Tygří zuby

Tygří zuby obálka knihy
Mé hodnocení:

Legendární lupič Arsen Lupin kontra policejní prefekt Desmalion. Po své údajné smrti se Lupin vrací pod jiným jménem a řeší tajemné vraždy dědiců několika milionů.

https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/140386/tygri-zuby-140386.jpg 43

Arsène Lupin 10.

Literatura světová, Detektivky, krimi
Vydáno, Zabloudil

Les Dents du tigre, 1921

Kniha Tygří zuby

efka.saf
05.12.2020

Zamilovaná kniha mého táty a pravděpodobně jediná detektivka, kterou kdy v životě četl. Pro mě, jakožto milovnici detektivek, naopak povinnost se s touto knihou seznámit. Četla jsem opravdu výtisk z roku 1922 a archaický jazyk, jakým byla kniha psána, byl opravdu kouzelný a krásně mi k příběhu pasoval.
Co se týče zápletky, musím uznat, že Leblanc se s tím tedy nepáral a hned od začátku to na čtenáře pěkně valí. Jedna smrt střídá druhou a snad v každé kapitole se najde tak napínavá pasáž, až se mi chvílemi tajil dech. Nicméně, i toho dobrého bývá někdy příliš a cca ve třetí třetině jsem si naopak začala trochu poklepávat na čelo. Zdálo se mi, že to autor drobátko přehnal. Konec jako takový byl určitě zajímavý, vše se docela hezky vysvětlilo, ale opět by se za takový závěr nemusel stydět ani James Bond.
Takže proč ne, kniha určitě má své kvality. Vzhledem k době, ve které vznikla, byla určitě kulervoucí. V době dnešní, když z každé kriminálky stříkají potoky krve, už možná mnohé tak nezaujme, ale vnímána spolu s dobou, ve které byla napsána, jsem přesvědčená, že za přečtení a naši pozornost určitě stojí.