Aristokratka u královského dvora

Aristokratka u královského dvora https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/449882/bmid_aristokratka-u-kralovskeho-dvora-57M-449882.jpg 4 1479 373

Aristokratka série

Již v pátém dílu ze série mimořádně úspěšných humoristických románů o "poslední aristokratce" mimo jiné dojde k následujícím událostem: Marie Kostková se rozzuří na Maxe Launa, zorganizuje výpravu do Nizozemského království, dostane briliantové šperky nesmírné hodnoty, objeví v sobě vášeň pro nakupování, v doprovodu své matky a paní Tiché odletí do Haagu, kde se setká s královnou Beatrix, omylem navštíví obchod s marihuanou, zažije oslnivý úspěch na recepci v královském paláci a potká sympatického mladého muže. Paní Tichá poprvé poletí letadlem a Jejímu Veličenstvu Beatrix se při audienci představí jako "nějaká Tichá." ViVien hraběnka Kostková zastaví přísun Prozacu a dočká se ocenění jako dvojnice princezny Diany. Zámecký zahradník překoná úzkost ze smrti a začne toužit po lásce. Kastelán Josef zůstane stejný.... celý text

Lenka339
05.06.2022 4 z 5

Pohodová a vtipná kniha, určitě lepší než předchozí díl. Paní Tichá je jedinečná. Už se nemůžu dočkat dalšího dílu. Jak dopadne Aristokratka pod palbou lásky?

Jihorka
31.05.2022 4 z 5

S dalšími osudy Mary Kostka jsem strávila moc pěkné odpoledne a velmi dobře jsem se bavila. Z mého pohledu se jedná o jednoznačně lepší knihu než dílko předchozí. Zejména překlady slov paní Tiché byly výborné. Docela jsem se těšila na konfrontaci hrdinek s tepem hotelového života nebo s cestováním, které by měly slušný potenciál pobavit, zůstal však nevyužit. Škoda, třeba příště. Popravdě se však trochu obávám, abych se v dalším dílku nemusela brodit emocionálním tsunami hlavní hrdinky. To bych měla první výpadek v jinak dosti zdařilé sérii. Už teď jsem se přistihla, že jsem tyto pasáže s mírnou nechutí chroustala. Kniha podaná s příjemnou ironií a vtipem se tu měnila ve sladkobolnou pohádkovou romanci. Raději více Denisky, pana Josefa a paní Tiché, prosím.

littlestar
30.05.2022 3 z 5

Autor si drží svou latku poměrně vysoko. Vyprávění potěší, nenudí a sem tam vyloudi příjemný úsměv. Škoda závěru knihy, to bylo trošku už moc na sílu, jak všechny Mary Kostka oslnila. Pořád jsem čekal, kdy se hlavní hrdinka probudí ze snu, ale kdepak, autor si začal chystat velké romantické finále, které je předehrou pro další knihu. Snad v ni bude i více prostoru pro Spocka nebo Josefa, kteří dostali tentokrát prostoru méně. Resumé 70 %

LucyA7
16.05.2022 5 z 5

Super víkendová oddechovka, kterou jsem musela dát v podstatě na jeden zátah. Jako fanynka paní Tiché jsem prostě nemohla ovládnout zvědavost, jestli na příští stránce nezpůsobí nějaký mezinárodní skandál či trapas :-) . Už se těším na další díl.

Deena_
24.04.2022 5 z 5

Tento humor me proste bavi. Vzdy se tesim na dalsi dil je to neskutecna oddechovka u ktere nemusite vubec premyslet. Musim rict ze ale poprve budu napnuta protoze jsem velmi zvedava jak se tohle rozsekne :)

Margherita_N
24.04.2022 5 z 5

(SPOILER) Pan Boček a jeho ostrovtip jsou zpátky. Z předchozího dílu jsem až tak nadšená nebyla, ale tohle mě zase rozsekalo. Marie je neposkvrněná jakoukoli světskou radostí (v devatenácti letech se bojí make-upu a nikdy ji nenapadlo nic takového vyzkoušet), ale přesto bez mrknutí oka lže nizozemské královně a krade velké peníze vlastnímu otci. Protože k nizozemské královně na audienci přece nepůjde v obnošených šatech, takže je potřeba nakoupit něco málo pro celou delegaci v Pařížské. Paní Tichá, pozvaná do královského paláce v Haagu jako kurátorka Rembrandtova obrazu, to zase zabila.

Dalšího směřování příběhu se ale upřímně trochu obávám, Mariin neuvěřitelný úspěch nesoucí okamžitě velké peníze spolu s tím, že je z ní teď i mezinárodní hvězda, mi spolu se stylem humoru začíná malinko připomínat sérii Mládí v hajzlu - a takhle fakt nechceš, aby tahle série dopadla. Na konci jsem se ale fakt pousmála - Marie neví co dřív, protože se o ni uchází krásnej a pohádkově bohatej holandskej synek místní honorace, ale taky jeden českej šlechtic, kterej ale momentálně vypadá trochu zchudle. Jo, Marie, to jsou příběhy, který píše sám život. Jsem zvědavá na Mariinu volbu, na Aristokratku pod palbou lásky, a upřímně nepreferuju ani jednoho, jen mě zajímá, jak to pak Boček rozsekne.

Daku
09.04.2022 5 z 5

Pokud se chcete zasmát, určitě tuto knihu doporučuji. Jen nedoporučuji číst knihu na veřejnosti, výbuchy smíchu, by ostatní mohli brát jako projev šílenství .

Fialka78
07.04.2022 5 z 5

Oddychovka a neskutečná pr... Skvěle vylíčené, nemůžu se dočkat dalšího dílu.

Katka2382
27.03.2022 5 z 5

Jooo tak to byla zase jízda.Taky bych řekla že spolu s prvním dílem se jedná o nejlepší kusy série.
Četla jsem je hned po sobě a tak teď čekat na další díl bude utrpení.
Paní Tichá je prostě jednička.

Sirina
21.03.2022 3 z 5

Vtipné, lehké čtení. Nejvíc jsem se pobavila nad překlady komentářů paní Tiché ;-)

vlkcz
19.03.2022 5 z 5

Sice jde stále o deníkové zápisky, ale popisují v podstatě souvislý děj. Pan Boček už netlačí tolik na pilu a vůbec to nevadí. Pořád vévodí absurdní situace, kterým se člověk směje ještě dřív než je dočte, protože když si je představí, tak jinak než absurdně dopadnout nemůžou, ale objevuje se i dobře vypointovaný slovní humor. Možná to tu schytám, ale nedá mi to, abych Vlnu zločinnosti a Královský dvůr nepostavil na roveň Saturninovi. Sice některým čtenářům vadí vulgarismy, ale jednak jich není zas tolik a kdo z nás je nikdy nepoužije?
Jenom doufám, že Mariiny srdeční záležitosti autor dovede k závěru (a jsem opravdu zvědav, jak se z té kaše, kterou si navařil, dostane) a nenechá otevřený konec jako v Deníku kastelána.

lenyleny
20.02.2022 4 z 5

Určitě lepší než předchozí díl, ale prvnímu a druhému dílu se to nevyrovná. Je to příjemná oddechovka. A hlavně se velmi dobře čte a člověk se při čtení i zasměje.

Sirael440
20.02.2022 5 z 5

Skvělá oddechovka, místy mi tekly slzy smíchu.

Booky84
10.02.2022 5 z 5

Opět pohodová a vtipná kniha, zase jsem se smála nahlas a to hlavně díky paní Tiché - je prostě boží. A ten konec?! Už se nemůžu dočkat dalšího dílu a jak to dopadne - určitě to bude super a psycho.

Forest66
09.02.2022 3 z 5

Je to výrazně lepší, než předchozí díl, ale stejně už to není ono. Už je to poněkud stereotypní a našponované. Stále ještě úsměvné, ale nic, u čeho by se měl člověk chuť opravdu srdečně rozesmát, jak tomu bylo u prvních 3 dílů

Evar88
08.02.2022 3 z 5

Možná nejlepší kniha z celé série. Sama jsem překvapená, že dávám celé 3 *, ale nejspíš jsem stále ovlivněna utrpením z předchozího dílu. V nejnovější aristokratce autor polevil ve svém úsilí ,,navařit co největší kotel vtipné kaše", což knize pomohlo nabrat nový dech. Přesto se série s Marií Kostkovou nedostane mezi mé oblíbence a jsem celkem ráda, že už ji mám za sebou.

janavom
03.02.2022 5 z 5

Opět velmi vtipné. JV

lapagerie
03.02.2022 4 z 5

Oproti Vlně zločinnosti se opět vrátila ta stará Marie. Výlet do Nizozemska se povedl a těším se, jak to bude dál s aristokratkou a láskou

poník654
24.01.2022 5 z 5

Čekala jsem, že se kniha moc nepovede jako díl předtím. Tenhle díl se opět povedl a mám obrovskou radost.

missbellatrixx
23.01.2022 5 z 5