Artemis Fowl

Artemis Fowl https://www.databazeknih.cz/img/books/54_/5471/artemis-fowl-5471.jpg 4 549 65

Artemis Fowl série

Kniha byla oceněná prestižní literární cenou za dětskou knihu NIBBIES. Colferův Artemis Fowl zazářil podobně jako Harry Potter J. K. Rowlingové, na rozdíl od něj si však v čarovném světě pohádek počíná jako padouch. Artemis Fowl, dvanáctiletý hrdina působí svou chytrostí jako zázračné dítě. Je bez táty, s mámou jsou problémy, ale on se tím nenechá zdeptat. Má veliký plán: učiní vše pro to, aby získal co největší bohatství. A jak jinak, když žije v Irsku, než prostřednictvím skřítků leprikónů? A jak jinak, když žije v našem, 21. století, než prostřednictvím té nejmodernější techniky? Příběh má spád, mísí se tu opět realita s fantazií. Další knížka pro děti i dospělé je tu aneb “James Bond ve světě víl a pohádek”.... celý text

Literatura světová , Fantasy , Pro děti a mládež

Vydáno: , Albatros (ČR)

The Artemis Fowl Files , 2001

david0948
07.03.2017 4 z 5

Tato kniha se mi líbila.Četl jsem recenzi a rozhodl se ji mít.Je to perfektní relax od klasických detektivek.Rozvíjí skvěle fantazii.Ale třeba u Artemise jsem měl trochu problém se zastavit na nějaké vizi.Nevím proč se mi pořád pletl s Harrym.Překvapilo mě jak ten hajzlík Artemis je chytrý.Každým coulem.Určitě ale spoustě lidem utkví v paměti Myrta Krátká a její neutuchající smysl pro práci a její statečnost.Kniha se čte dobře.Má celkem spád-až na ten pomalejší začátek-je napínavá a baví svým prostředím ve světě skřítků.

Davrt
02.01.2017 5 z 5

Knihy mám ráda často jen za postavy. Tady jsou skvěle. Děj se vyvíjí klidně, beze spěchu. Artemis je úžasný, i když je drzý a arogantní.

DeepBlue
28.11.2016 5 z 5

Afsom buk. Omlouvám se za necivilizovaný komentář

Totojsemja
07.02.2016 5 z 5

Pokaždé fandím Artemisovi ať už je jaký je a Klusák svým sarkasmem taky nikdy nezklame. Kniha která má děj a humor.

SocratesJ.Le.
22.10.2015 4 z 5

Artemis Fowl je docela dobrá kniha. Na začátku se to velmi pomalu posouvá a mě se tohle moc nelíbilo. Za půlkou se začínává zrychlit tempo.
Artemis je zloděj dvou světů. Krade v normálním světě, ale take ve vílím světě. Je velmi chytrý a ví přesně co dělá ve všech situacích. To se, ale vše změní.
Na začátku jenom překládá vílí knihu. To nebylo moc zajímavé. Ve druhé půlce unese vílu Myrtu. Potom si elfy, vílové a kentaury vysílají různé mise aby jí zachránili. Artemis si pořád, ale myslí, že je nad nimi. To už bylo zajímavé.

nicandra
02.09.2015 4 z 5

Docela často se mi podařilo zapomenout, kolik má vlastně Artemis let. Ale jak ten mi byl nesympatický! Taková touha po penězích! Mou hrdinkou je odvážná a čestná skřítka, která si ráda dělá věci po svém, riskuje a vůbec není dokonalá. Trochu mi vlastně vadí to slovo "skřítka", z některých slov prostě můžete vytvořit ženský protějšek pouze gramaticky a nebude to fungovat - chápu, že je to spíš problém češtiny než překladatele, když to jazyk nemá, tak se to vytváří dost špatně, ale prostě mi nesedí.

trudoš
01.08.2015 4 z 5

Artemis Fowl se rozhodne, že navrátí své rodině bohatství. Plán je prostý, chytit skřítka a počkat až vám kouzelná svoloč dá výkupné. Což zní vcelku jednoduše. Kdo však mohl tušit, že ty potvory budou tvrdší než Sylvester Stallone na vrcholu kariéry?
Nemohu se vyhnout srovnáním s knihami o Harrym Potterovi. Není se čemu divit - hlavní postava je dvanáctiletý kluk, který se pustí do křížku se světem, o němž nikdo jiný z lidí nemá ani ponětí. Rozdíl je v tom, že Harry pracuje s magií, naopak Artemis se spokojí s technickými vymoženostmi moderního světa. O tom, že skřítci používají elektroniku daleko lepší a pokročilejší, ani nemluvím. Jo, a hlavní hrdina je padouch - tím tedy jakákoliv případná spojitost s Harrym končí.
V důsledku rychlé, originální, vtipné a dobře napsané. Humor je přitom vyvážen natolik důmyslně, že si jej užijí nejen mladí a neklidní, ale i staří a nerudní. Jen je otázkou, jak dlouho si Artemis udrží post záporáka, než vyměkne a přejde na Světlou stranu Síly.

Vilémka
31.08.2014 2 z 5

Abych pravdu řekla, myslela jsem, že hlavní hrdina měl být Artemis Fowl. Snad jsem to špatně pochopila, já nevím, ale čekala bych, že v knize, která nese název postavy, bude více pasáží z jejího pohledu, v tomto případě z Artemiho. Místo toho se to ale hemžilo Myrtou Krátkou, Břízným, Klusákem, kdejakou havětí a nechutně nudným permoníkem, kde se popisovalo a rozebíralo, jak se prokousává hlínou a proč pro to potřebuje mít otevřenou záklopku ,,v zadních partiích''. Pasáže s Artemim mě zajímaly a celkem i bavily, i když mi přišel jako rozmazlený fracek, ale bylo jich sakra nedostatek.

Tady na obrázku není taková ta zlatá nálepka, kterou jsem tam měla já a u které mi nějak ucházel smysl. Stálo na ní: Agent 007 v říši víl. Artemis nebyl agentem říši víl... nebo s to mám dozvědět až v dalších dílech, které nebudu číst? Nebo to snad naznačuje Myrtu Krátkou a ukazuje to na to, že snad ona má být hlavní postavou? Promiňte, ale kdybyste snad někdo věděl, co to má znamenat, tak budu ráda, když mi to vysvětlíte.

A také by mě zajímalo skloňování jména Artemis v mužské podobě. V tomto komentáři jsem se uchýlila k jakémusi patvaru bez s, ale nezdá se mi to správně. Tak kdyby to opět někdo věděl, byla bych ráda, kdyby mě o tom zpravil.

Tanaka T.
29.04.2014 3 z 5

Nápad dobrý, ale kniha na mě působila hodně průměrným dojmem. Předpokládám, že přečíst si to před dvaceti lety (a ne před rokem a půl), asi by se mi kniha líbila více. Takže za tři, kvůli zajímavému námětu a Klusákovi.

Mako123123
01.08.2013 4 z 5

Tak ked som začal čítať Artemisa bolo to na doporučenie kamaráta (polužiaka na základke). Pochopil som z jeho rozprávania že Artemis je nejaký novodobý decký pirát ktorý na piesočných plážach nachádza poklad (pirátsky) a zároveň je tento chlapec neposlušný, čo už decké zmýšlanie ved som mal len 9-10 rokov vtedy ... :D tak či tak v podstate neľutujem že som sa nato dal i ked Artemis nepatrí medzi najlepšie knihy je aspoň priemerný...

Sluncie
06.03.2013 5 z 5

Když jsem unavená z temnějších fantasy knih a bojů dobra proti zlu, ráda si přečtu nebo poslechnu namluveného Artemise.Je to pohodové a milé a přesto napínavé.Nic těžkého.

kadgam
05.03.2013

Zábavná rozprávková detektívka pre deti. Mňa dostal detailmi, ako vlastné Artemisovo písmo, svet prefíkaných víl.

Erezka
27.01.2013 5 z 5

Samozřejmě jsem to četla jako malá, ale pamatuji si, jak jsem byla nadšená. Z kamarádkou jsme o tom stále ve škole diskutovaly. Jak bych ji hodnotila po přečtení nyní, nevím. Ale přeci jenom je to knížka pro mladší čtenáře.

Nefi
03.12.2012 4 z 5

Tuhle knihu už bych znovu asi nečetla. A to z jediného důvodu. Dospěla jsem. Kniha provázela mé dětství a dospívání a teď jí předávám dál. mladšímu bratrovi.
Jinak pro mě v té době geniální kniha.

Kaka.cs
26.08.2012 3 z 5

Knížka byla zajímavá a dost napínavá. Celkem se mi líbila, ale nepatří k mým nejoblíbenějším.

Okřídlená li
14.08.2012 4 z 5

Fowlovská série patří k mému dospívání a i teď bych jí s chutí doporučila těm stejně "postiženým" teen, kteří vyhledávají směs akčňáku s fantasy prvky. Colfer si to skvěle vymyslel. :)

Eleanorre
04.07.2012 5 z 5

Ku knihe som sa dostala náhodou a musím priznať, že mi zapasovala. Neskutočne...neskutočné, všetko! A keď som sa dozvedela, že vyšiel druhý diel, musela som ho mať...a všetky a všetky. Artemis je dobre napísaná postava a príbehy, ktoré prežíva a ktoré sa prelínajú so svetom škriatkov... Nemám slov

Pavlarucka
06.06.2012

Právě to leží na poličce vedle počítače, chystám se ji dát přečíst své mladší sestře. Artemis Fowl je neskutečně dobře udělaná postava- bohatý, geniální chlapec, který má i své mouchy a vnitřní boje, dobývá cizí tajné světy! Skvělé! A Myrta Krátká? S tou se sžije každý!.)

imatulo
20.03.2012 5 z 5

samozrejme že to nie je nalepšia kniha, ale pre mna je artemis geniálny či už zločinec alebo hrdina ;)

Michalala
20.03.2012 3 z 5

dovolenkové čítanie, prečítala som len prvý diel. na svete je toľko lepších kníh...