Aristokratka ve varu

Aristokratka ve varu

Aristokraté jsou v ohrožení, ale situace Marie Kostkové z Kostky je o to těžší, že denně potkává členy své bláznivé rodiny a k tomu několik střelených zaměstnanců „nejchudšího zámku v Čechách“. Otec je skrblík, americká maminka se chce podobat princezně Dianě… a největší událostí na zámku Kostka za posledních tři sta let byla svatba Helenky Vondráčkové. Kastelán Josef nenávidí lidi, hospodyně paní Tichá kleje jako dlaždič a celý den nasává ořechovku přímo z lahve… a chvílemi příběh rozdrnčí i charakteristické ráčkování Karla Schwarzenberga. Pokračování Poslední aristokratka, nejúspěšnější humoristické knížky roku 2012 oceněné Cenou Miloslava Švandrlíka, nabízí další porci bláznivých situací a gagů, při nichž je hlasitý smích zaručen na 100%....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/17_/177395/aristokratka-ve-varu-177395.jpg 3.91765

Příhody aristokratky (2.)

Humor, Pro ženy, Literatura česká
Vydáno:, Druhé město
1. vydání originálu:2013
Počet stran:118
Autor obálky:Bedřich Vémola
Vazba knihy:pevná / vázaná s přebalem
ISBN:978-80-7227-338-6

PabloFuentes

Mary Kostka z Kostky se vrací. Neříkám, že to bylo nějak kvalitativně horší, než první díl, ovšem celé to na mě působilo dojmem, že přece když se první díl tak dobře prodával, pojďme z toho rychle vytřískat další peníze.

Mabie

Tolik jsem si na základě komentářů přála přečíst Aristokratku. A teď jsem opravdu zklamaná. Možná to bylo také tím, že to byl až druhý díl a že se autor vyčerpal v díle prvním, ale podle mě to byly hlavně prvoplánové vtipy (navíc někdy opravdu trapné).
Mám ráda humor, ale příště zvolím spíš něco ve stylu Saturnina, Pan kaplan má třídu rád nebo cokoliv od Žáka.
Takže za mě opravdu ne.

shmaic

Druhy dil uz neni tak zabavny, jako prvni, porad ale pobavi. Je to jen v tom, ze clovek uz vi, co muze od autora cekat.

medlovice

Super !
Smála jsem se a bavila od začátku až do konce . / Cože už konec druhého dílu , toto rychle uteklo !!! / Druhý díl jsem četla jako první a tak jsem ocenila slovníček .
Když jsem o této knižce řekla mojému chlapovi, že jsem z toho napůl mrtvá , tak mi doporučil si ihned sehnat další díl. Je to psycho.
Hezký obal, takový aristokratický. Jo a taky mám tlustou kočku , které říkám Carevna

JIVaJaH

Četla jsem jen tento díl, od E.Bočka první kniha.Ze začátku jsem si pomyslela, že se mi snad humorná kniha bude líbit. Kolem strany 50-60 toho bylo až moc. Knihu jsem dočetla, ale styl mi nesedí.

111moni

Pokračování osudu hrabėcí rodiny,kdo nečetl předchozí, nemějte očekávání literatury,která vás må obohatit.Tato kniha vás pobaví .Něco přibylo,děj se rozvíjí,nicméně už asi čtenåře nic nepřekvapí.

katuu123

Oproti Poslední aristokratce byla tato knížka slabší. Vlastně to čtení bylo pořád a pořád dokola. Mně to sice moc nevadilo, protože mám Bočkovu tvorbu ráda, ale pokud máte rádi jisté gradace v knihách, tak vás tato asi zklame. Za mě hezké a zábavné počtení.

Terkishead

Narozdíl od mnoha jiných komentářů, tento díl se mi líbil více. Jednak měl trochu jasnější dějovou strukturu a také mi přišel vtipnější. Je jasné, že je to lehká oddechovka, ale přesto mi stále chybí nějaký začátek, děj a závěr. Čte se to jako nekonečný seriál. Manželovi jsem občas četla úryvky a vůbec mu nepřekáželo, že nezná všechny souvislosti. Počítám, že stejným tempem se bude ubírat i další díl a tak už se na něj těším. Je to výborná potrava na dovolenou.

Layyen

trošku slabší ač pořád vtipný díl serie o poslední aristokratce, určitě v levných knihách, nebo někde ve výprodeji nezklame

VeronikaStan

Druhý díl hodnotím taky jako velmi povedený, smála jsem se stejně jako u prvního dílu. Přišlo mi však, že spousta hlášek a situací je stejných jako v první knize..škoda.

Kika28

Knížka se mi líbila i když né tak jako první díl. Dávám 4,5* z 5.

Hanulka25

Četla jsem z velkým odstupem od prvního dílu, který mě moc nenadchl. Rychlé, oddechové čtení.......no a to je tak všechno. Rozhodně nic, co by mi přišlo k smíchu a neustálé vysvětlivky v závorkách už mě dost štvaly.

Ingrísek

Nastavovaná kaše...

Manifest blech

Lehce se četla stejně jako první kniha. Nijaký velký převrat, odpočinkové čtení o životě na hradu Kostka.

sarekaslukova

Tak tento díl se mi možná líbil o trochu více, než díl první. Je to asi tím, že jsem si dala docela velký rozestup a také to, že jsem byla připravená na styl psaní a humoru.

Bublinka.

Bylo to opět milé a přes několik vtipných momentů, je to pořád takové stejné. Oddechovka to byla ale fajn.

LeKal

Líbilo se mi to, super oddechovka. Opět jsem se smála nahlas. Doporučuji.

gallovl

Ano, je to slabší oproti prvnímu dílu, ale i tak jsem se nenudila a odpočala si.

Jane007

Opět báječné čtení. Bylo by fajn, kdyby natočili seriál:-)

Allla9

Já tento styl humoru prostě miluju!

Adelajda_4

Mě aristokratka prostě baví. Kniha mi přišla nesmírně vtipná, avšak myslím si, že naplno ji docení především lidé, kteří někdy průvodcovali, protože zážitky s lidmi jsou někdy až neuvěřitelné.

Marla

První díl byl psycho, teď začínám mít pocit, že uzobávám prozac/ačkoliv si toho nejsem vědoma/.....

adlenka

V rozhovoru s autorem jsem četla, že původně napsal jednu knihu, ale po spočtení stran ji rozdělil na zatím 3. Na jednu stranu dobře, že tak. Vždy od půlky dílu u mě nadšení opadá a jsem trochu přehlcena stylem humoru, vše už mi přijde předvídatelné. Na druhou stranu to rozdělení je znát - druhý díl je tak trochu odnikud nikam.
Neříkám, že jsem se nebavila, ale hlasité výbuchy smíchu to nebyly. Označila bych to jako fajn knihu na přejezdy mhd. Kapitolka sem, kapitolka tam.
Já ji přečetla za dva večery a bylo toho příliš najednou.

VílaElvíra

Zdařilé pokračování prvního dílu a už se těším, až přečtu i Aristokratku na koni.

katka_dv

Příjemná oddychovka, ale vzhledem k tomu, že postavy už známe, chyběl tu moment překvapení a s ním spojené výbuchy smíchu jako u prvního dílu. Hvězdičku strhávám za některé "nechutné" detaily, bez kterých bych se klidně obešla (např. popis toho, co všechno bylo nutné uklidit po svatbě). Také některé málo používané obraty mi přijdou zbytečné (např. "spastický záchvat") - nechce se mi při čtení takového typu knihy používat slovník cizích slov :-)

Ketesh

Na Kostce je stále veselo a já se už nemohu dočkat, až se pustím do 3. dílu.

Adina123

Pan Spock, Josef, Milada a paní Tichá opět nezklamali :-) Knížku doporučuji! Její čtení Vám zlepší náladu :-)

Serenity

Dost často se mi stane, že kniha, která má dobré hodnocení mě zklame. To se ale nestalo, tento díl jsem četla jako první a já četla a četla, smála se, řechtala, a krásně si vyčistila hlavu. Docela bych se na pár dní na Kostku podívala:)

jana1986

Aristokratka ve varu dobrá, ale Poslední aristokratka lepší :-) Situace a vtipy se jakoby opakují, ale pořád určitě stojí za přečtení. Příjemná oddechovka.

claire168

Kniha na oddech a zlepšení nálady. Tento humor asi není úplně pro každého, každopádně já jsem se smála od začátku až do konce :-)