Aristokratka na koni

Aristokratka na koni https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/314423/mid_aristokratka-na-koni-Mmv-314423.jpg 4 2735 528

Aristokratka série

Mladá aristokratka Marie Kostková z Kostky opět řeší nezáviděníhodné problémy. „Nejchudší zámek v Čechách“ zůstává věrný svému označení, a tak tu hraběcí rodinka ani personál rozhodně nemají ustláno na růžích. Místo davů návštěvníků se na zámku kupí neproplacené faktury za vodu a hrozí, že záhy bude největší atrakcí každodenní koupel obyvatel zámku v kašně s dešťovkou. Chce to nějaký nápad… Skvělým řešením se zdá být projekt, v němž se mladá aristokratka Marie III. před zraky návštěvníků chystá, po vzoru svých předchůdkyň, předčasně zemřít. Smrt přitáhne senzacechtivé turisty, bulvární tisk jim udělá reklamu… a budou mít vyhráno. Jenomže všechno je opět jinak — projekt s aristokratkou v rakvi je mrtvý. A zabil ho kníže Schwarzenberg. Nikdy ale není tak zle, aby nemohlo být hůř. O tom nás s nevyčerpatelnou dávkou humoru přesvědčuje pokračování úspěšných knih Poslední aristokratka a Aristokratka ve varu.... celý text

tami1
12.04.2021 5 z 5

Elixír dobré nálady.

Jako muflon bych se do spárů téhle pošahané partičce šílenců opravdu dostat nechtěla, ale četbu si vždy skvěle užiju. Nenudila jsem se ani chviličku, příběh je doslova nadupaný dějem.

daza.dt
12.04.2021 5 z 5

Stejná vlna jako 1 a 2 díl, jen tak dál, ať je to stále takové super psycho jako doposud. Ořechovce zdar

darinakovacova
05.04.2021 4 z 5

Bavilo mě to. Zhltla jsem ji za pár hodin, nicméně v hlavě mi uvízla pouze příbuzná teta Nora a velký rodový prsten a smrt Lady Di. Čtu na konci těhotenství a je to skvělý relax

hzd
29.03.2021 4 z 5

Za mě moc milá a veselá knížka. Po tom co jsem viděla nedávno film, jsem si čtení moc užila. Hlavně paní Tichou. Určitě si při ní odpočinete.

Janadvorackova
28.03.2021 5 z 5

Dnes jsem poslechla všechny tři díly.
Bylo to psycho. A hustý.
Pokud se potřebujete zasmát, několikrát se vám to přihodí.
A šup na další díl.

Audio načteno fakt dobře.

Gibis
24.03.2021 5 z 5

Potřebovala jsem se zasmát. Po všech těch depresivních knihách a při neutěšené situaci všude kolem, jsem jen potřebovala smích a zábavu. Tak jsem si dala audioknihový maraton prvních tří dílů Aristokratky a dobře jsem udělala :) Díky pane Bočku, nálada spravena! Mými favoritkami zůstávají paní Tichá a Deniska, ty jsou fakt supeeeer, jak by řekla právě Deniska :) Výborně načteno Veronikou Kubařovou!

NikiGrouse
23.03.2021 5 z 5

Další díl milé oddechovky. Pobavil. Nejvíce asi zjevení tetičky Nory (podobou mistra Jody, ale bez špičatých uší:-D) na Kostce a následná reakce Františka. ,,Jaká sirota? Odkud se ta babka vůbec vzala? Vylezla z díry v parketách, nebo ji odněkud přitáhla kočka?"
Těším se na další díly:-)

Anyzz
23.03.2021 4 z 5

Pokračuji na aristokratické vlně. Stejně jako u předchozích dílů přečteno jedním dechem a s úsměvem na rtu. Bočkův humor mi prostě sedí.

Lily-fairy
16.03.2021 5 z 5

Dokonalé jako vždy, miluju každou jednotlivou stránku téhle série.

kudrdlinka
09.03.2021 4 z 5

Po krátké pauze jsem si poslechla třetí díl a vrátila se na Kostku. Chvílema jsem se smála i nahlas. Byla to asi zase hlavně zásluha Veroniky Kubařové, která to úžasně načetla, a taky, že jsem si jako hlavní postavy představovala E. Balzerovou, H. Čermáka, M. Pechláta a další. Jinak je to ale dost krátký, a tak než jsem se nadála, byl konec.

Jara.v
04.03.2021 5 z 5

Tento díl se zase posunul k lepšímu oproti druhému. Stejně je nejlšpěí paní Tichá s ořechovkou a ostatní zaměstnanci zámku včetně totálně ujeté Denisky.

Vilma232
25.02.2021 3 z 5

Vtipné a oddechové čtení - vlastně poslech do dnešních nepříznivých dnů. Díky tomu, že jsem viděla filmovou "Aristokratku," měla jsem postavy před očima. Tento díl byl z velké části věnovaný finančním potížím majitelů pamětihodnosti a velmi zajímavým způsobům jejich řešení.

Metla
11.02.2021 4 z 5

„Podle nějakého průzkumu plánuje každá druhá rodina návštěvu alespoň jednoho hradu a zámku, přičemž jako hlavní důvod tázaní uvedli, že jedině změna prostředí zabrání tomu, aby své potomky pozabíjeli. Zároveň ovšem dvaaosmdesát procent rodičů vyjádřilo přání, „aby se na těch památkách alespoň něco hejbalo“, a téměř devadesát procent chce „pro ty haranty nějaký překvápko“. Josef poznamenal, že stejné požadavky si do deníku zapsal i římský historik Plinius, když se s celou famílií dokodrcal v srpnu roku sedmdesát devět na letní pobyt do Pompejí. Za hodinu po jejich příjezdu vybuchl Vesuv a hejbat se začalo všechno. Nakonec město i s obyvateli a turisty pohřbil popel, takže bylo i překvápko. Historickou vsuvku dovršil Josef povzdechem, že my takové štěstí mít nebudeme, protože široko daleko není žádná sopka.“

Mám si stěžovat na stále stejný autorův styl, když to znamená, že v případě potřeby nenáročného humoru přesně vím, kam se obrátit? Aristokratka ve mně spolehlivě dokáže vyloudit duševní úsměv a občas dokonce vyprsknu nahlas. Vítané odlehčení a odvedení pozornosti od starostí DD (debilní doby), víc jsem od třetí části literárního sitcomu nežádala. Vážnou výhradu ovšem mám: je to nehorázně krátké, přičemž stačilo příběh nerozdělovat a vydat místo dvou novelek jeden (útlý) román. Tentokrát ještě 70-75%, ale dokončení „Aristokratka a vlna zločinnosti na zámku Kostka“ už v hodnocení pocítí můj nesouhlas s podobnými praktikami.

janasim
07.02.2021 4 z 5

Podle mého je tento díl určitě lepší, než díl druhý, první u mě stále vede. V některých momentech jsem se opravdu od srdce zasmála.

zdenaR
02.02.2021 4 z 5

Oddechovka, u které se zasmějete a nemusíte přemýšlet.
Výborné čtení pro případ blbé nálady :-)))

nik077
28.01.2021 5 z 5

Jeeeee..krásná oddechovka...těším se na další díly.

Ookmalej
23.01.2021 5 z 5

Já se tady nahlas řehotám na celej byt! Během čtení jsem se málem udusila smíchy, protože jsem omylem vdechla kafe, který jsem zrovna pila.
Doufám, že tenhle svazek četl taky kníže Schwarzenberg. :-D

Kuxka
14.01.2021 5 z 5

Knížka byla super, vtipná a určitě doporučuji.

Sofonisba
12.01.2021 5 z 5

Kdo si u druhého dílu myslel, že panu Bočkovi dochází dech a inspirace, ať si přečte trojku. Aristokratka je zpět ve velkém stylu a srovnatelná s prvním dílem

EvikU.
10.01.2021 4 z 5

Tenhle díl byl pro mně zase na stejném levelu jako první. Některé hlášky se mi líbí víc, některé méně, u některých si řeknu, že už to trochu zachází do trapnosti. Ale celkový dojem je, že si u takovýchto knih odpočinu, zasměju, pustím případné starosti oknem ven. A jenom pluju na vlnách písmenek a humoru. Doporučuju.