Aristokratka ve varu

Aristokratka ve varu

Aristokraté jsou v ohrožení, ale situace Marie Kostkové z Kostky je o to těžší, že denně potkává členy své bláznivé rodiny a k tomu několik střelených zaměstnanců „nejchudšího zámku v Čechách“. Otec je skrblík, americká maminka se chce podobat princezně Dianě… a největší událostí na zámku Kostka za posledních tři sta let byla svatba Helenky Vondráčkové. Kastelán Josef nenávidí lidi, hospodyně paní Tichá kleje jako dlaždič a celý den nasává ořechovku přímo z lahve… a chvílemi příběh rozdrnčí i charakteristické ráčkování Karla Schwarzenberga. Pokračování Poslední aristokratka, nejúspěšnější humoristické knížky roku 2012 oceněné Cenou Miloslava Švandrlíka, nabízí další porci bláznivých situací a gagů, při nichž je hlasitý smích zaručen na 100%....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/17_/177395/aristokratka-ve-varu-177395.jpg 3.91800

Příhody aristokratky (2.)

Humor, Pro ženy, Literatura česká
Vydáno:, Druhé město

veronikovera
předevčírem

První díl byl prostě top, ale taky pobavil.

vlkcz

Stejně jako první díl výborné. Reportáž z výpravy na setkání evropské aristokracie nemá chybu.

BernardBlack

ano, můžete z výborného čaje udělat i druhý nálev, ale už nemá tu sílu, aroma a intenzivní chut toho prvního:)

nvlik

Skvělé pokračování. Pokud jste četli první díl, neuděláte chybu. Opět nechybí humor a ironie. Pokud budete dobře naladěni, knihu máte za pár hodin přečtenou.

Lethania

Kniha byla stejně zábavná jako první díl, ale pořád se řešila stejná věc - jak si víc vydělat z prohlídek + neskončit jako bezdomovci + prozac + ořechovka + "umírající" pan Spock + šílená Deniska + princezna Diana + Helenka Vondráčková + atd. Styl psaní mi vyhovuje - knihu jsem měla přečtenou za pár hodin. Jinak příjemná oddechovka.

verous22

Přečteno za pár hodin. Pořád je to oddechová četba, tudíž si nemám na co stěžovat. Tato kniha splnila má očekávání a byla mi skvělou společnicí. :)

Pedias

Kniha mě bavila stejně jako první díl. Přečetla jsem ji během pár nocí a hned pokračuji dalším dílem.

slawa.cap

Poslouchal jsem jako audioknihu. Trochu slabší, než první díl, ale možná jen tím, že je to vlastně úplně stejné. Příběh se trochu posune a opět se točí kolem prozaku a ořechovky na zuboženém zámku Kostka. Nic o čem by člověk mluvil v hospodě ani v knižním klubu, nic na co by si člověk za pět let vzpomněl. Čtení rozhodně není ztráta času, ale krom pár vtipných okamžiku člověku ani moc nedá. Další díl si samozřejmě přečtu/poslechnu, ale určitě bych to bez něj přežil.

Angelicca

Po přečtení jsem téměř okamžitě sháněla díl třetí a ještě lístky na toto divadelní představení. Vřele doporučuji, opět velká legrace, smála jsem se pořád!!!

PabloFuentes

Mary Kostka z Kostky se vrací. Neříkám, že to bylo nějak kvalitativně horší, než první díl, ovšem celé to na mě působilo dojmem, že přece když se první díl tak dobře prodával, pojďme z toho rychle vytřískat další peníze.

Mabie

Tolik jsem si na základě komentářů přála přečíst Aristokratku. A teď jsem opravdu zklamaná. Možná to bylo také tím, že to byl až druhý díl a že se autor vyčerpal v díle prvním, ale podle mě to byly hlavně prvoplánové vtipy (navíc někdy opravdu trapné).
Mám ráda humor, ale příště zvolím spíš něco ve stylu Saturnina, Pan kaplan má třídu rád nebo cokoliv od Žáka.
Takže za mě opravdu ne.

shmaic

Druhy dil uz neni tak zabavny, jako prvni, porad ale pobavi. Je to jen v tom, ze clovek uz vi, co muze od autora cekat.

medlovice

Super !
Smála jsem se a bavila od začátku až do konce . / Cože už konec druhého dílu , toto rychle uteklo !!! / Druhý díl jsem četla jako první a tak jsem ocenila slovníček .
Když jsem o této knižce řekla mojému chlapovi, že jsem z toho napůl mrtvá , tak mi doporučil si ihned sehnat další díl. Je to psycho.
Hezký obal, takový aristokratický. Jo a taky mám tlustou kočku , které říkám Carevna

JIVaJaH

Četla jsem jen tento díl, od E.Bočka první kniha.Ze začátku jsem si pomyslela, že se mi snad humorná kniha bude líbit. Kolem strany 50-60 toho bylo až moc. Knihu jsem dočetla, ale styl mi nesedí.

111moni

Pokračování osudu hrabėcí rodiny,kdo nečetl předchozí, nemějte očekávání literatury,která vás må obohatit.Tato kniha vás pobaví .Něco přibylo,děj se rozvíjí,nicméně už asi čtenåře nic nepřekvapí.

katuu123

Oproti Poslední aristokratce byla tato knížka slabší. Vlastně to čtení bylo pořád a pořád dokola. Mně to sice moc nevadilo, protože mám Bočkovu tvorbu ráda, ale pokud máte rádi jisté gradace v knihách, tak vás tato asi zklame. Za mě hezké a zábavné počtení.

Terkishead

Narozdíl od mnoha jiných komentářů, tento díl se mi líbil více. Jednak měl trochu jasnější dějovou strukturu a také mi přišel vtipnější. Je jasné, že je to lehká oddechovka, ale přesto mi stále chybí nějaký začátek, děj a závěr. Čte se to jako nekonečný seriál. Manželovi jsem občas četla úryvky a vůbec mu nepřekáželo, že nezná všechny souvislosti. Počítám, že stejným tempem se bude ubírat i další díl a tak už se na něj těším. Je to výborná potrava na dovolenou.

Layyen

trošku slabší ač pořád vtipný díl serie o poslední aristokratce, určitě v levných knihách, nebo někde ve výprodeji nezklame

VeronikaStan

Druhý díl hodnotím taky jako velmi povedený, smála jsem se stejně jako u prvního dílu. Přišlo mi však, že spousta hlášek a situací je stejných jako v první knize..škoda.

Kika28

Knížka se mi líbila i když né tak jako první díl. Dávám 4,5* z 5.

Hanulka25

Četla jsem z velkým odstupem od prvního dílu, který mě moc nenadchl. Rychlé, oddechové čtení.......no a to je tak všechno. Rozhodně nic, co by mi přišlo k smíchu a neustálé vysvětlivky v závorkách už mě dost štvaly.

Ingrísek

Nastavovaná kaše...

Manifest blech

Lehce se četla stejně jako první kniha. Nijaký velký převrat, odpočinkové čtení o životě na hradu Kostka.

sarekaslukova

Tak tento díl se mi možná líbil o trochu více, než díl první. Je to asi tím, že jsem si dala docela velký rozestup a také to, že jsem byla připravená na styl psaní a humoru.

Bublinka.

Bylo to opět milé a přes několik vtipných momentů, je to pořád takové stejné. Oddechovka to byla ale fajn.

LeKal

Líbilo se mi to, super oddechovka. Opět jsem se smála nahlas. Doporučuji.

gallovl

Ano, je to slabší oproti prvnímu dílu, ale i tak jsem se nenudila a odpočala si.

Jane007

Opět báječné čtení. Bylo by fajn, kdyby natočili seriál:-)

Allla9

Já tento styl humoru prostě miluju!

Adelajda_4

Mě aristokratka prostě baví. Kniha mi přišla nesmírně vtipná, avšak myslím si, že naplno ji docení především lidé, kteří někdy průvodcovali, protože zážitky s lidmi jsou někdy až neuvěřitelné.