Arnold: Neschválený životopis

od:

Arnold: Neschválený životopis

Životopisná kniha popisuje různá období života Arnolda Schwarzeneggera a snaží se postihnout jeho rozporuplnou osobnost.

https://www.databazeknih.cz/images_books/14_/14932/arnold-neschvaleny-zivotopis-14932.jpg 3.928
Originální název:

Arnold: an Unauthorized Biography (1986)

Žánr:
Literatura naučná, Biografie a memoáry
Vydáno:, Premiéra
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (5)

Přidat komentář
danny_21
08. února

Kontroverzní kniha o kontroverzním muži Arnoldu Schwarzeneggerovi. Investigativní novinářka předkládá mimo známých faktů zrození idolu i detailní informace o osobním životě legendy jak z dětství, tak i z dob začátků v kulturistice a samozřejmě i následně v Hollywoodu, se kterými se "černý oráč" nechlubí. Kdo by to byl řekl, že malý, neduživý brýlatý hošík to dotáhne až na guvernéra Kalifornie - inspirativní příběh o splnění několika životních snů díky buldočí vytrvalosti a motivaci - 85 %

negramota
01.09.2017

Na literaturu faktu překvapivě čtivé. Hezký doplněk k Total Recall, Unbelievably... stavící na pravou míru mnohé vyřčené. Ještě, že jsem to nemusel číst česky. Unauthorized ~ Neschválený? Wtf?

Nahnilaruka
08.04.2015

Oproti oficiálnímu životopisu, který vydal sám Arnold, má tento starší kousek jinou formu. Jedná se sice také o vyprávění života ale formou investigativní novinařiny a také nabízí více pohledů a to z více méně nezaujatého hlediska. Odkrývá velmi zajímavá zákoutí Arnoldova života, které sám raději ve své knize opomenul. Často dochází ke kontrastnímu osvětlení příhod nebo částí života.

Autorka má poutavý styl, dobře se čte. Škoda jen, že kniha vyšla tak "brzy" a největší úspěchy Arnolda zde nejsou zachyceny. Rozhodně stojí za přečtení. 75%

ttopi
31.01.2014

Moc zajímavé čtení o tom, jak měl Arnold těžké začátky života, když byl v očích otce až číslo 2 za svým bratrem. O to víc byl motivován k něčemu velkému, což se mu nakonec podařilo. V knize je k přečtení i spousta vtipných povídek a hustorek z Arniho života. Rozhodně doporučuju přečíst.

Dandulka
17.05.2012

Zajímavé čtení, kdo by řekl, že "Arny" byl jako kluk malý, neduživý a s brýličkana? :-)


Autor a jeho další knihy

Wendy Leigh

Wendy Leigh
britská, 1950

Uživatelé mají knihu

v Právě čtených1x
v Přečtených38x
v Doporučených1x
v Knihotéce27x
v Chystám se číst10x
v Chci si koupit1x