Arsinoé – královna Egypta

Arsinoé – královna Egypta https://www.databazeknih.cz/img/books/57_/57278/bmid_arsinoe-kralovna-egypta-Jp9-57278.jpg 3 6 2

Arsinoé, Caesarova milenka, odpůrkyně Říma a Kleopatřina sestra. Vyrůstala v alexandrijském paláci, ve stínu starší sestry Kleopatry. Křehká zelenooká Arsinoé se jako čekatelka na trůn stala klíčovou postavou intrik a sňatkové diplomacie. Seznámila se s mužem, který byl úplně jiný než Římané a Heléni u královského dvora. S Achillem, vojevůdcem snědé pleti, vytvořila vizi naprosto odlišnou od Kleopatřiny politiky spojenectví s Římem. Za její vlády měla vzniknout africky orientovaná egyptská říše. Arsinoé vyzvala k povstání a nakrátko se zdálo, že svobodný Egypt není pouhá utopie. Potom však Achillovo vojsko utrpělo zdrcující porážku. Arsinoé byla jako poražená vedena v triumfálním průvodu Římem. Římané současně v palácích u Tiberu vzdávali hold její sestře Kleopatře, kterou dosadili na egyptský trůn. Byl to však sám Caesar, kdo držel nad Arsinoé ochrannou ruku. Když s ním otěhotněla, musela uprchnout před Kleopatřinou žárlivostí. Naděje na egyptský trůn se nikdy nevzdala, ale Kleopatra dokázala získat na svou stranu i dalšího silného muže Říma, Marka Antonia. To však ještě netušila, jak blízko se ocitla vlastnímu zániku, když Marka Antonia vyzvala, aby Arsinoé sprovodil ze světa.... celý text

Literatura světová , Historické romány

Vydáno: , Noxi

Arsinoë – Königin von Ägypten

braunerova
braunerova
12.03.2018 1 z 5

Teda takhle nudný příběh jsem už dlouho nečetl. Cca první 3/4 je nezáživně převyprávěná historie vlády Ptolemaia Auleta až po příchod Caesara, poslední část jsou fantazie, které nemají nic společného s historií. Autorka má také nepěkný zvyk v průběhu vyprávění skákat v čase, takže občas nevíte, co jsou vzpomínky a co současnost.

lenkaknel
lenkaknel
21.05.2014 2 z 5

Nevím, co to autorku na konci napadlo...těch posledních dvacet stránek si mohla vážně odpustit. Nemám nic proti překvapivým odhalením. Senzace za každou cenu mi ale vadí.

Egypt

Maria Regina Kaiser