Měsíc mého života

Druhé vydání úspěšného sci-fi románu našeho současného velikána žánru, které předchází v Mladé frontě vydané novince Rock mého života. Poprvé se v románové formě setkáváme s hlavními hrdiny, starožitníky Kubou Nedomým a bizarním Dědkem Čuchákem a s krásnou Su Wang-li, majitelkou restaurace a Kubovou přítelkyní, kteří prožívají svá neobvyklá dobrodružství na habitatu na Měsíci....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/10_/1038/mesic-meho-zivota-1038.jpg 4.1109

Arkádie (Ondřej Neff) 1.

Romány, Literatura česká, Sci-fi
Vydáno, Mladá fronta

Kniha Měsíc mého života

mirec88

Ondreja Neffa som nepoznal. Ale videl som v knižnici Rock mého života a zaujala ma obálka. Tak som si povedal, že si musím najprv prečítať prvý diel. A ten mal aj výborné miesta, aj slabšie. Deda Čuchák je skvelo napísaná postava. Celkovo dobré sci-fi a som veľmi zvedavý na pokračovanie.

jan7940

Své první setkání s Kubou Nedomým, Dědkem Čuchákem a slečnou Su, stejně tak jako se spisovatelem Neffem bylo zajímavé, napínavé a někdy i dost zábavné, byť se tu a tam našlo slabší místo. Určitě si přečtu i další díly.

Coleg
18.11.2018

"Dekomprese vysála z domu lidi i jejich majetek. Ve zbořeništích ulic vznikaly kouty, do kterých tlak unikajícího vzduchu doslova nalisoval hrůzný slepenec mrtvol, trosek nábytku, šatstva, jídla. Komprimovaná ubohost zaniklého člověčenství..."

Malarkey
17.11.2018

Moje první setkání s Ondřejem Neffem přišlo rovnou v rámci Arkádie. Po přečtení si ale nejsem tak jistý, jako zdejší průměrné hodnocení. Pan Neff je sice hodně silný ve vyprávění, což mě u knihy udrželo až do samotného konce. S postavou Kuby Nedomýho není úplně těžký se ztotožnit. Je to chudák kluk, trošku lempl, trošku kverulant, ale když je potřeba pořádně zatáhnout, tak na něj se můžete spolehnout. Vhozený je ale do světa, na který jsem se docela těžce zvykal. Nevím proč, ale kapitoly, kde Kuba chodí po měsíci sám se mi četli snadněji, než když měl kolem sebe Dědka Čuchána a Su.

zimela
26.09.2018

Ach, už nikdy víc slzí tvář luny v noční tůni nezčeřím, už nikdy víc...abych to zkrátil; Měsícem mého života mi Neff zruinoval a pokrušnohorštil Měsíc.

4 romantické hromady narubané rudy ****

andrej0867
08.09.2018

Vzdy som mal dojem ze som tuto Neffovinu cital. Ale necital. Boli to len nejake poviedky s Kubom a Dedkom Cuchakom takze som poznal vesmir ale tento velmi slusne napisany pribeh nie. Az teraz.
Knizka ma sice aj slabsie pasaze, ale ako celok ma utvrdila v tom ze pan Neff je dobry spisovatel a scifarina s humorom mu ide.

Morgause
25.05.2018

Skvělý příběh, šílená jízda více než sto lety hypotetického vývoje lidské společnosti, kde se střídají snahy o rozšíření působnosti lidstva, bezhlavý konzum, chátrání, upadání, elitářství - no prostě asi všechno. A tím vším se potácí trojice antihrdinů, v kontextu knihy poměrně uvěřitelných postav s úžasně vykreslenou psychologií. Neff krásně vyjádřil, jak blátíčko lidské mysli může být hezky tvarováno pomocí příslibů peněz, slávy, ale i bolesti daleko přesahující hranici lidské odolnosti.

tonysojka
27.03.2018

Jak napsal blue :je to jízda,čtěte!

Řetězová reakce
Řetězová reakce