Arnold: Neschválený životopis

Arnold: Neschválený životopis https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/14932/bmid_arnold-neschvaleny-zivotopis-on6-14932.jpg 4 45 10

Životopisná kniha popisuje různá období života Arnolda Schwarzeneggera a snaží se postihnout jeho rozporuplnou osobnost.

Literatura naučná , Biografie a memoáry

Vydáno: , Premiéra Studio

Arnold: an Unauthorized Biography , 1986

Robodlak
06.09.2023 2 z 5

Místy zajímavá a místy tendenční knížka.

maryzka
20.08.2023 3 z 5

No zajímavá kniha. Ale člověk si mohl udělat představivost o jeho životě kdyby četl střípky jeho života, které se k nám občas dostali. Nyní poslední byl propírán jeho rozvod . No tak to jsem si myslela, že tato dáma, která pochází ze slavné rodiny tak to s ním vydrží. Povídali jsme si s lidmi o jeho životě. No tak jsme se docela shodli: kluk, který pocházel z prostředí, kde otec byl hlavou rodiny, co řekl to bylo svatý, máma hospodyně i když byla chytrá, soupeření mezi bratry. Také měl štěstí v tom s kým se seznámil a koho si vybral za životní partnerku.

n.ezn.amy
12.05.2020 4 z 5

Životopisná kniha skvělého kulturisty, slavného herce a neméně úspěšného politika. Arnold pocházel z poměrně chudých poměrů rakouského venkova a svou pílí a ctižádostí se dokázal vypracovat a tím, jak je zde vylíčeno jeho dětství, lze pochopit určité chování v dospělosti. Ale pokud se chcete dostat na vrchol, občas musíte udělat věci, na které nemusíte být vždy hrdí. Za mě dobře sepsaný životopis

JancaMia
30.01.2020 4 z 5

manžel nadšen :)

Peleus
01.03.2018 4 z 5

Arnoldova dětství a mládí neznalého (jako třeba mě) mnohé informace zaujmou, neboť jsou podávány vcelku vstřebatelně.

Co ale zamrzelo, je určitý příklon k, neřeknu "skandalizaci", ale dejme tomu zvýrazňování potenciálně nelichotivých událostí. Nicméně i to by se dalo pochopit nebýt toho, že se nezakládají na jasných důkazech, ale spíš "jeden kamarád, který si nepřeje být jmenován" apod.

Čtenář tedy zjistí, že Arnold házel tašky spolužáků do řeky. No Bože! Že v opilosti v jakési rakouské hospodě před kamarády ve stejném stavu mysli dělal servírce návrhy sexuálního charakteru. A? Možná měl homosexuální vztah se svým "mecenášem". Možná, nebo měl? Když šel v USA na pláž, oslovoval slečny v plavkách, zda by s ním nešly na pokoj a nedá se říct, že byl neúspěšný. Tak snad dobře pro něj, ne? Nedá se vyloučit, že měl i jiné vztahy paralelně se svou budoucí manželkou, když ještě spolu chodili. Co je tohle za informaci?

Naopak Arnoldovo podnikání je zcela upozaděné, a to je, myslím, velká škoda.

Netvrdím, že je A. Schwarzenegger andělem v lidské podobě, avšak má-li člověk ambice dostat se na samotný vrchol, nemůže být jako všichni. Je o dost ostřejší a jistým kontroverzím se nevyhne. Jako celek je práce Wendy Leigh pozoruhodnou snahou o přiblížení této postavy, avšak ne bez jistých záškubů senzacechtivosti.

danny_21
08.02.2018 4 z 5

Kontroverzní kniha o kontroverzním muži Arnoldu Schwarzeneggerovi. Investigativní novinářka předkládá mimo známých faktů zrození idolu i detailní informace o osobním životě legendy jak z dětství, tak i z dob začátků v kulturistice a samozřejmě i následně v Hollywoodu, se kterými se "černý oráč" nechlubí. Kdo by to byl řekl, že malý, neduživý a brýlatý hošík to dotáhne až na guvernéra Kalifornie - inspirativní příběh o splnění několika životních snů díky buldočí vytrvalosti a motivaci - 80 %

negramota
01.09.2017 4 z 5

Na literaturu faktu překvapivě čtivé. Hezký doplněk k Total Recall, Unbelievably... stavící na pravou míru mnohé vyřčené. Ještě, že jsem to nemusel číst česky. Unauthorized ~ Neschválený? Wtf?

Nahnilaruka
08.04.2015 4 z 5

Oproti oficiálnímu životopisu, který vydal sám Arnold, má tento starší kousek jinou formu. Jedná se sice také o vyprávění života ale formou investigativní novinařiny a také nabízí více pohledů a to z více méně nezaujatého hlediska. Odkrývá velmi zajímavá zákoutí Arnoldova života, které sám raději ve své knize opomenul. Často dochází ke kontrastnímu osvětlení příhod nebo částí života.

Autorka má poutavý styl, dobře se čte. Škoda jen, že kniha vyšla tak "brzy" a největší úspěchy Arnolda zde nejsou zachyceny. Rozhodně stojí za přečtení. 75%

ttopi
31.01.2014 4 z 5

Moc zajímavé čtení o tom, jak měl Arnold těžké začátky života, když byl v očích otce až číslo 2 za svým bratrem. O to víc byl motivován k něčemu velkému, což se mu nakonec podařilo. V knize je k přečtení i spousta vtipných povídek a hustorek z Arniho života. Rozhodně doporučuju přečíst.

Dandulka
17.05.2012 5 z 5

Zajímavé čtení, kdo by řekl, že "Arny" byl jako kluk malý, neduživý a s brýličkana? :-)

Wendy Leigh
britská, 1950