Aristokratka ve varu

Aristokratka ve varu https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/177395/bmid_aristokratka-ve-varu-Yxg-177395.jpg 4 3499 678

Aristokratka série

Aristokraté jsou v ohrožení, ale situace Marie Kostkové z Kostky je o to těžší, že denně potkává členy své bláznivé rodiny a k tomu několik střelených zaměstnanců „nejchudšího zámku v Čechách“. Otec je skrblík, americká maminka se chce podobat princezně Dianě a největší událostí na zámku Kostka za posledních tři sta let byla svatba Helenky Vondráčkové. Kastelán Josef nenávidí lidi, hospodyně paní Tichá kleje jako dlaždič a celý den nasává ořechovku přímo z lahve a chvílemi příběh rozdrnčí i charakteristické ráčkování Karla Schwarzenberga. Pokračování Poslední aristokratka, nejúspěšnější humoristické knížky roku 2012 oceněné Cenou Miloslava Švandrlíka, nabízí další porci bláznivých situací a gagů, při nichž je hlasitý smích zaručen na 100%.... celý text

HelVall
20.09.2023 5 z 5

Evžen Boček prostě nezklame a i druhý díl byl prost úžasný. Posledních dvacet stránec jsem brečela smíchy.

AndulinaU
17.09.2023 3 z 5

Podobné jako první díl, tohle bylo fakt hodně krátké, bavilo mě to.

m2056
14.09.2023 1 z 5

Tohle jsem nedal přišlo mě to více pro ženy čtení.

Toledo
10.09.2023 4 z 5

Trochu slabší než první díl, ale stejně mě to bavilo.
Knížka je útlá takže mate hned přečteno a určitě se opět pobavíte.
Jen mě mrzelo, ze tam nebylo víc z večírku ve Varech, to mohl být opravdu zábavný námět.

Hani77
02.09.2023 5 z 5

Z druhého dílu jsem měla trochu strach, kvůli nižšímu hodnocení. Ale pobavil mě úplně stejně jako první. Zvláště setkání s Karlem Schwarzenbergem a školní výlety na zámek Kostka byly super, skoro jsem brečela smíchy :-):-).

Airelle
19.08.2023 4 z 5

Musím říct, že tohle mi přišlo hodně krátké, ale na druhou stranu jsem potřebovala rozptýlit, a na to bylo tohle humorné dílo skvělé.

Líbí se mi forma deníku, jakým je kniha napsaná. Nechybí tu opět sarkasmus, ironie, humor. Dokonale si u takových knih odpočinu a navíc se čtou opravdu dobře.

Znovu se vracíme na Kostku a její velmi zajímavé osazenstvo. Myslím si, že i kdybych neviděla film, tak jako hraběte Kostku bych si skutečně představila Hynka Čermáka, ten se pro tyhle role narodil. Líbí se mi jak spí s igelitkou plnou peněz, nechce vyplácet mzdy, a když je donucen je vyplatit, tak se cítí okraden a jde se uklidnit házením papučí dogám Olinovi a Laďovi.

Z postav vypíchnu ještě postavu Denisky, u které mě mrzí, že jí v prvním díle filmu úplně vyškrtli, je trochu psycho a super, ale rozhodně je s ní sranda.

Začínám se těšit, co nám předvedou ve filmu.

puczmeloun
18.08.2023 3 z 5

Lepší než samotná Poslední aristokratka, ale pouhých sto stránek dělá z knihy jen velmi nenáročnou jednohubku. Je škoda, že kniha nebyla vydána přímo dohromady s "prvním dílem", to bych i pomýšlel nad lepším hodnocením. Posledních 10% knihy je totiž opravdu velmi dobrých ;-)

lucygreen
05.08.2023 3 z 5

První polovina knihy mě bavila a přišla mi vtipná a originální. Na krátkou dobu jsem ji i odložila a k druhé polovině jsem se vrátila po nějaké době. Druhá část mi už tak vtipná nepřišla. Celkově kolem Karlových Varů to bylo takové slabší, ale až si od aristokratky dám chvíli pauzu, asi se k ní zase vrátím a přečtu si třetí díl.

hrusisek
31.07.2023 4 z 5

Opravdu kratičká kniha, která je přečtená během chvilky. Sice nedisponuje žádným složitým zápletkovým dějem, ale je plná autorova humoru, vtipných postřehů a momentů s muflony. O trochu slabší než první díl.

Esterka_book
14.07.2023 5 z 5

Lehká kniha, místy vtipná a velice čtivá. Vejde se do kabelky a vtáhne Vás do děje.

knihomolka27
09.07.2023 5 z 5

Opravdu velká jednohubka. Četlo se to rychlíkovým tempem...trochu mi přišlo, že tu autor trošku vaří z vody co se týká nějakého ucelenějšího příběhu. Ale další díly dokazují, že tahle série nemá jen vtip, ale i příběh a pro čtenáře jasnou přitažlivost.

Chesterton
05.07.2023 4 z 5

[audiokniha]
Veronika Khek Kubařová je jedním plusem tohoto útlého pokusu o pokračování povedeného prvního dílu.
Druhým jsou umně ukryté rysy české povahy do vtipných stránek o nejen české aristokracii.
Pan kastelán má pozorovací talent a zároveň docela fajn nekorektní způsob popisný, co za mě neuráží, jen lehce ironizuje a nastavuje zrcátka.
Ať žije psycho s ořechovkou !
Na dovolené u Atlantiku velice osvěživé :o)
4/4

kotoulek
11.06.2023 4 z 5

Po prvním díle jsem přemýšlela, jestli další díly stojí za přečtení. Když jsem si všimla, že tento druhý díl má jen sto a kousek stránek, tak jsem si řekla, že tomu dám šanci, a kdyby mě to náhodou nebavilo, tak je to jenom pár stránek, dočtu to a další díl už si nepřečtu.
Přečtení druhého dílu mě však přesvědčilo, že dám šanci i zbylým knihám ze série. Kniha se četla opět skvěle a rychle a laťka humoru navázala na druhou polovinu prvního dílu, takže jsem se docela pobavila a nejednalo se rozhodně o lehce trapný humor, který se objevoval v první části předchozí knihy.

hanka1580
17.05.2023 3 z 5

Mám rozporuplné pocity, četla jsem ji, protože jsem si myslela, že laťka humoru bude na stejné úrovni, ale s každým dalším dílem úroveň upadala. Zatímco první knihu jsem přečetla jedním dechem, ty ostatní jsem četla na několikrát.

Tereza0107
04.05.2023 3 z 5

Poslechnuto jako audiokniha, namluvená Veronikou Kubařovou. Druhý díl se mi asi tolik nelíbil, jako ten první, u kterého jsem se tolik pobavila. Myslím, že série bude mít sestupnou tendenci, protože se hodně vtipných situací pořád opakuje dokola. Svět je stále nádherný, růžový, béžový, našim vzorem je princezna Diana a Helenka Vondráčková a čekáme, jestli dříve zemře prokletá Marie nebo pan Spock.
Pro ty, kdo hledají vyloženě jednoduchou a vtipnou oddechovku, asi ideál.

ZuzanaZ83
29.04.2023 4 z 5

Za mě opět spokojenost. Kniha se čte sama, v podstatě vím, že se pobavím a dostanu, co čekám.

Příběhy Aristokratky čtu jako předěl mezi thrillery nebo knihami o opravdových osudech a jsem spokojená.

martineknatasa
24.04.2023 5 z 5

Nemohu si pomoct, ale opět mě kniha pobavila a moc se mi líbil styl psaní. Dávám si autora do oblíbených. Čtu další díl.

MíšaS.
18.04.2023 4 z 5

Opět jsem se skvěle bavila.
Jen, teď jak mám rozečtený třetí díl, si myslím, že by to klidně šlo spojit dohromady, jak píše i Janizoun pode mnou.
Je to jednoduché, obyčejné, trochu přehnané, ale jak jsem již psala, já jsem se skvěle bavila.

Corso
03.04.2023 2 z 5

Trosku sa to tahalo a neprinieslo to nic nove. Prva kniha ma vzdy co ponuknut kedze ide o uvedenie postav a zvacsa ucelenejsi dej s pointou a zakoncenim, lebo sa nerata so seriou (teda vacsinou). Tu sa rozhodlo pokracovat ale nejak mi to neprislo take vtipne. V podstate postavy maju stale tie iste muchy a problemy, a kniha bola taka kratka ze to preletelo a po dopocuvani by som vam na treti den nevedel povedat o com to bolo. :) Ale pokracujem dalej lebo som si uz kupil vsetky knihy serie. :) Keby ale toto bola prva, tak asi nad dalsimi dielmi mavnem rukou. Hm, taky pokus o pokracovanie uspesnej knizky s pokusom o uvedenie novych nezaujimavych postaviciek.

Janizoun
02.04.2023 5 z 5

Díl první byl skvělý, hodnotím druhý díl stejně, ale mám malé ale :-) , tento díl bych klidně spojila do prvního dílu. Děj i ty stránky by se tam vešly ;-) Rozhodně se těším na další díly co mě čekají, protože takovéto knihy jsou potřeba v každé době, natož v té dnešní. Krásně člověka pobaví, rozesmějí, zlepší náladu a "vo tom to je" :-)