Aristokratka ve varu

od:

Aristokratka ve varu

Aristokraté jsou v ohrožení, ale situace Marie Kostkové z Kostky je o to těžší, že denně potkává členy své bláznivé rodiny a k tomu několik střelených zaměstnanců „nejchudšího zámku v Čechách“. Otec je skrblík, americká maminka se chce podobat princezně Dianě… a největší událostí na zámku Kostka za posledních tři sta let byla svatba Helenky Vondráčkové. Kastelán Josef nenávidí lidi, hospodyně paní Tichá kleje jako dlaždič a celý den nasává ořechovku přímo z lahve… a chvílemi příběh rozdrnčí i charakteristické ráčkování Karla Schwarzenberga. Pokračování Poslední aristokratka, nejúspěšnější humoristické knížky roku 2012 oceněné Cenou Miloslava Švandrlíka, nabízí další porci bláznivých situací a gagů, při nichž je hlasitý smích zaručen na 100%....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/17_/177395/aristokratka-ve-varu-177395.jpg 3.91707
Série:

Příhody aristokratky (2.)

Žánr:
Humor, Romány, Literatura česká
Vydáno:, Druhé město
1. vydání originálu:2013
Počet stran:118
Autor obálky:Bedřich Vémola
Vazba knihy:vázaná s přebalem
ISBN:978-80-7227-338-6
Nahrávám...

Komentáře (346)

Přidat komentář
Bublinka.
21. května

Bylo to opět milé a přes několik vtipných momentů, je to pořád takové stejné. Oddechovka to byla ale fajn.

LeKal
10. května

Líbilo se mi to, super oddechovka. Opět jsem se smála nahlas. Doporučuji.

gallovl
30. dubna

Ano, je to slabší oproti prvnímu dílu, ale i tak jsem se nenudila a odpočala si.

Jane007
25. dubna

Opět báječné čtení. Bylo by fajn, kdyby natočili seriál:-)

Allla9
19. dubna

Já tento styl humoru prostě miluju!

Adelajda_4
18. dubna

Mě aristokratka prostě baví. Kniha mi přišla nesmírně vtipná, avšak myslím si, že naplno ji docení především lidé, kteří někdy průvodcovali, protože zážitky s lidmi jsou někdy až neuvěřitelné.

Marla
13. dubna

První díl byl psycho, teď začínám mít pocit, že uzobávám prozac/ačkoliv si toho nejsem vědoma/.....

adlenka
04. dubna

V rozhovoru s autorem jsem četla, že původně napsal jednu knihu, ale po spočtení stran ji rozdělil na zatím 3. Na jednu stranu dobře, že tak. Vždy od půlky dílu u mě nadšení opadá a jsem trochu přehlcena stylem humoru, vše už mi přijde předvídatelné. Na druhou stranu to rozdělení je znát - druhý díl je tak trochu odnikud nikam.
Neříkám, že jsem se nebavila, ale hlasité výbuchy smíchu to nebyly. Označila bych to jako fajn knihu na přejezdy mhd. Kapitolka sem, kapitolka tam.
Já ji přečetla za dva večery a bylo toho příliš najednou.

VílaElvíra
31. března

Zdařilé pokračování prvního dílu a už se těším, až přečtu i Aristokratku na koni.

katka_dv
26. března

Příjemná oddychovka, ale vzhledem k tomu, že postavy už známe, chyběl tu moment překvapení a s ním spojené výbuchy smíchu jako u prvního dílu. Hvězdičku strhávám za některé "nechutné" detaily, bez kterých bych se klidně obešla (např. popis toho, co všechno bylo nutné uklidit po svatbě). Také některé málo používané obraty mi přijdou zbytečné (např. "spastický záchvat") - nechce se mi při čtení takového typu knihy používat slovník cizích slov :-)

Ketesh
12. března

Na Kostce je stále veselo a já se už nemohu dočkat, až se pustím do 3. dílu.

Adina123
10. března

Pan Spock, Josef, Milada a paní Tichá opět nezklamali :-) Knížku doporučuji! Její čtení Vám zlepší náladu :-)

Serenity
26. února

Dost často se mi stane, že kniha, která má dobré hodnocení mě zklame. To se ale nestalo, tento díl jsem četla jako první a já četla a četla, smála se, řechtala, a krásně si vyčistila hlavu. Docela bych se na pár dní na Kostku podívala:)

jana1986
14. února

Aristokratka ve varu dobrá, ale Poslední aristokratka lepší :-) Situace a vtipy se jakoby opakují, ale pořád určitě stojí za přečtení. Příjemná oddechovka.

claire168
08. února

Kniha na oddech a zlepšení nálady. Tento humor asi není úplně pro každého, každopádně já jsem se smála od začátku až do konce :-)

Safienka
06. února

Slabší jak první díl, ale nemění to nic na tom, že jsem se skvěle pobavila :) zvlášť u posledních návštěv školních výletů.

crazyslunicko
26. ledna

Zase jsem se z plných plic zasmála. Epizoda s knížetem, svatební hostina a v neposlední řadě bulvární tisk Blesk a nepodařená sebevražda. Nejvíc se mi líbí, jak se všechno co se nepovede, uplácí domácími husami a kuřaty. Hradní psi co koušou návštěvní papuče apod. Těším se na poslední díl :) Konečně nějaká česká kniha, která stojí za to přečíst. Odežene veškeré chmury.

bruntal
25. ledna

Pobavilo. Taková jednohubka.

Tess33
21. ledna

Naprostá bomba!! Smála sem se od začátku až do konce

Aríka
20. ledna

K této sérii jsem byla nejprve velice skeptická, právě dík tomu, že ji napsal český autor, ale po prvním dílu jsem nemohla být více nadšenější, proto není divu, že jsem sáhla i po "Aristokratce ve varu", jenž je druhým dílem o Marii Kostkové. Kniha byla opět čtivá, oddechová, samozřejmě v knize není nijak hluboká myšlen ka, ale na odreagování je ideální. Tento díl mě lehce zklamal, protože jsem se moc nenasmála, ale uvidíme, mám v plánu si knihu přečíst ještě jednou.

Kitty
14. ledna

Druhý díl je trochu podobný prvnímu, ale mě pobavil. Přečetla jsem v podstatě najednou. Už se těším na závěrečný díl.

Sandalkar
13. ledna

Trošku zklamání. Autor jakoby chtěl jen navázat na předchozí díl a vytřískat z hezkého příběhu co se dá. Je to místy vtipné, místy trochu okoukané (třeba závorky, které vysvětlují, kdo dělal děj), konec v podstatě předurčuje to, že bude další díl. Chybělo mi rozuzlení románku s Maxem.

jahlina
13. ledna

Dobré počtení, u kterého jsem se zasmála, ale ničím novým mě nepřekvapilo.

ja.cerven
12. ledna

Mě se druhý díl líbil víc než první :) To už jsem se opravdu smála nahlas a bylo jedno kde jsem momentálně stála, seděla, ležela, "pracovala"..... :D

NymphMaeve
09. ledna

První díl byl super a očekávala jsem, že druhý díl bude podobný, avšak trochu mě hodnocení přesvědčovalo o tom, že bude sušší a horší a ono ne :D Smála jsem se jako prase, příhoda s výletem do Karlových Varů nepřekonatelná, stejně tak hodinový popis dětských výletů, už se těším na třetí díl a doufám, že nezklame :)

Ditula
02. ledna

Pokračování Poslední Aristokratky. První díl se mi líbil více, druhý už byl slabší, ale i přesto byly momenty, kdy jsem se zasmála :)
Jen nevím, zda se pouštět do třetího dílu...

Amneris
29.12.2017

Stejně jako první díl ani druhý mě nezklamal. Přečteno za jeden večer, příjemná oddychovka.

klarka61
29.12.2017

Mně se četla dobře

hana.hanigerova
14.12.2017

Já jsem se pobavila. Některé postavy mi lezou na nervy, většina příhod je naprosto za hranicí reality, ale i tak mi kniha sedí, zasměju se u ní, odpočinu si a čtu ji s radostí.

michaela6503
20.11.2017

Pokračování mě nadchlo stejně jako první díl. Opět jsem se pobavila a několikrát zasmála nechtěně na veřejnosti, někdy dokonce i víc nahlas, než bych chtěla. Rozhodně se těším na třetí díl. Co se hodnocení týče, kniha tak krásně a ve všem navazuje, že pro mě má stejnou váhu jako kniha první. Rozhodně děkuji za toto humorný literární dílo!