Poslední aristokratka

Poslední aristokratka https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/189006/posledni-aristokratka-189006.jpg 4 6289 1644

Aristokratka série

František Antonín hrabě Kostka z Kostky je potomek šlechtického rodu, žijící v New Yorku. Po pádu komunistického režimu se s americkou manželkou Vivien a dcerou Marií (III.) vrací do Čech, aby převzal rodové sídlo. Kromě zámku „zdědí“ hraběcí rodina i personál: zpátečnického kastelána, hypochondrického zahradníka a kuchařku, která si ráda cvakne a občas to přežene. Chudobný navrátilec, krkolomně navazující na slavný rodokmen, emigrantství, místní zemitost, zámek jako konkurenceschopná atrakce, kníže Schwarzenberg, zpěvačky Cher a Helenka Vondráčková, to jsou motivy, z nichž autor, profesí kastelán, upředl sérii panoptikálně komických situací. V deníku Marie III., posledního potomka rodu, nenajdete sex, násilí, vraždy ani hluboké myšlenky. Má jedinou ambici: pobavit čtenáře!... celý text

absa2611
08.05.2023 odpad!

Nemůžu si pomoci, ale horší brak jsem snad nikdy nečetla. Humor za každou cenu, takřka v každé větě...
Ne.
Nedočteno.

azeret92
24.04.2023 2 z 5

Na Poslední aristokratku jsem slyšela samou chválu, že se u ní člověk válí smíchy. Bohužel to neplatí u mě . U knížky jsem se nezasmála ani jednou ( ačkoli tam jsou pro někoho humorné scény). Mám ráda knížky, kde se člověk od srdce zasměje , ale toto mi připadalo že tam humor musí být za každou cenu, bylo to přehnané , místy až s prominutím trapné. Nedočetla jsem bohužel první díl a do dalších se pouštět ani nehodlám. Určitě knížky od pana Bočka své příznivce mají, ale můj šálek kávy to bohužel není.

martineknatasa
24.04.2023 5 z 5

Kniha mě velmi pobavila. Hned jsem začala číst další díl. Je čtivá a vtipná.

Dámaskloboukem
14.04.2023 4 z 5

Milé počteníčko, líčené formou deníku devatenáctileté slečny, která je vystihnuta dost autenticky. Autor používá bohatý jazyk a laskavý osvěžující humor k popisu životních strastí šlechtické rodiny.
Usmevnych situaci je v knize povícero. Já jsem se nejvíc smála u hladové hraběcí zabijačky.
Forma je skvělá, obsah mi připomíná široký vodní tok, který si teče od začátku do konce v podstatě pořad stejnou rychlostí, bez nějaké gradace nebo překvapení.
Na konci je autorův životopis, který začíná místem a datem narození, pak je uvedeno kým a kde byl pokřtěn a poté následuje výpis všech vzdělávacích institucí s uvedením jmen třídních učitelů nebo ředitelů zmíněných organizaci. Neobvykle, originální.

Kamčučák
08.04.2023 2 z 5

Snad první kniha, kdy jsem usoudila, že film je tedy o dost lepší. Kniha mě vůbec neoslovila, četla jsem jí i s odporem. To si raději přečtu znova Bridgertonovy. Psáno formou deníku, naivní hlavní hrdinka, co chce spasit Kostku. Spíše vhodné pro mladší ročníky.

MíšaS.
05.04.2023 4 z 5

Nebylo to špatné, celkem jsem se i nasmála. Není to žádná velká literatura, ale účel splnila a myslím, že by bylo škoda hodnotit jí jen jako průměr, takže dávám o jednu hvězdu navíc a jdu do knihovny pro další díly.

terkaa36
01.04.2023 5 z 5

viděla jsem nejdříve film. za mě jednoznačně kniha lepší, dokázala jsem se začíst do děje, zasmát, odpočinout si od zbytku světa. za mě skvělá kniha. je jiná než ostatní, a to zní dělá tím lepší. jednou se k ní vrátím a myslím, že budu litovat, že ji nečtu znovu poprvé...

ZuzanaZ83
27.03.2023 5 z 5

Osvěžující, neuvěřitelně vtipné.

Knihu jsem přečetla na doporučení kamarádky a rozhodně nelituju. Jsem všeobecně "tým thriller" a při zmínce o humorných knihách povětšinou skeptická, ale tohle bylo opravdu skvělé. A ano, tady jsem se fakt i smála nahlas.

Sérii už jsem pořídila kompletní a jednotlivé knihy budu číst jako předěly mezi mým žánrem.

Janizoun
24.03.2023 5 z 5

Už dlouho jsem se nezasmála u knihy jako u této. Přiznám se, že jsem vůbec netušila, že existuje i film, jak se zde píše a proto ho neznám, ale kniha mě úplně dostala. Vrátila jsem se do mládí, protože používané výrazy, které se v knize často objevují, používala má milovaná babička :-) U mě nyní kniha vede na prvních příčkách a pan Evžen Boček se nyní zařadil mezi mé oblíbené spisovatele. Moc se těším na další díly, které si hned musím opatřit :-)

martina.culik
23.03.2023 3 z 5

Četla jsem již před několika lety. V únoru jsem si poslechla jako četbu na pokračování čtenou Vendulou Fialovou.
Opět jsem se pobavila příhodami rodiny Kostků z Kostky. Humor mě ale neuchvátil tolik, abych uvažovala o četbě dalších dílů.

Angelika_SNS
16.03.2023 3 z 5

Příjemná kniha s lehkým humorem.

Evaho73
14.03.2023 5 z 5

Ale áno, pobavila som sa na niektorých bizarných scénach, ktoré sú v knihe opísané, lebo mi pripomenuli dobu tesne po nežnej revolúcii a aj správanie sa niektorých postáv kopíruje vtedajšiu spoločenskú realitu. Vtedy boli rôzní pseudopodnikatelia naozaj v kurze. S odstupom času to vyznieva smiešne a ja obdivujem autorovú iróniu a nadhľad, ktoré použil pre napísanie tejto vcelku vydarenej knihy.

claire.dinner
08.03.2023 5 z 5

Neskutečně čtivé, vtipné. Ráda koupím další díly:)

Corso
06.03.2023 4 z 5

Ja som sa pri pocuvani bavil. Idealne na dlhe vecery, nenarocne, vtipne. Kym film mi prisiel ako nieco co snad nikdy nemalo vzniknut, berie z knihy len co sa hodilo. Nieco mi vravelo, asi ukazky, ze kniha bude uplne ina. A ano, je to zabavne, pekne napisana humoristicka vec.
Aj by som sa viac rozpisal ale dnes sa mi tak nechce rozmyslat!! :)
Zasa mam nejake blbe obdobie a tato kniha mi pomohla dychat volnejsie.

Anavi8912
04.03.2023 1 z 5

Poslechnuto jako audiokniha. Kniha ani film mě přílíš neoslovily. Ani unylý přednes Veroniky Kubařové tomu nepomohl. Ostatní díly určitě číst nebudu.

sakro
04.03.2023 5 z 5

Stajně jako mnozí přede mnou jsem i já objevil knihu Poslední aristokratka díky filmu. Po knize jsem sáhl, protože mě film zaujal a opravdu pobavil. Jakmile jsem se však začetl do knihy, zjistil jsem, že je to ještě trochu vyšší level. Některé popisované situace mě rozesmály natolik, že mě okolí začalo pokradmu pozorovat, jestli jsem úplně v pořádku. Je to fakt milé, příjemné a veselé čtení. Jen někdy se mi na mozek vkradla myšlenka, jestli podobnou situaci viděli stejně vesele i ti, kterým stát vracel rodinné majetky zdevastované desítky let trvajícím hospodařením komunistů. Tam už asi tolik veselí nebylo.
Na základě této knihy jsem postupně pročetl všechny dosud vydané "aristokratky". Pobavily mě všechny, ale tahle první byla určitě nejlepší.

Veromika
23.02.2023 3 z 5

Asi byla chyba kouknout nejprve na film, než si přečíst knihu. Musím říct, že film mě bavil více, asi tím, jak tam všichni ve výsledku drželi pohromadě. Jako oddechovka to nebylo špatné, ale na další díly se už nechystám.

Andrea864
22.02.2023 5 z 5

Skvělá, vtipná a čtivá knížka, při které jsem se opravdu pobavila.

xxtom
19.02.2023 4 z 5

Vtipné a oddechové čtení o tom, jaké starosti je to mít zámek.

Mája777
17.02.2023 5 z 5

Znáte to. Den blbec s velkým ,,B”. To bylo včera a tahle knížka byla skvělým lékem. Dokázala jsem úplně vypnout a smála jsem se chvílemi opravdu nahlas. A dnešek už byl zase celkem normální. Když se schylovalo k něčemu špatnému, tak jsem si vzpomněla na svou jmenovkyni Marii III. Kostkovou z Kostky a hned šlo vše lépe.
Tuto knihu doporučuji.
(16. 2. 23 - 5 509 - 15)