoby - což se ale ve spletitém ději dá odpustit. :) Ačkoliv je kniha poměrně obsáhlá, čte se rychle a příjemně. Doporučuji všem, kteří se zabývají artušovskými legendami a taktéž milovníkům historie.

špulo
22.07.2018

Povinná literatúra v rámci starých legiend áno, ale "snadno stravitelná" nie. Predsa len má kniha svoj vek, takže štýlom nemusí každému vyhovovať. Ak si však chcete prečítať Sapkowského Zaklínača, toto vám pomôže trošku lepšie ho pochopiť. Tam sa posledný diel volá Paní jezera. Prečo asi?

angloumene
09.08.2016

Povinná literatura pro všechny Artušovy obdivovatele. Sir Thomas Malory během svého uvěznění vytvořil dílo, obsahující známé pověsti spojené s Artušem a jeho družinou. Jednotlivé báje na sebe sice nijak nenavazují, dohromady ale vytváří zajímavý náhled na evropské středověké mýty, ale i zvyky a způsob života. Přes úctyhodné datum vydání je kniha relativně čtivá a snadno stravitelná.

DennieForbes
05.01.2016

Velmi náročné čtení... knihu jsem četla přes měsíc, i přesto, že je mi téma blízké. Objevuje se zde spousta nesouvislostí, kdy je v první polovině knihy něco tak a podruhé jinak. Zapamatovat si jména je zpočátku nemožné, takže jsem se často ztrácela. Nicméně je kniha užitečná jako čerpání k nějaké práci do školy, jelikož málokde člověk někde tak bohatý pramen na toto téma. Mě v tomhle posloužila výborně. :) Především obsahuje relativně rozsáhlý a hlavně i poutavý příběh Lancelota, o němž je problém kdekoliv jinde něco zjistit.