Arkadská dobrodružství horních deseti tisíc

Arkadská dobrodružství horních deseti tisíc https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/41610/bmid_arkadska-dobrodruzstvi-hornich-dese-g0j-41610.jpg 4 15 5

Satirické povídky o snobech a zbohatlících žijících na luxusní Plutoriánské třídě v jednom menším americkém městě.

Literatura světová Povídky
Vydáno: , SNKLU - Státní nakladatelství krásné literatury a umění

Arcadian adventures with the Idle Rich , 1914

Sitting-Bull
13.05.2023 4 z 5

Zpočátku mi ten humor přišel poněkud kostrbatý a trochu a la Poslední aristokratka. Tento pocit mě ale ve třetině přešel a nahradilo jej nadšení. Milý a inteligentní humor, příjemná oddechovka.

Greenfingers
05.03.2020 5 z 5

Knihu řadím na čelní místo ve své knihotéce, ostatně tak, jako všechny Leacockovy literární počiny.
Doporučuji všem, kteří mají rádi inteligentní a laskavý humor.

TomHr
30.01.2018 4 z 5

Pěkné, úsměvné, osvěžující. Satirické zpodobnění světa 'tam nahoře'. Nadčasové dílo: vida, jak byli naši předkové fascinováni takzvanými celebritami! Nejedná se zřejmě o nejlepší autorovu knihu, přesto si drží Leacockův vysoký standard.

Recycler
24.05.2016 5 z 5

Kdysi dávno mi tuhle knížku doporučila babička. Ja se k ní dostal až po skoro deseti letech a výtečně jsem se bavil. Chytrý humor, poplatný své době, ale popravdě řečeno časuvzdorný.

jprst
25.04.2012 4 z 5

Přestože se jedná o dílo staré téměř 100 let, je velice pravděpodobné, že by se v jeho postavách poznali i někteří dnešní naši současníci.

satira humoristické povídky

Stephen Leacock
kanadská, 1869 - 1944
1986  83%Literární poklesky
1979  82%Kanadské žertíky
1959  84%Arkadská dobrodružství horních deseti tisíc
1998  82%Staré krámy za nové peníze
2016  77%Adventní čtení I

Kniha Arkadská dobrodružství horních deseti tisíc je v