Aristokratka na koni

Aristokratka na koni https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/314423/mid_aristokratka-na-koni-Mmv-314423.jpg 4 2740 529

Aristokratka série

Mladá aristokratka Marie Kostková z Kostky opět řeší nezáviděníhodné problémy. „Nejchudší zámek v Čechách“ zůstává věrný svému označení, a tak tu hraběcí rodinka ani personál rozhodně nemají ustláno na růžích. Místo davů návštěvníků se na zámku kupí neproplacené faktury za vodu a hrozí, že záhy bude největší atrakcí každodenní koupel obyvatel zámku v kašně s dešťovkou. Chce to nějaký nápad… Skvělým řešením se zdá být projekt, v němž se mladá aristokratka Marie III. před zraky návštěvníků chystá, po vzoru svých předchůdkyň, předčasně zemřít. Smrt přitáhne senzacechtivé turisty, bulvární tisk jim udělá reklamu… a budou mít vyhráno. Jenomže všechno je opět jinak — projekt s aristokratkou v rakvi je mrtvý. A zabil ho kníže Schwarzenberg. Nikdy ale není tak zle, aby nemohlo být hůř. O tom nás s nevyčerpatelnou dávkou humoru přesvědčuje pokračování úspěšných knih Poslední aristokratka a Aristokratka ve varu.... celý text

Hana62
12.07.2017 5 z 5

Mě se líbily všechny díly. Oddech, humor, nadsázka, sebekritika, vše tam je.
Některé pasáže jsem chtěla přečíst manželovi, ale pro smích jsem nemohla číst...
Pro dobrou náladu doporučuji a těším se snad na pokračování.

Jituška82
11.07.2017 5 z 5

Třetí díl opět nezklamal! Jen škoda, že byl "krátký" a tudíž i rychle přečtený.

gacie
10.07.2017 3 z 5

Třetí díl Aristokratky příjemně překvapil. Druhý díl Aristokratky ve varu bych sloučila s tímto třetím dílem. Jelikož druhý díl mi připadá jako taková záplata mezi oběma díly. Knížka opět hýří vtipnými a absurdními situacemi. Výborně se pobavíte a zasmějete, ale neočekávejte žádné mega překvapení. Konec zůstal opět otevřený - asi pro další čtvrtý díl.

bazyk21
05.07.2017 5 z 5

jedním slovem SKVĚLÉ!!! ;o))

milena8281
03.07.2017 4 z 5

Opět pobavila. Možná to nebylo takové, jako u prvního dílu, protože už mě humor tolik nepřekvapoval. Ale některé situace opět úžasně popsané. Skvělý humor. Krásné jsem se odreagovala.

Samira
24.06.2017 5 z 5

Bočkova Aristokratka již od počátku baví a ani třetí díl není výjimkou, tedy alespoň pro mne. Trošku jsem se bála, že nepřinese nic nového, ale opak je pravdou a tahle série mi doufám zpříjemní ještě mnoho večerů, protože neztrácí dech.
Tetička Nora rozvířila vody, Marie dospěla a dostala více prostoru, stejně jako kníže...
Aristokratka je na koni a doufám, že nám autor brzy dopřeje pokračování.
Budu na ni myslet vždy, když vyrazíme "muflonit".
Doporučuji!

qinska
16.06.2017 4 z 5

Četla jsem všechny tři aristokratky za sebou a za chvíli jsem si připadala jak součást zámeckého osazenstva. Byla jsem s nimi moc ráda a dobře jsem se pobavila. Já doufám, že další díly budou.

Eneo
12.06.2017 3 z 5

Tak já nevím. Velikost písmen jako ve slabikáři, dohromady sotva 170 stránek. Děj nulu nula nic, alespoň zachraňovaný briskním humorem. Daleko více by se mi od Bočka líbilo vydat jednu pořádnou knížku, než příběh po kouskách trousit do sešítků za účelem většího zisku.

elcapitano
10.06.2017 4 z 5

Bavilo mne to. Od předcházejících dilu jsem mel trochu časový odstup, tak o to to bylo asi lepsi.
Jenom mi to přišlo opravdu kratounke, malo stránek, poměrně řídká sazba... otevřeny konec slibuje dalsi dil.

Alethea_k
10.06.2017 4 z 5

Sice je to pořád to samé dokola a jako vždy otevřený konec pro případné pokračování, ale tenhle styl humoru já můžu. A už kvůli tomu si přečtu klidně další díl. Člověk si musí někdy oddechnout, vypnout od starostí. Tak nekritizujte a užijte si všichni tu jedinečnou příležitost, kterou vám nabízí tato kniha!

Tessina
05.06.2017 5 z 5

Od přečtení této knihy mi v hlavě pořád zní "Svět je nádherný, růžový, béžový..."

ochwey
29.05.2017 4 z 5

Slabší než první díl, ale lepší než druhý - nebo je to proto, že jsem pokračovala asi s dvouletým odstupem? Už jsem trochu pozapomněla vtípky, takže mi nepřišlo, že se to tak strašně omílá, což jsem právě v případě čtení druhého dílu hned po prvním měla.

ivulka15
27.05.2017 4 z 5

Ne,že by kniha nebyla vtipná,jenom už to je tak nějak pořád dokola.

cukrovka
20.05.2017 5 z 5

Humorná jednohudka na sobotní odpoledne.

yaoiyuri
14.05.2017 2 z 5

Třikrát a dost – do případného dalšího dílu rozhodně nebudu investovat svůj čtenářský čas (a nedej bože i peníze).

Aristokratka na koni není výrazně horší/lepší než předchozí, a to je problém – všechno už bylo (minimálně) jednou řečeno, viděno, uděláno, pokaženo, rozkousáno, oslintáno, zničeno… Je to pořád stejné, nic se nestane, děj nikam nespěje. Už mi to ani nepřišlo jako vtipná oddechovka, nýbrž jako trapně nastavovaná kaše, protože někomu došlo, že lidé tu knihu kupovat budou, ať je jakákoliv.

Vrcholem je opět „otevřený“ konec – pokud aristokratka v dalším díle neotěhotní, zámek nevyhoří, paní Tichá se nestane ortodoxní vegankou a abstinentkou, matka si neudělá doktorát ze srovnávací indoevropské jazykovědy, Pan Spock se nepřipojí k Lékařům bez hranic a Josef se neožení s Miladou, nemá cenu to číst.

Magdalena5
13.05.2017 4 z 5

Další dávka vyplavených endorfinů

Zlatovláska
13.05.2017 5 z 5

Vážení, opět super... Oba dva předchozí díly jsou skvělé a tento třetí rozhodně stojí také za přečtení a ještě si prodloužíte život, protože se jistě budete smát tak, jako já... Titul opět nemá chybu a já dávám 5 hvězdiček. :-)

Michaeles
08.05.2017 5 z 5

Kniha která mě moc zaujala. První od tohoto autora a dostala mě od první strany až dokonce. Zábavné pojetí, rychle plynoucí děj psaný formou deníkových zápisků. Taková jednohubka kterou smlsnete za jedno odpoledne. Určitě se chystám i na další knihy.

manioaio
25.04.2017 4 z 5

Ačkoliv jsem prolašovala, že další díl aristokratky si nepřečtu, že první díl mi jako ochutnávka Bočka stačil a že jsou pro mě lepší dílka na pořádku dne, přečetla jsem...nouze a divné rozpoložení mě donutily, ale nelituji. Tento díl mě i bavil, asi jsem si k postavám vytvořila nějaký vztah nebo jsem se přestala soustředit na instinktivní otázku: " Jak kruci splatí ty dluhy?" Čestina, kterou je kniha napsaná, je (až na sprostá slova samozřejmě) obohacující a přijemná. Lehké čtení do metra/mhd. Váš život vám už nikdy nebude připadat podivný.

gallovl
24.04.2017 4 z 5

Odpočinkové čtení, vtipně napsané.