Armáda strojů: Autonomní zbraně a budoucnost války

Armáda strojů: Autonomní zbraně a budoucnost války https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/392468/bmid_armada-stroju-autonomni-zbrane-a-bu-9Rd-392468.jpg 4 9 2

Bývalý zaměstnanec Pentagonu a příslušník americké armády Paul Scharre se zabývá otázkou, co by se stalo, pokud stroje dostanou pravomoc rozhodovat nad životem a smrtí. Ačkoli to zní jako sci-fi, již existuje technologie k vytvoření zbraní, které mohou napadnout nepřátelské cíle bez přímého lidského pokynu. Autor coby odborník na vznikající zbrojní technologie předvídá, jak tyto zbraně příští generace změní válku.... celý text

Literatura naučná Vojenství Věda
Vydáno: , Universum (ČR)

Army of None: Autonomous Weapons and the Future of War , 2018

eviku19
07.03.2024 3 z 5

Na prehľad o starších autonómnych zbraniach dobré. Aktuálne info, ale nečakajte. Výsledky úvahy, ako a či sa dajú tieto zbrane regulovať vás tiež asi neprekvapia. Za mňa priemer.

Perseus
12.06.2021 5 z 5

Velmi zajímavá kniha kde autor vysvětluje co jsou autonomní, dozorované autonomní/poloautonomní či automatické zbraně, příklady takových zbraní a systémů z minulosti a současnosti, představení některých výzkumných projektů zaměřujících se na umělou inteligenci a mnoho dalšího. Hlavní linkou knihy je úvaha, zda je možné a rozumné dát uměle inteligenci více volnosti v rozhodování, případně kolik, a jaký by to mělo vliv v případě zbraní. Autor toto téma rozebírá z pohledu technologického, etického, právního i morálního.
Podle mě určitě kniha stojí za přečtení.

zbraně války technologie stroje

Autorovy knížky