Aféra Kesselbachova 813

Aféra Kesselbachova 813 https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/173750/bmid_afera-kesselbachova-813-4rx-173750.jpg 5 2 1

Arsène Lupin série

Arsène Lupin, nařčen z vraždy, se ujme policejního vyšetřování, aby očistil své jméno nalezením pravého vraha.

SHi
14.09.2021 5 z 5

Leblancovy romány o Arsenu Lupinovi jsou prostě úchvatné. Ač by člověk čekal, že časem si na autorův styl zvykne a už ho nebude mít co překvapit, přeci je každý z příběhů naprosto ohromující a velkolepý.
Ani Aféra 813 tedy není výjimkou. Nu a pokud jsem to, jak rozkošně tu Lupin v půli knížky vytrolil policii, považovala za naprosto geniální, pak to není nic oproti dalším zvratům, které se, jak je zvykem, později začnou valit jeden za druhým. Kniha je plná dramatických i tragických situací, ironie a humoru, obratů, kde pocity vítězství střídá drtivá porážka. A přeci autor v hlavní postavě nevytvořil žádného nadlidského hrdinu, nýbrž člověka, jehož nesmírnou vůli, inteligenci a přístup k životu nelze než obdivovat. To vše dohromady tak tvoří strhující napínavé dobrodružství, od nějž je zatěžko se odtrhnout.

Kniha Aféra Kesselbachova 813 je v