Aristokratka ve varu

Aristokratka ve varu

Aristokraté jsou v ohrožení, ale situace Marie Kostkové z Kostky je o to těžší, že denně potkává členy své bláznivé rodiny a k tomu několik střelených zaměstnanců „nejchudšího zámku v Čechách“. Otec je skrblík, americká maminka se chce podobat princezně Dianě… a největší událostí na zámku Kostka za posledních tři sta let byla svatba Helenky Vondráčkové. Kastelán Josef nenávidí lidi, hospodyně paní Tichá kleje jako dlaždič a celý den nasává ořechovku přímo z lahve… a chvílemi příběh rozdrnčí i charakteristické ráčkování Karla Schwarzenberga. Pokračování Poslední aristokratka, nejúspěšnější humoristické knížky roku 2012 oceněné Cenou Miloslava Švandrlíka, nabízí další porci bláznivých situací a gagů, při nichž je hlasitý smích zaručen na 100%....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/17_/177395/aristokratka-ve-varu-177395.jpg 3.91624

Příhody aristokratky (2.)

Humor, Romány, Literatura česká
Vydáno:, Druhé město

jana1986

Aristokratka ve varu dobrá, ale Poslední aristokratka lepší :-) Situace a vtipy se jakoby opakují, ale pořád určitě stojí za přečtení. Příjemná oddechovka.

claire168

Kniha na oddech a zlepšení nálady. Tento humor asi není úplně pro každého, každopádně já jsem se smála od začátku až do konce :-)

Safienka

Slabší jak první díl, ale nemění to nic na tom, že jsem se skvěle pobavila :) zvlášť u posledních návštěv školních výletů.

crazyslunicko

Zase jsem se z plných plic zasmála. Epizoda s knížetem, svatební hostina a v neposlední řadě bulvární tisk Blesk a nepodařená sebevražda. Nejvíc se mi líbí, jak se všechno co se nepovede, uplácí domácími husami a kuřaty. Hradní psi co koušou návštěvní papuče apod. Těším se na poslední díl :) Konečně nějaká česká kniha, která stojí za to přečíst. Odežene veškeré chmury.

bruntal

Pobavilo. Taková jednohubka.

Tess33

Naprostá bomba!! Smála sem se od začátku až do konce

Aríka

K této sérii jsem byla nejprve velice skeptická, právě dík tomu, že ji napsal český autor, ale po prvním dílu jsem nemohla být více nadšenější, proto není divu, že jsem sáhla i po "Aristokratce ve varu", jenž je druhým dílem o Marii Kostkové. Kniha byla opět čtivá, oddechová, samozřejmě v knize není nijak hluboká myšlen ka, ale na odreagování je ideální. Tento díl mě lehce zklamal, protože jsem se moc nenasmála, ale uvidíme, mám v plánu si knihu přečíst ještě jednou.

Kitty

Druhý díl je trochu podobný prvnímu, ale mě pobavil. Přečetla jsem v podstatě najednou. Už se těším na závěrečný díl.

Sandalkar

Trošku zklamání. Autor jakoby chtěl jen navázat na předchozí díl a vytřískat z hezkého příběhu co se dá. Je to místy vtipné, místy trochu okoukané (třeba závorky, které vysvětlují, kdo dělal děj), konec v podstatě předurčuje to, že bude další díl. Chybělo mi rozuzlení románku s Maxem.

jahlina

Dobré počtení, u kterého jsem se zasmála, ale ničím novým mě nepřekvapilo.

ja.cerven

Mě se druhý díl líbil víc než první :) To už jsem se opravdu smála nahlas a bylo jedno kde jsem momentálně stála, seděla, ležela, "pracovala"..... :D

NymphMaeve

První díl byl super a očekávala jsem, že druhý díl bude podobný, avšak trochu mě hodnocení přesvědčovalo o tom, že bude sušší a horší a ono ne :D Smála jsem se jako prase, příhoda s výletem do Karlových Varů nepřekonatelná, stejně tak hodinový popis dětských výletů, už se těším na třetí díl a doufám, že nezklame :)

Ditula

Pokračování Poslední Aristokratky. První díl se mi líbil více, druhý už byl slabší, ale i přesto byly momenty, kdy jsem se zasmála :)
Jen nevím, zda se pouštět do třetího dílu...

Amneris
29.12.2017

Stejně jako první díl ani druhý mě nezklamal. Přečteno za jeden večer, příjemná oddychovka.

klarka61
29.12.2017

Mně se četla dobře

hana.hanigerova
14.12.2017

Já jsem se pobavila. Některé postavy mi lezou na nervy, většina příhod je naprosto za hranicí reality, ale i tak mi kniha sedí, zasměju se u ní, odpočinu si a čtu ji s radostí.

michaela6503
20.11.2017

Pokračování mě nadchlo stejně jako první díl. Opět jsem se pobavila a několikrát zasmála nechtěně na veřejnosti, někdy dokonce i víc nahlas, než bych chtěla. Rozhodně se těším na třetí díl. Co se hodnocení týče, kniha tak krásně a ve všem navazuje, že pro mě má stejnou váhu jako kniha první. Rozhodně děkuji za toto humorný literární dílo!

jarin58
02.11.2017

První díl byl lepší.Tady se vtípky už jen opakují.

yaja8823
31.10.2017

Příjemné pokračování "Aristokratky" - opět mě kniha pobavila ...těším se na další díly...

ddkk
24.10.2017

Aristokratka v 1. díle byla zábavnější, alespoň pro mne. Přesto - opět příjemné počtení.

Usignolo
17.10.2017

Aristokrata opět nezklamala. Četla jsem negativní komentáře, chápu, ale mně je tento humor blízký a nejspíš se mi "neočte." Budu jen doufat, že se rodová kletba nenaplní....

zdenaR
13.10.2017

Výborné čtení jako vše od Evžena Bočka. Vřele doporučuji :-)))))

Bablu
01.10.2017

Knihu jsem si koupila v audioverzi, protože se mi moc líbil první díl, ale musím říct, že to za ty peníze nestálo. Byla velmi krátká a vlastně pořád dokola to, co se dělo v prvním díle. Jako knihu z knihovny bych to určitě půjčila, ale kupovat to jako audio je trochu zbytečné.

mattonka
27.09.2017

Knihu jsem přečetla velmi, velmi rychle, až jsem to nečekala. První díl mě každopádně pobavil více.

*-*Kleny*-*
26.09.2017

Nej, nej, nej!!! Miluju tyhle knížky!

sgjoli
23.09.2017

Z celé trilogie to je podle mého nejslabší díl. Scének k pousmání (či snad k zasmání) velmi málo a celkově jsem to brala jen jako „můstek“ ke třetímu dílu. Četla jsem jen ze setrvačnosti a kvůli postavě Milady, která mne bavila.

laepus
21.09.2017

Po prvních asi dvou třech rozjížděcích stránkách se to opravdu a doslova rozjede a je to jízda až do úplného konce; dost možná ještě lepší než první díl. A ta jízda má tři nezpochybnitelné vrcholy - svatba na Kostce, výprava na šlechtický kongres do Karlových Varů za lady Di a květnové školní výlety. Panu Spockovi stále padají vlasy, paní Tichá pořád kleje jak dlaždič a Josef má stále na vše jasné a rychlé řešení. Vynikající humor, těším se na třetí díl.

babsi66
18.09.2017

Tedy, ne že by tam nebyly poznámky, u nichž bych se nerozesmála, ale měla jsem pocit, že se autor trochu opakuje. Samozřejmě se dá čekat, že s ohledem na jasně dané postavy a jejich charaktery se žádné velké překvápko konat nebude (také, že se nekonalo), ale co je vtipné jednou, již není vtipné podruhé.

Pokud čekáte Poslední aristokratku v bledě modrém, knížka vás nejspíš nezklame, pokud čekáte jakýkoli posun v charakteru postav, nové a nečekané situace, tak čekáte marně.

grizetka
17.09.2017

Velmi vtipná kniha, za mě palec nahoru, četla jsem jedním dechem na dovči, příjemné zpestření slunečných dní :-). První díl byl ale za mě o chloupeček lepší.

Vakalik
17.09.2017

Pořád čtivé, děj se moc nevyvíjí, ale od 1. dílu už tak nějak vím, co asi čekat, tudíž nic překvapivého.