Aristokratka u královského dvora

Aristokratka u královského dvora https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/449882/bmid_aristokratka-u-kralovskeho-dvora-57M-449882.jpg 4 1480 374

Aristokratka série

Již v pátém dílu ze série mimořádně úspěšných humoristických románů o "poslední aristokratce" mimo jiné dojde k následujícím událostem: Marie Kostková se rozzuří na Maxe Launa, zorganizuje výpravu do Nizozemského království, dostane briliantové šperky nesmírné hodnoty, objeví v sobě vášeň pro nakupování, v doprovodu své matky a paní Tiché odletí do Haagu, kde se setká s královnou Beatrix, omylem navštíví obchod s marihuanou, zažije oslnivý úspěch na recepci v královském paláci a potká sympatického mladého muže. Paní Tichá poprvé poletí letadlem a Jejímu Veličenstvu Beatrix se při audienci představí jako "nějaká Tichá." ViVien hraběnka Kostková zastaví přísun Prozacu a dočká se ocenění jako dvojnice princezny Diany. Zámecký zahradník překoná úzkost ze smrti a začne toužit po lásce. Kastelán Josef zůstane stejný.... celý text

kudrdlinka
03.03.2023 5 z 5

Skvělá oddychovka zase načtená úžasnou Veronikou K. Kubařovou. Někdy jsem se musela smát i nahlas. Paní "kurátorka" Tichá na cestách neměla chybu. A už se těším na "palbu lásky".

MarceD.
01.03.2023 5 z 5

Poslední dva díly série o Aristokratce se hodně povedly a se ctí navázaly na úspěch prvních dílů a napravily reputaci po kvalitativním propadu.
Pan Boček je mistr přirovnání a i díky tomu mě knížka opravdu bavila.

tomkve
11.02.2023 4 z 5

Já jsem se bavila...velmi dobře. Ta jeho přirovnání nemají chybu. Ráda po ní zase časem sáhnu.

Alaglesia
09.02.2023 5 z 5

Po předchozím dílu jsem měla obavy, aby i tento díl nebyl propadák. Naštěstí autor chytil zase svůj obvyklý rytmus. Kniha plynula a byla velmi zábavná a skončila velmi napínavě, těším se na další díl.

vevu.
09.02.2023

Po předchozím dílu, do kterého jsem se vůbec nemohla začíst, byl tento jako ty první. Kypěl humorem a skvělými replikami, plynul, nezadrhával se... :) Těším se na další díl.

Denny456
29.01.2023 4 z 5

Nevím čím to je, ale tahle série mě zaujala, přestože tento typ literatury úplně nečtu. A i přesto, že se autor trochu opakuje a používá tu samou metodu stále dokola a ona přesto celkem funguje. Předchozí díl, byl asi neslabší ze série, ale tady se zase vrací autor k tomu lepšímu co napsal. Holt budu muset asi tyhle jednohubky dočíst i do posledního dílu.

Vivetkav
29.01.2023 4 z 5

Opět povedená paráda...musím se stále usmívat..super hlášky

Evkaha
20.01.2023 4 z 5

Paní Tichá u královny, no nemělo to chybu.

vladislav6610
16.01.2023 5 z 5

Nejrychleji "zhltnutá" Aristokratka a důvod, proč přečíst i tu "poslední".

sodmic
15.01.2023 3 z 5

velmi vtipné odpočinkové čtení, postavy snadno zapamatovatelné i po delší pauze mezi díly, děj opravdu nenáročný, i když místy trochu nepřirozeně natahovaný

Eva398
12.01.2023 5 z 5

Tento díl byl snad nejlepší. Krásné a čtivé. Přečetla jsem jedním dechem. Moc mě bavila.

Lucy
02.01.2023 5 z 5

Tak tenhle díl mě opravdu pobavil, přečetla jsem na jeden zátah. Super

martiline
02.01.2023 5 z 5

Opět jsem se při čtení prosmála od samého začátku do samého konce.
Neuvěřitelně vtipné repliky ... :-)
A čím dál víc je mou oblíbenou postavičkou paní Tichá. Přiznám se, že je to možná i tím, jak úžasně se své role ve filmu zhostila paní Eliška Balzerová. :-)

Kocourek
29.12.2022 4 z 5

Tak tenhle díl byl výborný. Jen ta představa paní Tiché na královském dvoře byla boží.

Aaloha
21.12.2022 4 z 5

Nejsem milovnicí Aristokratky, ale přečetla jsem všechny díly, možná proto, že to jsou knihy na den, čtou se rychle. Tento díl mě velice mile překvapil a opravdu jsem se smála nahlas. Asi nejlepší ze všech. Možná je to i tím, že jsem viděla film a dovedu si jednotlivé postavy představit. Těším se na pokračování

red_marionette
15.12.2022 5 z 5

Skvělý díl! Hodně jsem se smála. Paní Tichá je nejlepší postava.

Danago
15.12.2022 5 z 5

Skvělé , s každým dílem lepší a lepsí.

Alena1957
15.12.2022 5 z 5

Již pátý díl a stále se bavím, psáno s velkým humorem, skvělá odpočinková četba.

Zelený_Drak
15.12.2022 2 z 5

Už je to natahované. Víc by se mi líbilo, kdyby se Mark vůbec neobjevil na scéně a místo "trojúhelníku" se řešily spíš nějaké "patálie" kolem plánované svatby Kostková-Laun.

Hakate
22.11.2022 5 z 5

5. Díl Aristokratky sebou nese opět pořádnou dávku humoru. Opět skvěle odpočinkové čtení, nebo audio například do práce. Humorné vtipné vyprávění. Jeden z nejlepších dílů.