Aristokratka ve varu

Aristokratka ve varu https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/177395/bmid_aristokratka-ve-varu-Yxg-177395.jpg 4 3496 677

Aristokratka série

Aristokraté jsou v ohrožení, ale situace Marie Kostkové z Kostky je o to těžší, že denně potkává členy své bláznivé rodiny a k tomu několik střelených zaměstnanců „nejchudšího zámku v Čechách“. Otec je skrblík, americká maminka se chce podobat princezně Dianě a největší událostí na zámku Kostka za posledních tři sta let byla svatba Helenky Vondráčkové. Kastelán Josef nenávidí lidi, hospodyně paní Tichá kleje jako dlaždič a celý den nasává ořechovku přímo z lahve a chvílemi příběh rozdrnčí i charakteristické ráčkování Karla Schwarzenberga. Pokračování Poslední aristokratka, nejúspěšnější humoristické knížky roku 2012 oceněné Cenou Miloslava Švandrlíka, nabízí další porci bláznivých situací a gagů, při nichž je hlasitý smích zaručen na 100%.... celý text

lenyleny
05.07.2021 4 z 5

Poslouchala jsem audioknihu, je velice působivě čtená a má to šmrnc. Knihu jsem začala také číst, ale pak jsem si od známé půjčila audioknihu a ta se mi líbila více. Z knihy bych asi tak příjemný zážitek neměla.

Kočičáci
04.07.2021 4 z 5

V parném létě se nerada trápím sáhodlouhými romány a tak mi pokračování Aristokratky přišlo jako dobrý nápad. S Kostkovými a jejich zámeckým personálem jsem se sžila velmi rychle, snad jako bych od nich ani neodešla. Místy to bylo super, místy psycho, ale skončilo to velmi rychle. Takže se vrhám na pokračování a očekávám alespoň superpsycho.

VasnivaCtenarka
30.06.2021 2 z 5

Zatímco první díl v sobě ukrývá nějaký příběh, tak ten druhý díl mi přišel…. jen plácání do větru. Autor se snažil vehementně udržet humornou vlnu z prvního dílu, ale nemohla jsem si pomoci, přišlo mi to již příliš umělé, strojené a hnané do extrémů, kdy už vám to snad ani vtipné nemůže přijít.

Marně jsem hledala pointu v příběhu. Krom toho, že se rodiče Marie chystali do Karlových Varů, se v knize nic moc velkého nedělo, a i ty Vary byly podány tak nějak letem světem, ostatně jako vše v této knize.

Jelikož jsem viděla film Poslední aristokratka, tak jsem při čtení automaticky viděla v postavách tváře herců z filmu. Ale zatímco v prvním díle mi byly hlavní postavy ještě celkem sympatické…. tak v tomto díle mi už přišly poněkud křupanské, buranské, trapné, neomalené a postrádaly špetku laskavosti a milosti.

Tahle recenze bude velmi krátká, protože mne nenapadá nic, co bych knize mohla vyloženě pochválit. S politováním musím napsat, že …. tohle byl oproti prvního dílu propad kamsi, kde…. snad ani dno není vidět.

Přesto dávám autorovi dvě hvězdičky – za snahu a za jistý všeobecný přehled, který je v knize znát.

Další díly knižní série Aristokratka nezavrhuji, určitě se na ně někdy dostane řada, ale…. kdo ví, kdy to bude

LucySmile
30.06.2021 3 z 5

Docela jsem se musela di čtení nutit. Vtipy se opakují, příběh celkem o ničem. Po prvním díle docela zklamání. Další knihy si už asi nepřečtu.

chrudas
27.06.2021 5 z 5

Vtipné, čte se samo

BARBARRKA
20.06.2021 4 z 5

Film jsem viděla, takže jsem rovnou přešla na druhou knihu. Aristokratka ve varu". Jsem pořád spokojená, jen kdo je, sakra, Milada???

Konfu97
09.06.2021 5 z 5

Další odpočinkový díl, u kterého se člověk zasměje nad dalším osudem a příhodami Kostků z Kostky a jejich přátel.

juliesze
08.06.2021 3 z 5

Druhý díl trochu postrádá jakoby !něčeho nového". Některé slovní obraty a hříčky se autorovi povedly, ale jinak hodnotím rozhodně hůře, než první díl.

grizlinka
31.05.2021 3 z 5

Vtipné, neurazí...audiokniha skvěle načtená.

Vilma232
08.05.2021 3 z 5

Úsměvná oddechovka. Situace vtipné, některé vyloženě přehnané... chudá aristokracie to nemá jednoduché...

n.ezn.amy
04.05.2021 5 z 5

Druhý díl o amerických aristokratech a jejich život na Kostce spolu s jejich neschopnými zaměstnanci. Kastelán Josef nenávidí muflony, pan "Spock" je názorný případ hypochondra a paní Tiché stále chutná ořechovka a do toho se vyrovnat s tím, že na chod zámku neustále chybějí peníze. Pokračování je neméně vtipné jak první díl, naprosto oddechová kniha, u které se dozajista dobře pobavíte

Makkys
03.05.2021 3 z 5

Posloucháno jako audiokniha, Veronika Khek Kubařová jí opravdu skvěle načetla. No nepříjde mě to nějak extra vtipné, ale musím říct že jsem se zasmála víc jak u prvního dílu. Je to takové odpočinkové čtení u kterého se nemusí moc přemýšlet. Hodně mě bavily zápisky z návštěvní knihy.

katy211
13.04.2021 4 z 5

Knížka navazuje na předchozí dil, je stále vtipná, i kdyz mozna o trošku míň.

Eliškam
20.03.2021 4 z 5

Knížka pokračuje ve stejném duchu jako první díl. Je ale o poznání kratší, takže se dá zvládnout za odpoledne.
Pořád jsem se u čtení bavila, ale už ne tak intenzivně jako u 1. dílu.

ivzu77
19.03.2021 4 z 5

Vtipné, čtivé, oddechové ... Opět mne celou dobu čtení provázela v mysli Anna Polívková jako Marie Kostková z Kostky z divadelního představení Divadla Na Jezerce.

Anyzz
19.03.2021 4 z 5

Aristokratka je přesně ten typ knihy, který jsem právě potřebovala. V této bláznivé době vyhledávám mimo své oblíbené detektivky i něco, u čeho můžu úplně vypnout a z plných plic se zasmát. A přesně o tom celá Aristokratka je. Humorné, oddechové čtení plné vtipných příhod české zchudlé aristokratické rodiny a jejího neméně bláznivého "služebnictva".

Jo, a úsměv od ucha k uchu je zde zaručen.

Jara.v
04.03.2021 4 z 5

Tento díl byl slabší než Poslední aristokratka, ale jako pokračování je to docela zdařilé.

NikiGrouse
03.03.2021 5 z 5

Tak u tohoto dílu byl asi nejlepší konec, to jsem opravdu brečela smíchy. Jinak celkový dojem z knížky mám takový.. růžový, béžový...:-D

daza.dt
03.03.2021 5 z 5

Také 2 díl je naštěstí neméně vtipný jako 1 díl. Díky bohu za respirátory v metru - člověk tam alespoň není za totálního blázna či magora a může se smát až mu tečou slzy. Odboj proti blbé náladě i velmi složité době pokračuje. Prostě super a žádné psycho :)

LištičkaMay
22.02.2021 5 z 5

Kniha navazuje svým humorem a atmosférou na první díl, takže jsem se opět náramně pobavila.