Artičokové srdcia

Artičokové srdcia https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/175978/bmid_articokove-srdcia-GRN-175978.jpg 4 37 11

Mira Levenson série

Dvanásťročná Mira dostane na narodeniny od starej mamy prívesok v tvare artičoky. Charizmatická stará mama má na to svoje dôvody – aj ľudské srdcia sú vraj ako artičoka – vonkajšie lístky sú tvrdé a chránia jemný zraniteľný stred. Mira to celkom nechápe, no pomaly dospieva a slová starej mamy akoby postupne odkrývali svoj význam. Mira opisuje krásne i zložité chvíle dospievania, odhaľuje tajomstvá života a nám tak ponúka príbeh o rodine, priateľstve, žiali i nádeji, a to s takou úprimnosťou, že nás to rozosmeje i rozplače – niekedy zároveň.... celý text

Pro děti a mládež , Dívčí romány

Vydáno: , Slovart (SK)

Artichoke hearts , 2011

ivca6341
22.10.2023 5 z 5

Moc pěkná kniha.

Knihomolka506
16.12.2019 1 z 5

Dočetla jsem ji tak půl a půl.. některé stránky jsem přeskočila, ale né proto že by mě to nebavilo, ale bylo to smutné.. Na rakovinu nám zemřeli dva příbuzní v rodině.. proto ty 2 hvězdičky

dagmar7365
23.10.2019 5 z 5

Krásný, dojemný příběh nejen o smrti a umírání, ale také o začátku něčeho nového. Kniha je určena pro teenagery a myslím si, že autorce se podařilo dané téma uchopit velmi citlivě a současně prostřednictvím jejich vnímání, prožívání a emocí. Určitě ji budu doporučovat dál.

fereny
13.01.2018 5 z 5

Překrásná, hluboká a jemná kniha. Ukazuje rodinu, ve které smrt není tabu, ale přirozenou, byť smutnou součástí života. Rozhodně je napsaná s láskou.

SknihouVrukách
13.11.2017 5 z 5

Veľmi krásna kniha. Obsahuje krásne myšlienky. Do pribehu som sa ponorila a nemohla prestať čítať. Koniec veľmi smutný. Asi najkrajšia kniha, ktorú som čítala.

Charlota007
27.08.2017 4 z 5

Čtivá kniha s hloubkou. Není ale pro všechny, čte se na jednu stranu lehce, ale na druhou velmi těžce. Dost zde asi záleží na osobních zkušenostech.

steph.tey
31.07.2017 5 z 5

Tahle knížka je jedna z těch nejvíce nepopsatelně krásných knih... Pojednávala o těžkých chvílích v životě a to tak citlivě, ale ne přehnaně nebo nevhodně. Bylo to opravdové čtení. Příběh, který vás svou osobitou atmosférou vtáhne do děje a donutí vas přemýšlet a hledat.

Markét123
21.07.2016 5 z 5

Nevěděla jsem,co si mám od knihy přesně představit.A musím říct,že jsem se do ní ZAMILOVALA !!! U knihy jsem se několikrát rozesmála,ale nějaká slza mi také ukápla.Myslím,že mě kniha několikrát donutila zamyslet se nad něčím co mě nikdy nenapadlo.Také myslím,že mě v něčem.......přesně nevím v čem ovlivnila :) Určitě doporučuju.Není to obyčejná knížka !!!

Temný snílek
03.07.2016 5 z 5

Konečně kniha pro mládež, která má hloubku a není jen povrchová. Artyčoková srdíčka dokážou chytnout za srdce čtenářek a ty rády prožijí děj společně s postavami.

warca
02.05.2016 4 z 5

Nijak zvlášť jsem se do čtení nehrnula, ale bylo to skvělý a takový... hluboký :)

rencovav
10.04.2016 4 z 5

Nečekala jsem moc a dostalo se mi skvělé knížky. Pokud rádi hloubáte, doporučuji. :)

rodina dospívání úmrtí v rodině

Sita Brahmachari
anglická, 1966