Poslední aristokratka

František Antonín hrabě Kostka z Kostky je potomek šlechtického rodu, žijící v New Yorku. Po pádu komunistického režimu se s americkou manželkou Vivien a dcerou Marií (III.) vrací do Čech, aby převzal rodové sídlo. Kromě zámku „zdědí“ hraběcí rodina i personál: zpátečnického kastelána, hypochondrického zahradníka a kuchařku, která si ráda cvakne a občas to přežene. Chudobný navrátilec, krkolomně navazující na slavný rodokmen, emigrantství, místní zemitost, zámek jako konkurenceschopná atrakce, kníže Schwarzenberg, zpěvačky Cher a Helenka Vondráčková, to jsou motivy, z nichž autor, profesí kastelán, upředl sérii panoptikálně komických situací. V deníku Marie III., posledního potomka rodu, nenajdete sex, násilí, vraždy ani hluboké myšlenky. Má jedinou ambici: pobavit čtenáře!...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/13_/134832/posledni-aristokratka-uqy-134832.jpg 4.13683

Aristokratka (1.)

Humor, Pro ženy, Literatura česká
Vydáno:, Druhé město

Kniha Poslední aristokratka

předevčírem

Poslední aristokratka se čte jedna báseň. Knížka je psaná deníkovou formou. Děj plyne rychle. Na rtech se drží úsměv.

bookwoman

Tak toto byla úplně úžasná knížka, která i když neměla napínavý děj plný zvratů, tak dokázala čtenáře opravdu oslovit a hlavně zabavit. Dlouho jsem se u knihy takto nezasmála! Přečtu si i pokračování této knížky a doufám, že bude stejně skvělé.

Páájinka

Kniha byla vtipná, dobře se četla. Jsem zvědavá na další díly.

memory

Kniha se četla snadno a v mém případě s lehkým úsměvem po téměř celou dobu. Záchvaty veselí se nekonaly. Tento díl mi určitě stačil, nemám potřebu v sérii pokračovat, nevím jestli by mě při absenci větší zápletky dokázaly eskapády šlechtické rodinky ještě nějak překvapit

rode

Na aristokratku jsem pohlížela velmi skepticky. Nelíbilo se mi to velké nadšení kolem celé série, ale když jsem na knihu narazila v antikvariátu, tak jsem si řekla, že to zkusím. A stálo to za to. Nečekejte nějakou duchaplnou zápletku, protože se jedná spíše o oddechovku, která je napsána tak svižně a vtipně, že jsem u knihy často několikrát doslova vyprskla smíchy.
Je až s podivem, že pan Boček dokáže vystihnout chování mladé slečny, která doposud bydlela v Americe a teď s rodinou opečovávají zděděný zámek Kostku. Každopádně v literatuře spíše nemám ráda sprosté výrazy, ale v této sérii se tam podle mě každé slovo naprosto hodí. (Fandím Vám, paní Tichá a ráda bych si s Vámi dala ořechovku!)

Dresia

Zasmála jsem se, ale další díly už číst nebudu, není to úplně můj šálek kávy.

Dela111

Poslední aristokratka dokonale splňuje to, co zařazením v žánru humor slibuje - že se pobavíme. Já jsem se při čtení nejen usmívala, často to byly přímo výbuchy smíchu :-).
Pro humoristický román autor zvolil naprosto luxusní obsazení - hrabě snažící se zachránit rodinné jmění působí jako skrblík, jeho americká manželka neumí česky a nechápe místní zvyklosti, zahradník je hypochondr zakládající si na svém vzhledu, kuchařka funguje na ořechovku a největší hvězdou mezi zaměstnanci hradu je kastelán, který bytostně nesnáší turisty a nejraději by je vůbec nepouštěl do hradu. Vypravěčkou je nejmladší členka rodiny komtesa Marie, která vše popisuje formou deníku.
Není tu výrazná zápletka, Marie popisuje zdánlivě všední dny s použitím jednoduchého humoru, který vychází ze satiry a ironie. Je to velmi zdařilé, přímo osvěžující četba.

makyla

Asi jsem měla obrovské očekávání dle recenzí a ohlasů čtenářů, kteří se za břicho popadali při čtení. Kniha se čte velmi dobře, ale nadšení, jako u většiny, se nedostavilo. Zasmála jsem se asi třikrát za celou knihu a to mám humor opravdu ráda, veškerý. Hodně věcí bylo prvoplánových. Asi se do dalších dílů nepustím, je tady taková spousta knih, které čekají, až na ně dojde řada. :)