Artušova smrt

Autor byl uvězněn na mnoho let po válce růží, a protože měl mocné ochránce, mohl studovat a pracovat v různých vězeních Anglie 15. století. Výsledkem dlouhé práce je rozsáhlý svod středověkých pověstí, sepjatých jednotným rámcemživota bájného krále Artuše, který se svými rytíři střežil svatý Grál. Překlad je pouze výborem Maloryho orginálu v rozsahu asi dvoutřetinovém....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/83_/83695/artusova-smrt-83695.peg 4.126

Le Morte d'Arthur (1485)

Literatura světová
Vydáno:, SNKLHU - Státní nakladatelství krásné literatury, hudby a umění

Kniha Artušova smrt

špulo
22.07.2018

Povinná literatúra v rámci starých legiend áno, ale "snadno stravitelná" nie. Predsa len má kniha svoj vek, takže štýlom nemusí každému vyhovovať. Ak si však chcete prečítať Sapkowského Zaklínača, toto vám pomôže trošku lepšie ho pochopiť. Tam sa posledný diel volá Paní jezera. Prečo asi?

angloumene
09.08.2016

Povinná literatura pro všechny Artušovy obdivovatele. Sir Thomas Malory během svého uvěznění vytvořil dílo, obsahující známé pověsti spojené s Artušem a jeho družinou. Jednotlivé báje na sebe sice nijak nenavazují, dohromady ale vytváří zajímavý náhled na evropské středověké mýty, ale i zvyky a způsob života. Přes úctyhodné datum vydání je kniha relativně čtivá a snadno stravitelná.

DennieForbes
05.01.2016

Velmi náročné čtení... knihu jsem četla přes měsíc, i přesto, že je mi téma blízké. Objevuje se zde spousta nesouvislostí, kdy je v první polovině knihy něco tak a podruhé jinak. Zapamatovat si jména je zpočátku nemožné, takže jsem se často ztrácela. Nicméně je kniha užitečná jako čerpání k nějaké práci do školy, jelikož málokde člověk někde tak bohatý pramen na toto téma. Mě v tomhle posloužila výborně. :) Především obsahuje relativně rozsáhlý a hlavně i poutavý příběh Lancelota, o němž je problém kdekoliv jinde něco zjistit.

Artuš Artušovské legendy

Thomas Malory