Poslední aristokratka

Poslední aristokratka https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/189006/posledni-aristokratka-189006.jpg 4 6289 1644

Aristokratka série

František Antonín hrabě Kostka z Kostky je potomek šlechtického rodu, žijící v New Yorku. Po pádu komunistického režimu se s americkou manželkou Vivien a dcerou Marií (III.) vrací do Čech, aby převzal rodové sídlo. Kromě zámku „zdědí“ hraběcí rodina i personál: zpátečnického kastelána, hypochondrického zahradníka a kuchařku, která si ráda cvakne a občas to přežene. Chudobný navrátilec, krkolomně navazující na slavný rodokmen, emigrantství, místní zemitost, zámek jako konkurenceschopná atrakce, kníže Schwarzenberg, zpěvačky Cher a Helenka Vondráčková, to jsou motivy, z nichž autor, profesí kastelán, upředl sérii panoptikálně komických situací. V deníku Marie III., posledního potomka rodu, nenajdete sex, násilí, vraždy ani hluboké myšlenky. Má jedinou ambici: pobavit čtenáře!... celý text

lenyleny
20.08.2023 5 z 5

Nejprve jsem viděla film a velmi se mi líbil, takový humor s nadsázkou. A na základě filmu jsem přečetla všechny následné díly. Ne každý se mi úplně zamlouval, ale byly to takové oddechovky. A tak jsem si jako oddechovku přečetla i první díl. Musím přiznat, že film se mi líbil víc. Také oddechovka ,ale asi nejpovedenější z celé série.

Olga980
18.08.2023 5 z 5

Vtipné, příjemné

puczmeloun
18.08.2023 3 z 5

Pohodové a zábavné. Zpočátku mě neuvěřitelně iritoval jeden styl autorova "vtipu" (a při pohledu do jiných komentářů vidím, že v tom nejsem sám) a už jsem si říkal, zda knihu odložit, naštěstí se po několika desítkách stránek rozhodl tento (autor, ne vtip) pro dobro knihy opustit. No a pak už to bylo nenáročné rychlé čtení. Takové, že mě navnadilo se vrhnout i na druhý díl, který mě už opravdu nahlas rozesmál...

Toledo
10.08.2023 5 z 5

Bezpochyby velmi humorná kniha, která vyloudí nejeden úsměv na rtech. Postavy si musíte zamilovat i když jsou někdy vykreslené jako nesnesitelné. Těším se, co nabídnou další díly.
Pan Boček má opravdu dar bavit lidi psaným slovem.

knihoLenka82
08.08.2023 5 z 5

Mám ráda náš český humor, takže knížka mě vůbec nezklamala.

Thalin
03.08.2023 4 z 5

Deníková forma mě obvykle moc nebaví, hlavně kvůli absenci dialogů a proto jsem se knize dlouho vyhýbala a viděla jen film. Ale kniha je docela svižně a vtipně napsaná. I když některé situace se mi líbily více ve filmu, pořád knížku hodnotím dost kladně. Už jen proto, že z těch českých mě chytla jako málo která.

Lele61
23.07.2023 4 z 5

Zápletka knížky se točí kolem toho, že potomek šlechtického rodu hrabě Kostka z Kostky, který žije v New Yorku s americkou manželkou a dcerou, získal nakonec v restituci zpět svoje rodové sídlo v Čechách a to se vším všudy. V románu vystupuje řada svérázných postav a není nouze o komické situace. Pohodová četba na pobavení. Viděl jsem i celkem povedené filmové zpracování.

Airelle
23.07.2023 5 z 5

Zrovna Poslední aristokratku, jsem nejdřív viděla jako film. Už je to tedy nějaká doba, takže mi kniha příběh hodně připomněla, a přesto jsem tam našla drobné rozdíly.

Velmi se mi líbil deníkový styl psaní, takže jsem mohla dění na Kostce sledovat den po dni. Dlouho jsem se takhle u knihy nebavila, občas jsem měla až slzy od smíchu. Ve filmu mi pár postav chybělo, tak jsem zvědavá, jak se popasují s pokračováním, nejdřív si ale přečtu další díl, než se na film podívám.

Knihu jsem rozhodně nečetla naposledy a vím, po jaké sérii sáhnout, až budu mít zase jednou depresivní období.

Jinak jsem si velice oblíbila samého hraběte Kostku, jeho reakce mě bavily ze všeho nejvíc.

Kopretina_aku
19.07.2023 3 z 5

Účel splnila - pobavila. Ale film se mi líbil víc, viděla jsem ho už několikrát a vždy se bavím. Kniha stačila jednou.

Evina.Cetba
15.07.2023 3 z 5

Vtipné příběhy jednoho zapomenutého, fiktivního šlechtického rodu. Odehrává se to v současnosti.

knihomolka27
05.07.2023 5 z 5

Znovu jsem se vrátila k této knize, a mým cílem je samozřejmě přečíst celou sérii - najednou. No co budu dodávat - stále mě to baví. V Česku je jen málo takto vyloženě zábavných knížek.

alzbeta2843
27.06.2023 4 z 5

Priznávam, že najskôr som videla film a až potom som sa dostala ku knihe, takže samozrejme som mala isté predstavy. Mne sa film veľmi páčil a naozaj má skvelé herecké obsadenie a tak som si neustále v knihe predstavovala dané postavy :D Kniha je veľmi dobrá a určite sa nebudete nudiť, pretože o komické situácie nie je núdza, avšak i ja sa prikláňam k tomu, že film sa mi malinko páčil viac (prosím nesudťe ma).

SSTknihy
15.06.2023 5 z 5

U dobrých příběhů bývá první setkání nejdůležitější. Ještě dnes si pamatuju, jak jsem se smála v tramvaji nahlas a každému tuhle knihu doporučovala. Já vím, žádná vysoká literatura to není, ale stvořit tuhle partičku byl prostě geniální nápad. Myslím, že by i Tím Burton se svými bizarními postavičkami záviděl. O dalších knihách v sérii bylo rozhodnuto předem - prostě Aristokratka má v mé knihovně navždy čestné místo :-)

kotoulek
06.06.2023 4 z 5

Podle mého názoru tady jde asi o další z mála případů, kdy se mi film líbil více než kniha. Film se sice od knihy trochu odlišoval, ale miluju ho. Skvělá komedie podpořená úžasnými hereckými výkony. Na knihu jsem se proto moc těšila, ale ta už ve mně takové pocity jako film nevyvolávala.
Nemůžu říct, že jsem se vůbec nezasmála. To ne. Ale mnohokrát mi přišly pokusy o vtipy až trochu trapné, na každém kroku a z větší části ani moc vydařené.
Ale propadák to rozhodně nebyl. Kniha se četla skvěle a rychle a druhá půlka byla za mě tedy lepší a co se humoru týče vydařenější. Jen teď hodně váhám, jestli stojí za to přečíst i ostatní díly, nebo to bude pořád to samé dokola a nestojí to za to.

leonessa
05.06.2023 5 z 5

Velmi vtipná oddechová četba

Aligi
01.06.2023 5 z 5

Skvělá oddechová kniha - celá série se čte sama. Těším se na poslední díl.

ladyKaty
19.05.2023

(SPOILER) Přečetla jsem " celou sérii" během 3 dnů. Je to skvělá, oddechová a zábavná četba.
Uvítala bych další pokračování.

hanka1580
16.05.2023 4 z 5

Kniha u které se člověk opravdu zasměje, pokud jste viděli film, určitě si následně spojujete hrdiny z filmu k těm v knize. Ačkoli má příběh k realitě celkem daleko, kniha na dovolenku je ideální. Oddechové čtení, které neurazí, ale také úplně nenadchne. Ostatní díly jsem četla snad už jen ze zvědavosti.

stanislava9718
15.05.2023 2 z 5

No, kniha přečtená, moc příběhu nevěřím, ani těm, komickým situacím, například, obelstění aerolinek s převozem zemřelých příbuzných v Americe, do České republiky, uspokojila, ale nenadchla.

yellowbanna
11.05.2023 3 z 5

Poslouchali jsme s dětmi jako audioknihu a hlavně proto, že jsem znala film, který je docela fajn odpočinkovou komedií. Přestože vím, že čtenáři Poslední aristokratku milují, ve mně záchvaty bouřlivého smíchu nevyvolávala a po pár kapitolách mi přišla poněkud monotematická. Není každý den posvícení.