Aristokratka ve varu

Aristokraté jsou v ohrožení, ale situace Marie Kostkové z Kostky je o to těžší, že denně potkává členy své bláznivé rodiny a k tomu několik střelených zaměstnanců „nejchudšího zámku v Čechách“. Otec je skrblík, americká maminka se chce podobat princezně Dianě… a největší událostí na zámku Kostka za posledních tři sta let byla svatba Helenky Vondráčkové. Kastelán Josef nenávidí lidi, hospodyně paní Tichá kleje jako dlaždič a celý den nasává ořechovku přímo z lahve… a chvílemi příběh rozdrnčí i charakteristické ráčkování Karla Schwarzenberga. Pokračování Poslední aristokratka, nejúspěšnější humoristické knížky roku 2012 oceněné Cenou Miloslava Švandrlíka, nabízí další porci bláznivých situací a gagů, při nichž je hlasitý smích zaručen na 100%....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/17_/177395/aristokratka-ve-varu-177395.jpg 3.91941

Příhody aristokratky (2.)

Humor, Pro ženy, Literatura česká
Vydáno:, Druhé město

hzd
předevčírem

První díl mě bavil více, ale na odreagování super.

Skalara

Nevím proč ale tento díl mě prostě bavil a dokonce více jak ten první :D

ZdeSpim

Příjemná kniha, četla se dobře, zasmála jsem se.

Medlyn

I druhá kniha mě velmi pobavila. :)

Vlaďkaa4

Nejak nevin co napsat, hodnotit neco co ma pres 100 stran a prectete to za dopoledne. Obcas jsem se zasmala. Ale kdyby byl prvni a druhy dil jeden. Nic by se nestalo.

ladyka

No, řadím se k těm, které Aristokratka pobavila jen lehce. Už u jedničky jsem v půlce knihy byla přesycená opakujícími se gagy a dočítala jsem spíše ze setrvačnosti. U dvojky jsem to měla naprosto stejně, v půlce došel dech. Na další díly si proto dopřeji pořádný odstup. PS: Začlenění Diany mě iritovalo,když je po smrti tolik let od vydání knížky.

Pavlína79

legrace pokračuje ... :-)

Michaeles

Skvělá oddechovka na pár hodin, sice se humor po 3 přečtených knihách začíná opakovat a prakticky je to na jedno brdo, ale jako "mezikniha" je to super.

Bookgirl

Je pravda, že kniha je opravdu tenká a mohla být spojena s předchozím dílem, protože spíše než další díl je to pokračování příběhu z minulého dílu, ale jinak mě to pořád opravdu baví a ačkoliv se vtipy někdy opakují, celé mě to pořád nepřestává rozesmívat nahlas a objevují se nám tu nové neotřelé situace. Těším se na další díl.

Zuzaa

Pořád mě to dost baví!

Tereziee

Pořád dost dobré, stejně jako první díl.

elenai
31.12.2018

Bez rozdílu stejná jako díl první. Vůbec nechápu, proč nebyly knihy spojeny v jednu. Taky dávam hvězdu dolů za šíleně přisprostlého knížete Schwarzenberga.

skrape
27.12.2018

Kniha slabší oproti prvnímu dílu "Poslední aristokratka".

denniys
27.12.2018

kniha splnila svůj účel - odpočinula jsem si a občas se i upřímně zasmála..jinak je nemastná, neslaná, ale neurazí..k dalšímu dílu se časem určitě vrátím..

jaroiva
25.12.2018

Cca první půlka mi připadala, že se dokola opakují vtipy z prvního dílu, už to nebylo ono... pak se to trochu vylepšilo, druhá půlka se mi líbila už víc, bylo to přece jen trochu něco nového.
Už po prvním díle jsem ale neměla ani touhu číst další díl, a po tomto díle také nejsem nijak natěšená na nějaké pokračování... Možná bude zase nějakou chvíli trvat, než se pustím do další aristokratky.

bigbabe
18.12.2018

Nedělní oddychová literatura.

bookworm90
13.12.2018

Opět příjemné pokračování Poslední aristokratky. Ač už to není příliš vtipné, i tak se čte kniha s usměvem.

Falda
09.12.2018

Oddechovka. Četla se stejně dobře jako první díl. Bavila jsem se.

kalinka99
07.12.2018

U prvního dílu jsem se zasmála, ale teď mi už ten humor přijde ohraný.

pepa4081
01.12.2018

Četl jsem všechny Aristokratky postupně tak, jak vycházely, ale dovedu si představit nářez v podobě přečtení všech najednou. Jen se bojím, že by mi pak bylo trochu smutno, protože pokaždé po přečtení jsem měl pocit, že sranda končí a teď zpátky do všedního života. I když i ten může být veselý, jen chtít.
Mám rád všechny druhy humoru – lehký anglický, drsnější kanadský a pan Boček píše to, čemu se říká (dámy prominou) dělat si prdel. Jestli se někomu zdá, že tento humor je jen pro „jednodušší lidi“ (já si to nemyslím), pak jsem raději blbcem, který se může od srdce zasmát, než zapšklým géniem!
Další Aristokratka je možná trochu nastavovaná kaše, ale to pokračování přece bývají. Já se na další porci téhle kaše těším.
Vrcholně uspokojivé.

Tyrkysová
28.11.2018

Za přečtení stojí, pobaví, ale nečekejte nic moc nového - najdete v ní pár humorných situací, které vám vyloudí úsměv, ale současně už jsou pro vás jaksi matně známé a očekávané. Nemohu se proto zbavit dojmu, že Aristokratka ve varu měla být součástí Poslední aristokratky, u níž by dávala větší smysl, ale nakonec byla "odsouzena" k samostatnosti, což jí bohužel spíše uškodilo. Jsem zvědavá, co autor vymyslel v dalších dílech.

I.Zi...
05.11.2018

Ubírám jednu hvězdu za to, že jsem si musela proti své vůli stále broukat, že svět je nádherný, růžový, béžový... :D (a taky mám pocit, že už trochu moc tlačil na pilu, ale uvidíme, další díl)

martiline
18.10.2018

Brečela jsem smíchy :-))

Venny345
18.10.2018

...a jedu dál, na vlně humoru aristokratické série..
Teď seriózně; příhody aristokratky Marie mě prostě baví. A nevím co víc bych dodala, snad jen to, že další díly nenechám dlouho ležet ladem. :)
P.S. První díl, mi přišel o malilinko lepší, ale to je zanedbatelné. :)

Merlinit
01.10.2018

Slušné. Zvláště povedená byla pasáž z prohlídky v historických kostýmech.

veronikovera
20.09.2018

První díl byl prostě top, ale taky pobavil.

vlkcz
15.09.2018

Stejně jako první díl výborné. Reportáž z výpravy na setkání evropské aristokracie nemá chybu.

BernardBlack
06.09.2018

ano, můžete z výborného čaje udělat i druhý nálev, ale už nemá tu sílu, aroma a intenzivní chut toho prvního:)

nvlik
03.09.2018

Skvělé pokračování. Pokud jste četli první díl, neuděláte chybu. Opět nechybí humor a ironie. Pokud budete dobře naladěni, knihu máte za pár hodin přečtenou.

Lethania
01.09.2018

Kniha byla stejně zábavná jako první díl, ale pořád se řešila stejná věc - jak si víc vydělat z prohlídek + neskončit jako bezdomovci + prozac + ořechovka + "umírající" pan Spock + šílená Deniska + princezna Diana + Helenka Vondráčková + atd. Styl psaní mi vyhovuje - knihu jsem měla přečtenou za pár hodin. Jinak příjemná oddechovka.