Aristoteles a Dante odhalují záhady vesmíru

Aristoteles a Dante odhalují záhady vesmíru https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/260515/bmid_aristoteles-a-dante-odhaluji-zahady-lQg-260515.jpg 4 570 150

Aristoteles a Dante série

Dante umí plavat. Aristoteles ne. Dante se umí vyjadřovat a je si jistý sám sebou. Ari hledá správná slova jen stěží a trpí nedostatkem sebedůvěry. Dante se ztrácí v poezii a umění. Ari je naštvaný teenager, který má bratra ve vězení. Dante je všeználek s nezvyklým pohledem na svět. Tihle dva kluci se potkají na koupališti a zdá se, že nemají zhola nic společného. Ale protože jsou oba samotáři, začnou spolu trávit čas a zjistí, že jejich přátelství je opravdu neobyčejné – takové, které změní životy a vydrží navždycky. A díky němu také Ari i Dante zjistí ty nejdůležitější pravdy o sobě samých a o tom, jakými lidmi by se chtěli stát. Krásně poetický příběh o dospívání a přátelství od uznávaného autora.... celý text

Literatura světová , Romány , Pro děti a mládež

Vydáno: , CooBoo

Aristotle and Dante Discover the Secrets of the Universe , 2012

luciefeix
21.03.2017 1 z 5

rozhovory a zamýšlení nad životem dvou kluku , pro mě o ničem a zbytečné .. nechápala jsem o co celou dobu šlo

hellena1523
04.02.2017 4 z 5

Moc hezky, citlivě napsaná kniha...Myslím, že by si ji mělo přečíst každé dítě, které pomalu vstupuje do období puberty...

lneste.giovans
26.12.2016 5 z 5

Nemám žádnou výtku. Jedná se o nádherný příběh, který není o nějakém složitém ději, nýbrž zobrazuje vzah dvou kluků, přátel, kteří dospívají, bojují se sebou samými, sebezapřením, první láskou a všude kolem se nachází spousta ,,záhad vesmíru". Moc doporučuju. Přečtením rozhodně neprohloupíte.

kayu
21.12.2016 5 z 5

Po dlouhé době zase kniha, kterou jsem měla přečtenou během pár dní. Plánovala jsem ji už dlouhou dobu a rozhodně nezklamala.

Efeméra
11.12.2016 3 z 5

Z této knihy mám rozporuplné pocity. Přiznám se, očekávala jsem od ní hodně, hlavně kvůli velmi dobrému hodnocení. Knížka se čte rychle, navzdory docela vysokému počtu stran se nejedná o nijak objemný text. Občas jsem se s Aristotelem nedokázala ztotožnit. Nelíbilo se mi například, jak si v duchu o svojí mámě úplně bezdůvodně říkal, že ji nenávidí, a kolikrát mi vadilo, že si nechtěl vyslechnout Dantovy problémy (což nejlepší přátelé podle mě dělají!). Na posledních sto stranách to však spravil a já knížku prostě musela dočíst, i když bylo pozdě a já měla další den brzy vstávat. Nedá se říct, že by kniha měla nějak originální zápletku, jedná se o obyčejný příběh, který však místy zdobí opravdu hezké nebo zajímavé myšlenky, a ty ho pozdvihují na o něco vyšší úroveň. Přesto nemůžu hodnotit jinak než třemi hvězdičkami. Přispěl k tomu bohužel i špatný překlad, který byl místy příšerně kostrbatý a opakování slov občas dost narušovalo plynulost textu.

Mirime13
10.12.2016 5 z 5

Úžasná kniha. Nedokázala jsem se odtrhnout. Naprosto jsem se zamilovala do Aristotela...

HankaHail
22.11.2016 5 z 5

Další knížka na kterou jsem se moc těšila až si ji přečtu. Měla jsem od ní celkem velké očekávání. Knížka mě však překvapila a dala mi úplně jiný děj než jsem čekala, za což jsem ráda. Miluju ten pocit když dočtu knížku, obejmuji ji, nic nedělám, jen přemýšlím o ději, postavách a jsem pár minut ve svém knižním tranzu. To se mi stává při dočtení mých oblíbených knih, které mě z nějakého důvodu chytnou za srdce a musím na ně ještě po dočtení myslet, toto knižní dílo nebylo výjimkou.
Nebyla jsem si jistá, jestli dát knížce 4 nebo 5 hvězd. Byly tam nějaké drobnosti, které se mi úplně nelíbily, ale už kvůli tomu krásnému pocitu po dočtení jsem musela dát plný počet.

Adele02
07.11.2016 4 z 5

Vůbec netuším, jak toto ohodnotit.
Bylo to úplně o něčem jiném, než jsem myslela, a stejně to skončilo tak, jak jsem čekala. Jedna z těch knížek, kdy jsem ji zaklapla a zůstala zírat do zdi. Jo. Nebylo to perfektní, ale svým způsobem...
4,5*

Tanja00
15.10.2016 5 z 5

Moc milá kniha. Škoda, že jsem ji přečetla tak rychle.

NiNo
15.09.2016 5 z 5

Překvapivě dobrá kniha, čte se jedním dechem. Psychologie postav je výborná a prostředí reálné. A souhlasím s předchozími komentáři, že kniha není určená pro "děti a mládež". Přestože jsou chlapci náctiletí a řeší problémy dospívání, jejich introspekci pochopí spíše dospělí, kteří na toto období ve svém životě vzpomínají a neprožívají ho právě teď.

Norea
02.09.2016 4 z 5

Táto kniha ma milo prekvapila svojim vývojom pričom sa mi nechcelo veriť, že to skončí, tak ako to skončilo. Ale fakt som rada, že som ju našla v obchode a začala mi šepkať: "Kúp si ma, budem dobrá." Pretože fakt je dobrá. Rýchlo a ľahko sa mi čítala, páči sa mi dejová línia, postavy a myšlienka. Nemám čo k tomu dodať. Palec hore.

Cynia
27.08.2016 5 z 5

Jedna z nejlepších knih, jaké jsem kdy četla. Četla jsem ji v originále, a po prolistování českým překladem, jsem za to vděčná, protože to je vážně děs a běs.

AlexisG
15.08.2016 5 z 5

Musím říct, že je to asi jedna z nejhezčích knih jakou jsem kdy četla. I když kniha postrádá pořádnou zápletku, vynahradí se to všemi těmi pocity, které v knize jsou. Skvěle se u knihy relaxovalo. Když jsem nějaké části četla o obědové přestávce v práci, ani se mi nechtělo knihu odkládat jak dobře mi u ní bylo. Někdy my to co se tam dělo přišlo jako sen. Jako by se to ani nemohlo stát ale to vůbec nevadilo. Bylo to krásné a jsem ráda, že jsem si knihu koupila.

Maysonnie
11.08.2016 2 z 5

Já nevím, mě tahle kniha vůbec nebavila.
Řekla bych, že to bylo čtení pro starší čtenáře, možná klidně i pro dospělé. Já, jako holka, který je čtrnáct (což je věková kategorie určená pro tuhle knížku), jsem spoustu věcí vůbec nepochopila a často mi rozhovory mezi Arim a Dantem nedávaly vůbec smysl, nechápala jsem je.
Jako další, co mi vadilo byla dějová linka. Chyběla mi tam nějaká pořádná zápletka, i když na druhou stranu chápu, že spisovateli nejspíše nešlo o děj, ale o filozofii a velmi zajímavém vztahu mezi Dantem a Arim.
Všechno to byly vlastně rozhovory plné filozofování, které jsem nechápala a tak mě kniha vůbec nebavila. Až budu o pár let starší, určitě si přečtu znovu a uvidím, jak na mě zapůsobila tentokrát :)

mySaints
28.07.2016 5 z 5

"Rodiče své syny někdy tolik milují, že si jejich život představují jako romantický film. Myslí si, že mládí nám pomáhá překonat všechny problémy. Možná rodiče zapomínají na jednu drobnost: Být na prahu sedmnácti může být kruté a bolestivé a matoucí. Být na prahu sedmnácti může být i na hovno."
Přála bych si, aby dnešní mladí lidé četli takové knihy. Sice v ní nezažijí žádné bláznivé dobrodružství, ale možná pochopí mnoho věcí o lásce k druhému člověku, o tom, že člověk může být mladý a smutný zároveň, možná poodhalí nějaké ty opravdu důležité záhady vesmíru - třeba to, že ptáci patří nebi, a že svět nám nebude patřit nikdy. Že každý má právo cítit se osaměle, protože léto není jen ve znamení veder, ale také bouřek. A někdo je prostě dělaný do deště. ...

tweed
07.07.2016 2 z 5

Nečekejte vážné filozofování, čekejte sebeobjevování, rozkvět přátelství a sem tam nějaké to klišé.

paja0903
28.06.2016 5 z 5

Už dlouho jsem přemýšlela co ke knize napsat a vlastně já pořád nevím. U této knihy jsem se prostě cítila nekonečně. Každá myšlenka, která byla napsaná ve větách jako kdyby ten spisovatel psal o mně s tím rozdílem, že jsem se nezamilovala do dívky. Nedokážu vyjádřit, co jsem ke knize cítila, každou stránku jsem si vychutnávala jako kdyby měla být poslední a když došlo na poslední stránku bylo to jako, kdyby můj život už nedával žádný smysl. Tak jako Aris i já pořád přemýšlím o životě. Tak jako Aris hledám kdo jsem a kam patřím. Aris - toho kluka a nejen jeho prostě miluji. Tak jako Aris i já si nechávám všechny věci pro sebe. Tak jako Aris neumím přirozeně své city. Tak jako Aris dělám někdy věci o kterých nepřemýšlím ale v tu chvíli to tak prostě cítím. Tak jako Aris vymýšlím různé historky o dalších cestujících, kteří jedou autobusem.
Proboha myslím, že jsem se to této knihy zamilovala - kdyby tak šlo jí dát 10 hvězdiček.

Thackery14
25.06.2016 5 z 5

O. Můj. Bože. Tahle kniha se řadí mezi nejlepší, které jsem kdy (zatím) četla a naprosto tím předčila moje očekávání, které jsem knize dávala! Plný počet hvězd za nádhernou obálku, čtivost i styl, jakým autor píše a hlavně za ladně vyvýjející se vztah mezi Arim a Dantem. Prostě nádhera, obě postavy mi neuvěřitelně přirostly k srdci. Musím sice podotknout, že v nějakých chvílích to bylo až-moc zidealizovaná a nereálné, ale jinak se knížka moc povedla! Dočtení téhle knihy mě nenechalo chladnou. Docela se teď bojím, jestli ještě někdy najdu takhle dobře napsanou knížku v tomhle žánru.

Sulfid
20.06.2016 5 z 5

Tak tato kniha naprosto předčila mé očekávání. Příběh sám o sobě byl velice milý a velmi dobře se četl, ale některé myšlenky ve mě zanechaly obrovskou šlápotu a musím nad nimi pořád přemýšlet, což mě přivádí k objevování svého vlastního vesmíru, čili k tomu kdo vlastně jsem. Jinak bylo chvílemi až zarážející, jak mi byli hlavní hrdinové povahově podobní, jako by snad byli moji rodiče:)

MayaBu
19.06.2016 3 z 5

Tahle kniha je sonda do duše dospívajících kluků, kteří nevědí, co čekat od sebe natož od druhých. Jsou každý jiný, ale přesto se z nich stanou nejlepší přátelé...
Kniha je napsaná hodně stroze a to jí přidává na opravdovosti. Vůbec bych se nedivila, kdybych na ulici potkala Ariho a Danta jak házejí teniskami...

přátelství homosexualita zfilmováno pro dospívající mládež (young adult) LGBT, queer, LGBT+

Benjamin Alire Sáenz
americká, 1954