Procitnutí

Procitnutí https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/235781/bmid_arkadie-procitnuti-c9a-235781.jpg 4 145 40

Arkádie (Kai Meyer) série

Alcantarové a Carnevarové – dva mafiánské klany, které proti sobě bojují po celé generace. Rosa Alcantarová přilétá na Sicílii ke své rodině, aby tam začala nový život. V letadle se seznamuje s Alessandrem Carnevarem. Jeho chladný půvab a animální elegance Rosu fascinují a zároveň zneklidňují. Rosa se učí nemilosrdné zákony mafie, ke které její rodina patří. Dozvídá se šokující pravdu, která se týká nejen Alessandra, ale i jí samotné. Neuvěřitelnou skutečnost o arkádských dynastiích, jež mají počátek ve starých antických bájích... Překoná zakázaná láska staletou nenávist?... celý text

Literatura světová , Fantasy , Pro děti a mládež

Vydáno: , Fragment (ČR)

Arkadien Erwacht , 2009

TaLu
02.04.2024 4 z 5

Seznámení s Rosou a Alessandrem v letadle cestou na Sicílii probíhá jako každé jiné setkání mezi mladými lidmi. Opak je pravdou. Nejen že jsou příslušníky znesvářených rodin mafie, ještě v sobě nesou mnohá tajemství, která by jim nikdo neuvěřil. Tato tajemství se postupně odkrývají, přibývá intrik, vztahy se vyhrocují. Ustojí vzájemná přitažlivost tyto zvraty? Musím se přiznat, že romány s mafií nemusím, celé to propojení rodin a zločinu ...., ale tady jde i o fantasy. Chvílemi mi to přišlo takové plynoucí po povrchu, to někdy první díly bývají.

Sitting-Bull
15.02.2024 4 z 5

Pozitivně hodnotím nápad, je to zase něco trochu jiného. Jasně, spadá to do žánru YA, tak je to dějově trochu jednodušší, ale čtivé to rozhodně bylo, takže pokračuji i dalším dílem. A deset bodů navrch za homozápletku, ta přece v žádné kvalitní literatuře dnes už nesmí chybět, ač ději ani knize nic nepřidává. Moooc jsem se bála, že budu tentokrát ochuzena, a naštěstí ne.

Kory98
28.09.2023 4 z 5

Kniha mě docela bavila. Hlavní hrdinové sice nebyli nijak oduševnělí a připadalo mi, že nemají vyhraněné názory, ani na život ani na sebe sama, ale při jejich mládí nic neobvyklého. Bavilo mě zasazení příběhu na Sicílii a do prostředí mafie i když tam asi spousta věcí pokulhává, je to ovšem fantasy, tak si to podle mě může autor dovolit. Ale příběh mě oslovil a určitě se chystám přečíst si i další díly.

shadowhunter06
28.07.2021 4 z 5

Ze série Arkádie byl první díl rozhodně nejlepší. Knihu jsem četla dvakrát a ani podruhé mě nenudila. Děj rychle odsýpal, tajemství a napětí se kupila. Respektuji názor každého čtenáře, každopádně v tomto případě nedokážu pochopit veškeré negativní komentáře označující Arkádii jako odpad. Prostředí italské mafie kombinované s prvky fantasy mi sedlo a rozhodně bych doporučila každému, koho tyto dva žánry baví.

KaMal
09.05.2020 4 z 5

Jiné, ale ne špatné. Trvalo mi začíst se, přece jen, mafie není zrovna můj koníček, ale pak děj odsýpal svižně, i když se v celé knize snad nenajde vyloženě kladná postava. A líbilo se mi, že autor je chlap, v příběhu to jde poznat - struktura mafie, zbraně, mrtvoly, rychlá auta - příjemná změna po jiných YA fantasy :-)

Claudius
17.04.2020 odpad!

Na této databázi mám ke dni psaní tohoto komentáře přesně 420 hodnocení. Z těchto 420 bylo do dnešního dne pouze jedno hodnocení tím nejnižším. Píšu to sem, aby bylo jasné, že nehodnotím knihy nikterak přísně, odpady neplýtvám a myslím si, že ke knížkám slovo odpad nepatří.
Tahle kniha si bohužel nic lepšího nezaslouží. Tato kniha si nezaslouží ani papír, na kterém je vytištěná. V úvodu jsem myslel, že to je tak špatné, až to bude vtipné. Pak mi došlo, že je to dokonce tak špatné, že už to zase vtipné není. Hlavní hrdinka je tak strašně protivná, otravná, sebestředná a sobecká, že se to nedá vydržet. A kniha to celou dobu podává jako dobrou věc. Ona se tak přece chová, protože ji nikdo nebude říkat, co má dělat.
Ale vážně, představte si napínavou pasáž, plnou mafiánů a kočkovitých šelem, hlavní dvojice je zřejmě v nebezpečí. Alessandro, ve snaze vyváznout naživu, dá Rose jednoduchý pokyn, jako "počkej tady" nebo "pojď za mnou". Následně čtenář musí vytrpět napětí zcela ničící odstavec, ve kterém se Rosa v duchu vzteká, že ji někdo říká, co má dělat. Kniha je napsaná nudněji než fanfikce třináctileté dívky, ale hlavně že autor vždy nezapomene popsat, co mají hlavní hrdinové na sobě. Na ploše tohoto komentáře nedokážu vyjádřit vše, co je s knihou špatně. Vlastně souhlasím s kritikou všech ostatních v komentářích níže. Akorát na rozdíl od Yokolobuny jsem to nevydržel a knihou opravdu mrštil o futra (obrazně, knihy se neničí).
Angličtina má pro podobné případy krásný výraz, který si zde vypůjčím - cringe. Knihy se vždy snažím dočíst do konce, dneska udělám výjimku.

pegasek
22.01.2020 5 z 5

Kniha se mi libila,byla velmi zajimava.pribeh o dvou mafianskych rodinach a zakazane lasce.Pro me to bylo peckovni cteni

Ailee
27.12.2018 4 z 5

Trošku zvláštní příběh. Zajímavé postavy a klišé jen trochu. Určitě budu pokračovat v dalším díle.

tsal
10.09.2018 2 z 5

Víte, co nechápu? Proč se autoři, kteří chtějí psát o zákonitě dobrých postavách, kolikrát rozhodnou tyto postavy zasadit do strašně zlounského a zločineckého prostředí. Jako třeba tady. Autor chce mít oba hrdiny hodné, a přesto je aktivně zapojit do chodu mafie. Máme tak proti sobě zlé mafiány, kteří zabíjí a páchají trestnou činnost, a hodné plyšové mafiány, kteří... působí nelogicky, dementně, neuvěřitelně a vlastně se celou dobu ptáte, co to vlastně zase čtete.

Pokud jde o postavy, Alessandro mi pil krev. Snad právě proto že u něj byl nejvíce cítit rozpor mezi úmyslem a provedením. Rosa mi na začátku přišla zajímavá. Takový sígr s potenciálem. Jenže pak sklouzla do nijaké nic nedělající hroudy, která se ploužila, kam ji zrovna zavedli a já si začala říkat, že jaksi postrádám hlavní hrdinku. Nápad s Arkádií byl dobrý, ale naprosto nevyužitý. Styl psaní... well, lehce podprůměrný, ale když člověk vypne mozek, číst se to dá.

A otázka závěrem: Jak sakra had vřeští?

niki-chan
21.08.2018 3 z 5

Rosa mi přišla velmi nesympatická skoro až do konce knihy. Ani jinak mi příběh nepřišel nijak extra, překvapující bylo prostředí. Ale jako oddechovka to byla dobrá četba, nad kterou nemusí jeden tolik přemýšlet.

airi
16.07.2018

Mary Sue, kam se podíváš.

Yokolobuna
09.07.2018 2 z 5

Tak tohle šlo mimo. Rosa již od začátku soupeří o korunku nejvíc nesympatické hlavní hrdinky všech dob. Těžko se ztotožnit s někým, kdo během pár stránek dvakrát krade jen tak z nudy. Po zbytek knihy se pak plahočí po Sicílii, nic moc nedělá a je v permanentní depce. Autorovi se nápad s Arkádskými dynastiemi nedaří zužitkovat a z mafiánského zasazení vzniká nesourodá splácanina, kde chování postav nezřídka postrádá logiku (o sedmi vystřelech z revolveru na šest nábojů nemluvě). Když se pak na pár stránkách čtyřikrát dočtete, že něco trvalo "nekonečný" okamžik či "nekonečnou" chvilku, máte chuť mrsknout Arkádií o futra. Ano, pár momentů kniha má, ale ty jsou tak utopené v YA balastu, že další kniha série prakticky nepřipadá v úvahu. Pevnost PLUS mi prostě nadělila další "skvost".

Malarkey
10.05.2018 2 z 5

Vzorová young adult fantasy, která ale nemá dalekosáhlejších kvalit. Číst se moc nedala. Námět zní sice zajímavě, ale pořádně neví, jestli si má hrát na romanci a la Romeo a Julie a nebo na rádoby kmotrovskou fantasy ságu. Drsné mafiánské praktiky totiž střídají kapitoly jak z cukrkandlu a musím se přiznat, že mě to moc nebavilo. Dočetl jsem, ale do dalších dílů určitě nepůjdu. Nenašel jsem v knize jediný moment, který by mě dokázal nadchnout pro čtení dalších kapitol v rámci této trilogie.

PeterPetrik
02.03.2018 2 z 5

Knihu som kúpil v trafike, že si niečo prečítam vo vlaku. Jediná originálna vec, bola pre mňa že príbeh je situovaný na sicílii, inak brak.

Luciluc
29.12.2017 4 z 5

Fantasy zasazená do mafiánského prostředí Sicílie se mi líbila, připadá mi to jako vcelku originální námět a autorovi se podařilo dobře zkombinovat reálný a imaginární svět. Vyhovovaly mi kratší kapitoly a líbilo se mi, že každá měla své pojmenovaní, které navnadilo k dalšímu čtení. Kniha se četla velmi dobře, děj ubíhal poměrně svižně a ocenila jsem, že byl obohacen i o reálie (Quinta da Regaleira v Sintře v Portugalsku je krásná stavba). Hlavní postavy Rosa Alcantara a Alessandro Carnevare, mi byly sympatické. Určitě si přečtu celou trilogii, jsem zvědavá, jak se to bude celé dál vyvíjet i jakou roli bude mít v příběhu Fundling. Za mě je Arkádie milé překvapení :)

keiko33
29.09.2017 4 z 5

Kniha je pisana dost tazkym stylom, ale to bude asi tym, ze autorom je muz. Vzhladom na vekovu kategoriu, pre ktoru je seria pisana, by mala byt pisana jednoduchsie. Ale ako celok to nebolo zle, len tie premeny na zvierata mi velmi nesedeli. No Rosa a Alessandro mi boli simpaticki. Uvidime ako sa ich vstah bude vyvijat dalej.

Ještěrka2004
27.08.2017 1 z 5

Kniha mě na první pohled zaujala. Poté co jsem přečetla obsah na zadní straně, mě kniha nadchla. První co mě napadlo po přečtení prvních pár stran bylo: Romeo a Julie. Dva válčící "rody" a v každém z nich je jeden člověk který se zamiluje do někoho z rodu druhého. Knížka byla velice nudná a vlastně nic se v ní nedělo. Většina knížek (a to i těch horších) mě vtáhne do děje, ale tahle knížka mě nechala stát opodál.

any333
13.08.2017 5 z 5

Opět jsem našla sérii, od které jsem se téměř nedokázala odtrhnout. Alessandro i Rosa mi hodně přirostli k srdci a dalo se s nimi krásně sžít. A navíc příběh vsazený do prostředí Sicílie? A o mafii? No, jen z těhle aspektů se dá vyvodit, že to bude velmi originální.
Když zbývalo ještě asi sto stránek do konce, říkala jsem si, že to tak vyvrcholilo, až to nebylo možné. A přitom ještě nebyl konec. Tak jsem byla ještě napjatější než předtím, pokud to tedy vůbec šlo. Protože pro mě se to zdálo primárně nepředvídatelné. Autor, nejspíš záměrně, nechával jen malá vodítka k dalšímu pokračování a já vlastně doteď moc nevím, o čem bude druhý díl. Každopádně si ho přečtu.
A jen tak mimochodem, před nějakou dobou jsem přemýšlela, kterou knížku budu číst u vody a los padl na tuhle. A když se tak zamyslím, docela se to hodilo. Prosluněná Itálie a parné léto se k sobě prostě hodí.

LoverBooks
08.01.2017 5 z 5

Nádherná kniha. Jako ostatní jsem si oblíbila jak Rosu, kvůli jejímu neobvyklému chování, tak Alessandra, který byl skvělý. Ano, jde poznat, že to psal muž, ale konec konců jsem s tímto dílem nad míru spokojená a těším se na další díly.

KateChatt
05.11.2016

V dobrém slova smyslu mě překvapila Rosa - jsem zvyklá na hlavní hrdinky, které jsou často hrozně ufňukané nebo se zhroutí s každou menší událostí. Když jsem četla, že je to něco jako novodobý pojetí Romea a Julie, myslela jsem, že Rosa bude furt jenom myslet na Alessandra (např. OMG on mě políbil, to bylo tak nečekané a úžasné a on je taky hrozně úžasný atd.). V tomhle bylo dost vidět že to napsal muž- což byla příjemná změna. Knize nemám co vytknout snad jen - proměny ve zvířata? To mi přišlo trochu moc...