Artur a zlaté lano

Artur a zlaté lano https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/370759/bmid_artur-a-zlate-lano-LJj-370759.jpg 4 61 10

Z produkce nakladatelství, které dalo světu slavnou komiksovou Hildu, přichází další knižní podívaná, plná dobrodružství, podmanivých ilustrací, kouzel, netvorů, chrabrých hrdinů a mytologie. Představte si sbírku tak velkou a pestrou, že obsáhne ty největší a nejúžasnější poklady na světě. Najdete v ní mumifikované ostatky pradávných panovníků i blyštivé meče, jimiž se oháněli věhlasní válečníci. Jak mohl jediný člověk přijít k tak vzácným kouskům? A kdo je profesor Brownstone? Poslyšte, jak byly získány první přírůstky do této skvostné kolekce, vydejme se společně na vikinská území, do končin oplývajících kouzelnými předměty, kde vládnou mocní bohové a zdánlivě nepřemožitelní tvoři.... celý text

Komiksy , Pro děti a mládež

Vydáno: , Paseka

Arthur and the Golden Rope , 2018

Karcoolka2210
Karcoolka2210
10.11.2022 4 z 5

Mne sa táto kniha veľmi páčila. Taký mix komixu a knihy a pekný, jednoduchý úvod do nórskej mytológie. Ilustrácie nádherné. Deťom v škôlke (5-6 rokov) sa kniha tiež veľmi páčila.

jitka_dankova
jitka_dankova
02.05.2022 3 z 5

Lehké ponoření do severské mytologie ve formě pohádkového komiksu pro malé děti. Je ta padouch (velký vlk), netypický hrdina (jediné nezraněné dítě ve vesnici), bájné artefakty a stařešina, co říká, co se má udělat. A klučina splní úkol. Tečka. Žádné emoce a nic navíc.
Syn příběh četl ve druhé třídě, ale s obtížemi, protože není zvyklý na takový druh písma. Pletla se mu písmenka. Příběh ho vůbec nezaujal, pointu jsem musela vysvětlovat já (ne, nevšiml si na začátku toho artefaktu a pak to prostě nepochopil, jak to tam bylo a co se stalo). Severská mytologie prostě asi nebude pro něj. A tak jsem ráda, že jsme to alespoň zjistili. Prý mám dát jen dvě hvězdičky, dávám tři, protože kresby jsou hezké a nápad špatný není. Ale doporučuji fakt jen pro děti, které už nějak žijí severskými příběhy a fantazií a mytologií. A později, než ve druhé třídě.

annes
annes
30.05.2019 3 z 5

Krásná kresba, opravdu skvělá! Velmi jednoduchý příběh pro malé dobrodruhy. Jednohubka ;-)

JajaCZ
JajaCZ
07.12.2018 3 z 5

Krásne ilustrácie, ale príbeh ma nenadchol. Mala som pocit, že hlavný hrdina dostal úlohu a tá bola bez problémov splnená. Koniec. Páčilo sami ale prepojenie so severskou mytológiou.

Zmiu
Zmiu
23.05.2018 3 z 5

Moc hezké ilustrace, a když zavřu obě oči nad hodně volným nakládáním se severskou mytologií i s islandskými reáliemi, tak je to i hezký příběh.

Hilda_
Hilda_
26.04.2018 2 z 5

Těšila jsem se, že to bude něco na způsob Hildy, kterou zbožňuji. Hilda je ale spíš komiks, značící pohyb, jakousi dynamiku. Tohle je jen pár obrázků a k nim maličko textu, který mě nijak nezaujal. Výtvarně je dílo každopádně zdařilé, ale s formou a obsahem jsem se neztotožnila. Přišlo mi to takové neosobní a povrchní.

bibi.r
bibi.r
19.04.2018 3 z 5

Pěkné komiksové dobrodružství. Taková malá jednohubka spíše pro mladší děti - 2. třída.

Zrzavá_Tereza
Zrzavá_Tereza
05.04.2018 5 z 5

Je to krásné, je to milé, je to takové pohlazení mezi všemi těmi thrillery a romány, které čtu. Vlastně je to to nejhezčí, co se ke mně v poslední době dostalo. Jedna z mála knížek, ke které se rozhodně budu vracet

Norri
Norri
29.03.2018 4 z 5

Artur a zlaté lano je kniha pro malé děti, kterým to budou číst dospělí, a tak je k ní nutné i přistupovat. Není tam žádná složitá zápletka, je to krátké, celý děj je naivní a mytologie je notně přiohnutá, ale bude to pro děti úžasné dobrodružství. Kniha milým způsobem seznámí děti s malými drobky severské mytologie, aniž by jim cokoliv vnucovala. Vše to doplňují pěkné kresby, které by je nemusely jen tak omrzet.

blazkoma
blazkoma
09.03.2018 5 z 5

Roztomilé, chytré, zábavné. Takový úvod do norské mytologie pro děti. A i když má kniha sotva padesát stran, je nemožné si Artura nezamilovat.

2018  77%Artur a zlaté lano
2019  89%Myšák jménem Julian
2019  84%Marcy a hádanka od sfingy
2018  87%Tajemství černé skály

Kniha Artur a zlaté lano je v