Aristokratka u královského dvora

Aristokratka u královského dvora https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/449882/bmid_aristokratka-u-kralovskeho-dvora-57M-449882.jpg 4 1480 374

Aristokratka série

Již v pátém dílu ze série mimořádně úspěšných humoristických románů o "poslední aristokratce" mimo jiné dojde k následujícím událostem: Marie Kostková se rozzuří na Maxe Launa, zorganizuje výpravu do Nizozemského království, dostane briliantové šperky nesmírné hodnoty, objeví v sobě vášeň pro nakupování, v doprovodu své matky a paní Tiché odletí do Haagu, kde se setká s královnou Beatrix, omylem navštíví obchod s marihuanou, zažije oslnivý úspěch na recepci v královském paláci a potká sympatického mladého muže. Paní Tichá poprvé poletí letadlem a Jejímu Veličenstvu Beatrix se při audienci představí jako "nějaká Tichá." ViVien hraběnka Kostková zastaví přísun Prozacu a dočká se ocenění jako dvojnice princezny Diany. Zámecký zahradník překoná úzkost ze smrti a začne toužit po lásce. Kastelán Josef zůstane stejný.... celý text

tabaluga
07.03.2021 5 z 5

Výborná oddychovka, líbilo se mi to více než předchozí díl. Výlet tří nesourodých osob do Haagu na audienci ke královně Beatrix neměl chybu. A paní Tichá tomu opravdu nasazovala korunu, ještě že neuměla anglicky. :-D jen mne mrzí ten konec, proč takové zbytečné natahování. Obávám se, že ani poslední avizovaný díl nebude poslední..

novina
06.03.2021 4 z 5

Nenáročná oddychovka.

Stanas513
04.03.2021 3 z 5

Jak jsem se na knihu těšila, tak mě docela zklamala. Je fakt, že jsem pořád před sebou viděla ty postavy z filmu a tak to bylo fajn, ano, paní Tichá mi tady seděla dobře...

Jara.v
04.03.2021 5 z 5

Vítej zpět poslední aristokratko. Tenhle díl mě teda opět odrovnal smíchy. Zase nejlepší paní Tichá a její návštěva u královského dvora to mě dostalo. Mělo to zase spád a přečetla jsem to skoro jedním dechem. Těším se na další díl.

pakoshka
02.03.2021 3 z 5

Zábavná jednohubka. Udělalo mi radost, že paní Tichá dostala víc prostoru a (i když byl film příšerný) naprosto jsem v ní viděla Elišku Balzerovou.

Fíčica
28.02.2021 1 z 5

Oddychovka

Lusik88
24.02.2021 3 z 5

Rozhodně lepší než předchozí díl, i ořechovky, sprostých výrazů a Prozacu je méně, což je fajn! Nejlepší byl opět konec a u vět: ,,Péče je asi silný slovo. Já jsem to čas od času orajbovala smetákem od pavučin a jednou za rok jsem to přejela mokrým mopem, aby pustil ten nejhorší sajrajt." jsem řvala smíchy. Úplně vidím paní Balzerovou, jak se u toho nezaujatě tváří (nikoho lepšího na tu roli vybrat nemohli).
Našla bych pár much, ale mě nějakým způsobem společnost obyvatel Kostky prostě baví!

semmi
24.02.2021 4 z 5

V této době, kdy na Vás padá ze všech stran splín, naprosto úžasné odreagování. Dalo mi to možnost vypnout, a zasmát se až k slzám.

vysokaa
24.02.2021 5 z 5

Další naprosto úžasná aristokratka! Paní Tichá exceluje, ostatní samozřejmě také, ale díky paní Tiché jsem se zase po dlouhé době smála u knihy nahlas!

Hella
23.02.2021 3 z 5

Klasická "aristokratovská" jednohubka na pobavení. Žádné hluboké myšlenky, žádné stresy a nervy, čistě čirá a milá zábava. A to je v téhle době k nezaplacení. A navíc konec slibuje další zajímavé pokračování.

luckomar
20.02.2021 3 z 5

Rozhodně lepší díl než poslední o velké krádeži. Taková oddychovka

IvanaM
19.02.2021 5 z 5

K Aristokratce jsem se vrátila po delší době a byla to příjemná oddychovka, která skvěle pobavila.

espesita
18.02.2021 4 z 5

Myslím, že Aristokratku je třeba číst v kuse, celou sérii, aby to mělo ten efekt. Bohužel jsem měla mezi posledními díly delší prodlevu, takže mi zpočátku unikala návaznost, protože Vlna zločinnosti mi v paměti příliš neutkvěla. Přesto jsem se zase skvěle pobavila, zejména v druhé polovině knihy. V té první mi humor připadal trochu "nucený", téměř jsem si představovala autora, jak nad tím sedí a snaží se vymyslet nějaké vtipné přirovnání.
Složení delegace ke královskému dvoru bylo prostě skvělé, nejlepší samozřejmě "kurátorka" opečovávající Rembrandta mopem :-)

vajdulka8833
16.02.2021 5 z 5

Mnohem lepší než Vlna zločinnosti . Ta byla hodně slabá, ale teď vidim, že děj byl důležitý právě pro Královský dvůr. Jsem ráda, že jsem si ji koupila. Mám všechny díly v knižní i CD podobě a nelituji.
Stále považuji za nejlepší první díl a těším se na další pokračování.

Karla371
15.02.2021 5 z 5

Tento díl byl určitě lepší, než ten minulý. Byl skvělý.

kolacky
15.02.2021 5 z 5

A máme se zase na co těšit!

lucifess
15.02.2021 5 z 5

Pecka! Zase jsem se smála nahlas, jako u prvního a druhého dílu. Čtyřka byla velkým zklamáním, že do pětky se mi skoro ani nechtělo. Ale říkala jsem si, dám ještě jednu šanci. Ještě, že! Přidávám všechna možná superlativa a těším se na nový díl. Škoda jen, že kniha není delší, vůbec by mi to nevadilo.

namornice
14.02.2021 3 z 5

Další oddechovka na jedno odpoledne, ve společnosti bláznivých postav z hradu Kostka. Rozhodně lepší než předchozí díl.

Alethea_k
13.02.2021 5 z 5

Netuším, jestli je to tím, že jsem všechny předchozí díly četla před strašně dlouhou dobou, nebo tím, že je to opravdu tak dobré. Ale za mě snad nejlepší díl. Vtipné, příjemná změna díky Mariinu výletu do Nizozemska. Jediná výtka je možná tak to, že všechno skončilo v tom nejzajímavějším okamžiku a zůstala jsem napjatá jak kšandy. Děj knih postrádá jakoukoliv logiku, takže se může stát opravdu cokoliv. Potřebuju nutně další díl!

Lucy6827
13.02.2021 5 z 5

Už aby byl další díl, tento jsem přečetla nějak rychle a konec mě navnadil na pokračování. Kniha opět nezklamala. Nenáročné a vtipné, prostě odpočinkové četní :)