Poslední aristokratka

Poslední aristokratka

František Antonín hrabě Kostka z Kostky je potomek šlechtického rodu, žijící v New Yorku. Po pádu komunistického režimu se s americkou manželkou Vivien a dcerou Marií (III.) vrací do Čech, aby převzal rodové sídlo. Kromě zámku „zdědí“ hraběcí rodina i personál: zpátečnického kastelána, hypochondrického zahradníka a kuchařku, která si ráda cvakne a občas to přežene. Chudobný navrátilec, krkolomně navazující na slavný rodokmen, emigrantství, místní zemitost, zámek jako konkurenceschopná atrakce, kníže Schwarzenberg, zpěvačky Cher a Helenka Vondráčková, to jsou motivy, z nichž autor, profesí kastelán, upředl sérii panoptikálně komických situací. V deníku Marie III., posledního potomka rodu, nenajdete sex, násilí, vraždy ani hluboké myšlenky. Má jedinou ambici: pobavit čtenáře!...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/13_/134832/posledni-aristokratka-uqy-134832.jpg 4.12737

Příhody aristokratky (1.)

Humor, Romány, Literatura česká
Vydáno:, Druhé město

Sandalkar

Příběh se mi moc líbil a zasmála jsem se opravdu od srdce. Už jen úvodní stránka s popisem prabáby sedící v hrobce na schodek, mě moc pobavila. Oproti druhému dílu je tahle Aristokratka svěží, odvázaná a plné dobrého humoru.

Willandra

Začátek mě nadchl, pak měla kniha sestupnou tendenci a dostávala ten "kameňákovský" nádech. Mezi dvěma Vesmírnými odyseami to pro mě byla oddychovka.
Pobavila mě postava Milady – dělám marketing a po přečtení jsem se chvíli podobně nadchla. Naštěstí mě to brzo přešlo (vyděsila jsem pár kolegů i klientů, takže to hodnotím pozitivně).

karimatka1

Tak jsem čekala, že se budu smát nahlas, ale nějak na to nedošlo. Ale jinak vtipně napsaná nenáročná knížka

Kitty

Čtení na zlepšení nálady, málokdy se směju nad knížkou nahlas.
Odlehčený román plný vtipu a hlášek.
Doporučuji

koniklecka

Bavilo mě to a budu číst i další díly, ale nesmála jsem se tolik, jak jsem čekala.

Konycek

Opravdová oddechovka u které se zasmějete - občas je použito humoru jakoby násilně, až je to spíše trpný a vyhrocený. Celkově... pobaví a neurazí.

makushenka

Je to kniha na relax, je opravdu skvělá na zasmání a řekla bych, že je vhodná pro všechny věkové kategorie (krom dětí samozřejmě :-)). E. Boček si drží úroveň stále vysoko a stále je to psané stejným stylem. To taky musí, když je to deník jedné dívky, že jo. Jak už tady ale někdo psal, opakovaný vtip přestává být vtipem a v některých případech jsem si to bohužel říkala.

NymphMaeve

Panebože je vůbec možné něco takového napsat? :D Evidentně ano, řehtala jsem se prakticky od přečtení obálky až do poslední strany. Pokud se mnou někdo jezdil metrem ráno a odpoledne, možná mě mohl spatřit svíjející se na sedačce a tlumící smích :D původní skladba zámku úžasná, po tom, co přibyla modrá hyperaktivní zombie Deniska je sestava dokonalá. Opravdu super a hned jsem se pustila do druhého dílu, tak snad vtip a humor vydrží, ale také doufám, že se tam nebudou věci opakovat (opakovaný vtip přestává být vtipem). Tak jako tak jsem si o pár týdnů určitě prodloužila smíchem život.

Roanna

Ale tak proč ne. Humor je sice občas zbytečně vyhrocený (Kameňákově trapný), ale některé hlášky mě zase upřímně pobavily, takže se to dorovnalo.
Nevadilo mi, že děj je monotónně plynoucí, je to psané jako oddechovka s jediným účelem - pobavit - a já jsem se teda bavila od začátku do konce.
Nicméně další díly mě už ke čtení nelákají, myslím, že to bude pořád na jedno brdo.
A byla bych ráda, kdyby svůj názor na tuto knihu napsala i Helenka Vondráčková.

mrkvajda
30.12.2017

Dočteno v noci na dnešek. Takhle už jsem se dlouho u žádné knihy nezasmála. Smíchy jsem až brečela. Manžel se po mně jen udiveně díval, co se děje :-) Již mám vyhlédnuto, kde si koupím následující dva díly a moc se na ně těším. Doufám, že budou stejně dobré

Amneris
29.12.2017

Knihu jsem přečetla jedním dechem, nemohla jsem se odtrhnout od čtení. Je to velmi příjemné a oddechové čtení, navíc se u toho člověk nasměje. Vřele doporučuji

Ketesh
27.12.2017

Kniha přečtená jedním dechem. Hned na počátku mě upoutala svým vtipem, který mě až do posledního slova nepustil. Lepší četbu na Vánoce jsem si vybrat nemohla.

Šerďa2012
26.12.2017

Jako první jsem četla Aristokratka na koni. Nevěděla jsem, co od knihy čekat. Že ji za jeden večer přečtu mě nepřekvapilo. Ale že se budu celou dobu smát a bavit inteligentní m humorem jsem nečekala. Hned jsem si sehnala první dva díly. Děkuju za takovou oddychovku.

Vlasta155
20.12.2017

Opravdu jsem se zasmála. Je to velmi příjemná oddechovka.

vlkcz
16.12.2017

Humoristický román jak má být. Je pravda, že časem se některé situace stávají předvídatelnými, ale je to napsáno tak vtipně, že se člověk prostě musí smát. Možná by bylo ideální, kdyby si to člověk opravdu četl jako deník po jednotlivých kapitolkách, ale já takovou vůli nemám.
Kdo má rád staré grotesky, ten musí být nadšen jako já.

crazyslunicko
15.12.2017

Vtipně napsaná kniha, která rozveselí v zimním churavém počasí. Zajímavý námět a skvělá fantazie. Jen tak dál. Určitě si přečtu další díly.

Dominika21
13.12.2017

Tak pokud se budu někdy chtít s chutí zasmát a odpočinout si u knihy, sáhnu opět po této knize. Poslední aristokratka je pro mě opravdu milou a humornou vsuvkou mezi překypujícím množstvím žádaných thrillerů, detektivek apod. Všechny díly aristokratky byly povedené, ale musím říct, že první díl byl pro mě nejlepším, jak to většinou bývá. Poslední aristokratku doporučuji těm, kteří mají chuť na nenáročnou, pohodovou, čtivou a opravdu vtipnou knihu. Za mě plný počet hvězd, protože napsat knihu, kde je notná dávka humoru, a přesto to na čtenáře nepůsobí přemrštěně, je dle mého názoru nelehký úkol - tady se to povedlo.

adlenka
05.12.2017

Asi by bylo lepší dávkovat po kouskách. Zatímco po prvních stránkách jsem místy smíchy nemohla číst, tak ke konci jsem mohla věty sama dokončovat, jelikož je humor založený na stále tomtéž. Čímž neříkám, že jsem se nebavila, nebo že to bylo špatné. Jen příliš jednoduché a trochu bez příběhu. Ale další díl si přečtu, protože kniha účel plní a pobaví.

Halka2
30.11.2017

Úžasná kniha. Začátek a moje představivost mě dohnal až k tomu, že mi tekly slzy smíchu. Už jsem se tak dlouho nezasmála. Takhle jsem se bavila do poloviny knihy. Škoda, že to nevydrželo až do konce. I tak byla kniha zábavná a zároveň i poučná. Určitě si přečtu další díly. Doporučuji.

Věrka B
29.11.2017

Skvělé! Od začátku až do konce vtipné, má to spád, je to čtivé, výborně napsané.

Eridan
27.11.2017

Prvních 5 stránek mě totálně odbouralo, válel jsem se smíchy. Dalších sto stránek jsem se dobře bavil, a něco přes 100 dalších stránek to byla docela nuda s občasným vtipem. Sám si říkám proč? Moje teorie zní: 1) Charaktery jsou dost ploché. Autor si vystačí s jednoslovnou charakteristikou, na které staví všechny vtipy. Otec - skrblík, Spock - hypochondr, matka - Američanka, Josef - nesnáší muflony, apod. Dříve nebo později vás to prostě musí přestat bavit. 2) Chybí něco dramatického - není tam žádný vrchol, vlastně ani příběh, který by se odněkud někam odvíjel. Možná by pomohl pocit ohrožení nebo vztahu (linie s Maxem je totálně nevyužitá).
Chvílemi to připomíná svou absurdností Pelíšky nebo Saturnina. V obou byl však nějaký příběh, riziko, vztah. To mi u Aristokratky chybělo. Přesto to není špatná kniha a prvních sto stran je úchvatných!

Rowana
15.11.2017

Miluji sarkasmus a nadhled ve vyprávění hlavní hrdinky, která se s rodiči vrací do Čech, aby převzali otcovo rodinné dědictví. Skvělé čtení pro chvíle, kdy si potřebujete spravit nebo pozvednout náladu.

michaela6503
15.11.2017

Knihu jsem vzala do rukou na doporučení kamarádky, která Poslední aristokratkou nakazila celou svojí rodinu a rozhodla se, že bude pokračovat i mimo rodinné kruhy. Tvrdila, že se budu opravdu od srdce smát. Měla pravdu! Od začátku mi přišla kniha lehká na čtení a především mě opravdu rozesmála téměř na každé stránce. Marie III., stále živá, píše knihu formou svého deníku, kde zaznamenává zážitky ze svého života v roli aristokratky v Čechách. Což byl rozhodně dobrý nápad spisovatele. Knihu jsem četla především ve vlaku cestou do školy a ze školy, někdy i mezi hodinami, protože mě opravdu bavila a toužila jsem jí už přečíst už jen kvůli tomu, že mě udržovala v dobré náladě. Kolikrát jsem se neudržela a u knížky jsem vyprskla smíchy, načež se lidé kolem mě ve vlaku většinou dívali směrem, kde vznikl z ničeho nic výbuch smíchu. Rozhodně doporučuji, kniha se četla dobře, docela rychle a především u ní skvěle "zabijete" čas, pokud zrovna nemáte na práci nic lepšího než koukat z okýnka.

Jaja1981
14.11.2017

Super knizka plna humoru

Radunnie
12.11.2017

Nejvtipnější knížka, kterou jsem kdy četla! Tak nějak jsem tušila, že se bude jednat i podle zdejších ohlasů o humornou záležitost, ale že budu slzet smíchy, a to na každé stránce hned několikrát, jsem vážně nečekala!

Gingerveru
11.11.2017

Měla jsem dost nizke ocekavani, ale musim rict, ze knizka je super! Vtipne napsana, dost jsem se pobavila. Takova na odreagovani a ctiva.

hana.hanigerova
09.11.2017

Výborná humorná knížka, u které jsem se velice bavila. Ano, příhody byly absurdní a až neuvěřitelné. Ale já jsem člověk, kterému se podobné trapasy a absurdní situace taky dříve stávaly, a tak vím, že možné je leccos. A důležité je brát to s nadhledem. Trpělivost hlavní hrdinky mě překvapovala. Já už bych ostatním nakopala zadky :-P Doma už mám kompletní sérii a na další díly se moc těším. Od knihy moc nečekejte, není to žádná složitá literatura. Ale svůj účel - pobavit - splnila na Výbornou! :-)

gordon13
04.11.2017

Milé, vtipné...prostě k odreagování

K-afe
04.11.2017

Smích, smích a zase jenom smích. Jestli na vás padla podzimní depka, tak tato kniha je určitě nejlepší lék. Tato kniha je pro velké čtenáře i lidé, kteří čtou jen výjimečně a nezáleží na žánru, který čtenář preferuje, je to kniha pro všechny. Doufám, že Marie III bude mít dlouhý život a těším se na další pokračování příběhu její rodiny.

IvoryP
03.11.2017

Vzhledem k pozitivním ohlasům jsem asi měla velká očekávání, ale i když tohle připustím, kniha mě zklamala. Párkrát jsem se pousmála, ale že bych se musela nahlas smát nebo dostala záchvat smíchu, jak se některým stává, to mi opravdu nehrozilo. Je mi líto, na knihu jsem se těšila, mě ale opravdu od začátku až do konce nebavila a do dalších dílů se rozhodně pouštět nehodlám.