Aristokratka ve varu

Aristokratka ve varu https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/177395/bmid_aristokratka-ve-varu-Yxg-177395.jpg 4 3500 678

Aristokratka série

Aristokraté jsou v ohrožení, ale situace Marie Kostkové z Kostky je o to těžší, že denně potkává členy své bláznivé rodiny a k tomu několik střelených zaměstnanců „nejchudšího zámku v Čechách“. Otec je skrblík, americká maminka se chce podobat princezně Dianě a největší událostí na zámku Kostka za posledních tři sta let byla svatba Helenky Vondráčkové. Kastelán Josef nenávidí lidi, hospodyně paní Tichá kleje jako dlaždič a celý den nasává ořechovku přímo z lahve a chvílemi příběh rozdrnčí i charakteristické ráčkování Karla Schwarzenberga. Pokračování Poslední aristokratka, nejúspěšnější humoristické knížky roku 2012 oceněné Cenou Miloslava Švandrlíka, nabízí další porci bláznivých situací a gagů, při nichž je hlasitý smích zaručen na 100%.... celý text

BarkaS
22.04.2024 3 z 5

Příběh Kostků neurazí, pobaví, ale na zadek jsem si z toho nesedla. Jednou jsem se opravdu zasmála, jinak jsem si spíš tak klidně odpočinula u nenáročného vyprávění.

michaela.97
17.03.2024 audiokniha 3 z 5

*audioknížka* byla zase super, vtipy nezevšednily, ale klidně bych druhý díl spojila s prvním. Pokud si chce ale čtenář odpočinout od krimi příběhů a detektivek, tahle jednohubka je perfektní volbou.

kamka1103
29.02.2024 4 z 5

Pohodová kniha,čte se dobře, občas se člověk začne smát nahlas a okolí na něj kouká dost divně. Všem co se chtějí zasmát doporučuji. Určitě se podívám i na film.

BellaBernasconi
26.02.2024 2 z 5

Nevím, jestli nejsem na cílovku moc mladá v 16. Každopádně knihu jsem v podstatě přeskákala, jak mě to vůbec nezaujalo a dlouhé dopisy hlaví hrdinky byly jen zdlouhavé rekapitulace a navíc bez odpovědi. Upřímně se nedivím, že nikdo neodpovídal, ale pokud se vám to líbí, tak blahopřeju máte oblíbenou knihu ke které se budete rádi vracet.

zimka.r
25.02.2024 5 z 5

1. Aristokratka na koni, 2. Poslední aristokratka, 3. Aristokratka ve varu...asi díl u kterého jsem se nejvíc nasmála. Rozhodně vezmu další díl!! ;)

marekB78
22.02.2024 4 z 5

Povedená kniha, přečteno za jeden den. Místy jsem se smál, že si o mně v okolí lidé mysleli, co jsem za blázna Četl jsem do výzvy, ale určitě přečtu i další díly

Galadwen
10.02.2024 4 z 5

Kniha navazuje, kde první díl skončil, a dovede události na Kostce od března až na práh léta. Komu se líbil první díl, bude se mu líbit i druhý, styl i humor jsou podobné - ve skutečnosti se divím (i s ohledem na malý stránkový rozsah), že oba díly nevyšly dohromady. Nejvíc mne asi pobavily části s cestou do Karlových Varů a školními výlety.
Jinak mezi jednotlivými díly bych asi doporučovala dávat si pauzu a číst něco úplně jiného, hltat sérii celou na jeden zátah by asi mohlo po chvíli být trochu monotónní nebo v horším případě otravné. Přesně tak hodlám postupovat - styl i absurdní příběhy rodiny Kostkových se mi líbí, ale musím si je dávkovat, takže si teď dám před třetím dílem delší pauzu.

andy_nejedla
06.02.2024 5 z 5

Stejně jako první díl to bylo dobře čtivý a pořád se mi líbí deníkový styl. Několikrát mě kniha rozesmála nahlas, super! :D

alkuluku_blog
05.02.2024 5 z 5

"Aristokratka ve varu" byla první knihou této série, kterou jsem četla, (nějak jsem si nevšimla, že je to druhý díl, ale popravdě to ničemu nevadilo), a byla jsem nadšená. Místy jsem se smála nahlas, to normálně nedělám. Říkám si ale, že by byl můj zážitek možná menší, kdybych Aristokratky četla popořadě.

kudrdlinka
04.02.2024 4 z 5

Viděla jsem film, po několikáté si poslechla audioknihu. Oboje je na odreagování dobrý. Jen mám pocit, že z té knihy toho ve filmu moc nezbylo ;)
Čtvrtá hvězda je zase hlavně díky Veronice Kubařové, která to krásně načetla.

Jitty502
01.02.2024 4 z 5

Super vtipná oddechovka má pár stran tak na jedno odpoledne. Nejvíc mě pobavilo jak na Kostku přijížděli školní třídy a začali se ztrácet děti apod. A ucpané záchody byli top :D

Jirinamac
31.01.2024 3 z 5

Knížku mám již dlouho, ale moc se mi do ní po prvním dílu nechtělo. Teď jsem si jí chtěla přečíst dřív, než uvidím film. Naštěstí je to jen pár stránek a moc mi tento styl humoru nesedí, ale na film se celkem těším, už i 1. díl mě bavil víc ve filmu, než knižka. Hodně to ovlivnilo herecké obsazení.

baji42
27.01.2024 3 z 5

Taková nenáročná oddychovka na jedno odpoledne.

LenkaAK
11.01.2024 3 z 5

Bylo to dobré čtení, ale trochu slabší oproti prvnímu dílu. Ale v dalších dílech se to zlepší :-D Zasmála jsem se, mělo to spád a zajímavou zápletku. Narážky na knížete S. byly vtipné.

Ronnie68
20.12.2023 5 z 5

Poslechnuto jako audiokniha, kde bravurně předčítá Veronika Khek Kubařová ... Tentokrát je zde zobrazen děj od března do června roku 1997 .... A upřímně jsem se smála skoro celé 3 h 39 minut (co trvala audiokniha) ...
Paní Kubařová to fakt skvěle podala, že se neuvěřitelně těším na další díl ... Skvělá oddechovka ...

MiraiYume
10.12.2023 3 z 5

Četla jsem ji záhy po prvním dílu, proto jsem věděla, do čeho jdu. Jedná se o přímé pokračování. Vlastně jsem si říkala, proč to nebylo vydané s prvním dílem jako jeho součást. Knížka je velmi útlá, rychle se přečte. Dopisy pro mě byly rušivý element, zvlášť když byly jen jednostranné. Některé situace vyloženě hodně nasazené, ale knížka má pobavit a pomoct vypnout, to se koneckonců stalo, takže fajn čtení.

dzejkbeltygros
08.12.2023 3 z 5

Bylo to krátké, méně zábavné jako první díl, takže jsem moc zvědavá, co bude v následujících. Možná jsem neměla tu správnou náladu, ale přišlo mi, že tam je pořád to samé dokola.

kajka.w
21.11.2023 5 z 5

Já se bavila od začátku do konce. Jediné, co bylo na prvním dílu lepší, je počet stran. Jinak paráda!

čtenářka76
01.11.2023 5 z 5

Překvapilo mě menší hodnocení, ale musím napsat, druhý díl stejně dobrý jako první. Boček mě baví.

mila2411
31.10.2023 2 z 5

Po superúspěšné jedničce musela přijít dvojka. Tak jako, ANO, pořád to sem tam baví, občas už ale i nudí až otravuje.