Aristokratka u královského dvora

Aristokratka u královského dvora https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/449882/bmid_aristokratka-u-kralovskeho-dvora-57M-449882.jpg 4 1480 375

Aristokratka série

Již v pátém dílu ze série mimořádně úspěšných humoristických románů o "poslední aristokratce" mimo jiné dojde k následujícím událostem: Marie Kostková se rozzuří na Maxe Launa, zorganizuje výpravu do Nizozemského království, dostane briliantové šperky nesmírné hodnoty, objeví v sobě vášeň pro nakupování, v doprovodu své matky a paní Tiché odletí do Haagu, kde se setká s královnou Beatrix, omylem navštíví obchod s marihuanou, zažije oslnivý úspěch na recepci v královském paláci a potká sympatického mladého muže. Paní Tichá poprvé poletí letadlem a Jejímu Veličenstvu Beatrix se při audienci představí jako "nějaká Tichá." ViVien hraběnka Kostková zastaví přísun Prozacu a dočká se ocenění jako dvojnice princezny Diany. Zámecký zahradník překoná úzkost ze smrti a začne toužit po lásce. Kastelán Josef zůstane stejný.... celý text

Hanatas
28.10.2023 5 z 5

Prostě Aristokratka. Vtipná, svižná, oddechová.

bekule
29.09.2023 2 z 5

Naprosto zbytečný nejslabší díl.

sweeney
02.09.2023 4 z 5

Další z etap života mladičké Marie Kostkové z Kostky, tentokráte na dvoře nizozemské královny. Opět se setkáváme se členy její "bláznivé " rodiny a opět se čtenář baví od začátku do konce. Oddechové čtení :)

Worbitka89
26.08.2023 5 z 5

Knihu jsem si vzala do čekárny k zubaři, abych zabila čas a třeba se zbavila strachu. A asi tam ještě neměli pacienta, který by se jim tam tak rechtal. Skvělé čtení!

opatovak
08.08.2023 5 z 5

U tohoto dílu jsem se hned po Poslední Aristokratce (první díl) nejvíce nasmála. Přišlo mi, že se autor stylem humoru vrátil opět na začátek a to mě velmi potěšilo.

denniys
03.08.2023 3 z 5

Za mě se jedná o druhou nejlepší Aristokratku, kvalit předchozího dílu úplně nedosáhla, ale pořád je lepší než první díly.. pár momentů bylo opravdu úsměvných, příjemná kniha k letní relaxaci..

sáně_v_létě
31.07.2023 4 z 5

Autor si udržel humor na stejné úrovni jako v předchozích dílech. Co se zápletky týče, mám pocit, že postavám vše moc usnadnil. S finančními nesnázemi se naskytla další možná zápletka, ale vždy na pomoc přispěchal pan Benda, takže vše měly "na stříbrném podnosu" naservírováno.

knihomolka27
17.07.2023 4 z 5

Za mě asi zatím nejslabší ze série. Né že by to nebylo vtipné, ale nemělo to takový tah na bránu jako ostatní díly. A Mariino trápení s láskou mě nijak zvlášt neoslovilo a občas mě to i celkem iritovalo.

Kristulda
08.07.2023 4 z 5

Taková fajn oddechovka, těším se na další díl.

Adllen
26.06.2023 3 z 5

Bezesporu nejlepší ze všech dílu, přesto nechávám tři hvězdy.

semmi
25.06.2023 4 z 5

Za mne nejslabsi z celé série, ale vůbec ne špatná, zábavná oddechovka

JSmerda
04.06.2023 4 z 5

Výborně napsané, skvělé hláškující postavy, ale už tam není ten aha efekt, který byl u prvních knih ze série.

dagsvob
30.05.2023 5 z 5

Aristokratka opět nezklamala.

marwinmh
24.05.2023 3 z 5

Jak to vypadá, když si Marie III. navzdory škudlícímu otci prosadí audienci u nizozemské královny, kde ji doprovod dělá jazyka neznalá "kurátorka" paní Tichá a matka jež vypadá jako reinkarnovaná Lady Di?
Aristokratka ani tentokrát nevybočila ze svých zajetých kolejí a hrne na nás své postřehy z událostí, kterých je přímým či zprostředkovaným aktérem.
První díl je prostě první díl.

kathla
20.05.2023 4 z 5

Řekla bych, bezesporu, že je to zatím nejlepší kniha z celé série. Výborně jsem se pobavila, zřejmě nejvíc ze všech dílů. I ta změna prostředí byla nakonec příjemné osvěžení. Asi si koupím celou sérii :)

MiraRunaway
11.05.2023 4 z 5

(SPOILER) Pobavila jsem se náramně. Velmi vtipné situace s paní Tichou alias kurátorkou. Líbila se mi i ta Mariina stoupající posedlost šperky a bláznivá Vivien u dvora. Konec knížky mě velmi nalákal na šestý díl! Už se těším na milostnou zápletku a vůbec nevím komu z chlapců budu fandit !!! :)

martineknatasa
26.04.2023 5 z 5

Paráda, kniha čtivá a opět jsem se smála. Je mi líto, že zbývá už jen poslední díl. Jdu číst.

MíšaS.
21.04.2023 4 z 5

Bavila jsem se, takže i když je to opět jednoduché, předvídatelné a prvoplánové, dávám 4*, a těším se, až na mě vyjde v knihovně řada na další díl.

JoMia
16.04.2023 4 z 5

Po přečtení předchozího dílu jsem měla trochu obavy, a po pravdě, se mi do čtení moc nechtělo. O to víc jsem byla překvapená. Kniha byla opět super a s poměrně zajímavým koncem. Děj příjemně plynul a humor se tentokrát ,,neopakoval". Za mě jeden s těch povedenějších dílů.

Linda007
15.04.2023 5 z 5

Jeden z těch lepších dílu.