Aristokratka na koni

Aristokratka na koni https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/308389/bmid_aristokratka-na-koni-4S9-308389.jpg 4 2738 528

Aristokratka série

Mladá aristokratka Marie Kostková z Kostky opět řeší nezáviděníhodné problémy. „Nejchudší zámek v Čechách“ zůstává věrný svému označení, a tak tu hraběcí rodinka ani personál rozhodně nemají ustláno na růžích. Místo davů návštěvníků se na zámku kupí neproplacené faktury za vodu a hrozí, že záhy bude největší atrakcí každodenní koupel obyvatel zámku v kašně s dešťovkou. Chce to nějaký nápad… Projekt nazvaný Aristokratka před smrtí se zdá být skvělým řešením. Smrt přitáhne senzacechtivé turisty, bulvární tisk jim udělá reklamu… a budou mít vyhráno. Jenomže všechno je opět jinak — projekt Aristokratka před smrtí je mrtvý. A zabil ho kníže Schwarzenberg. Nikdy ale není tak zle, aby nemohlo být hůř. O tom nás s nevyčerpatelnou dávkou humoru přesvědčuje pokračování úspěšných knih Poslední aristokratka a Aristokratka ve varu.... celý text

Abia
07.01.2021 3 z 5

Lepší než dvojka, nějaké nové zápletky. Asi už to bude pořád stejné? jako odpočinková kniha je fajn, na odlehčení po nějaké hutnější knize.

jaja10
04.01.2021 5 z 5

Vtipné, veselé. Já se bavila. Hodně vtipných záseků u kterých jsem se nasmála.

trudoš
03.01.2021 5 z 5

V rámci vší té depresivní reality za okenními rámy jsem si potřeboval zvednout náladu drobnou šlehou nějaké bohapusté legrace, abych dokázal přežít další nový rok. A doktor Evžen Boček opětovně nezklamal. Už znám jeho postupy, fígle i medikamenty, takže absenci zápletky či stereotyp humoru beru jako hlavní pozitivum, jak už to tak u starých psů a nových kousků ostatně bývá. Tohle je jednoduše čtení, jež se nemůže dávkovat ve větším než malém množství, protože se ho člověk jinak velmi snadno přesytí.
Ovšem, ne že by se mladá aristokratka Marie Kostková z Kostky nějak nudila. Lapálie se všudypřítomnou hrozbou smrti, mediální perzeku… pardon prezentace v deníku Blesk, kastelán Josef v uniformě reichsführera SS, pratetička Nora objevivší se bůhvíodkud, či kníže Schwarzenberg poblouzněný láskou ke striptýzové tanečnici – za ty dva měsíce se toho zkrátka na nejchudším zámku v Čechách (a v jeho okolí) stalo poměrně dost. A já se smál a smál, podobně jako u první i druhé knihy. Krásný zážitek.

takana
29.12.2020 4 z 5

Tento díl je nejslabší, hodně se tam opakují.

LimedkaMikki
28.12.2020 2 z 5

Pořád to stejné dokola, paradoxně mi ale tenhle díl přišel lepší, než ten druhý, který se hodí max jako prázdninová četba k vodě. Co mi zde ale přijde vyloženě nesympatické, tak je chování Marie a Maxe, které by se dalo označit jako první láska 12leté holky z amerického filmu. Myslím, že pokud autor neumí vykreslit realističtější podobu zamilované holky, bylo by lepší, kdyby od toho upustil.

martina5355
27.12.2020 5 z 5

Vtipné, oddechové čtení

Lusik88
17.12.2020 2 z 5

Vubec nejslabsi dil ze serie (precetla jsem vsechny naraz a hodnotim zpetne). Prvni dil byl originalni. Druhy mne take jeste bavil. V tomto dile se ale autor uz moc opakuje. Porad orechovka a privaly sprostych slov. Ja vim, ze to k tomu patri, ale uz to bylo tak nejak porad stejne... ale nebojte, ctvrty dil je lepsi!

Lenka51
17.12.2020 4 z 5

Jako u všech předchozích dílů jsem se zasmála, ačkoliv něco vlastně ani nebylo vtipné. Pořád stejné téma - snaha nalákat na Kostku návštěvníky a získat tolik potřebné peníze. Ale pořád mě to baví. Jednoduché čtení, ideální na večer při špatné náladě.
Tahle série je super a s každým dalším dílem mám obyvatele hradu čím dál více v oblibě.
Doporučuji ji všem věkovým kategoriím.

tabaluga
05.12.2020 4 z 5

Pořád se opakující snaha získat peníze pro aristokraty, nic prekvapujiciho, ale některé repliky jsem četla i manželovi, který čtení neholduje a zasmáli jsme se spolu:-D tak i z toho důvodu čtyři hvězdičky:-) nejvíc mi utkvěla replika s netopyrem:-D

RMarkéta
27.11.2020 4 z 5

Vtipy už se opakují, ale pořád jsem se při čtení bavila a o to přece šlo. Od postarší narkoleptické tetičky Nory jsem očekávala větší vzrůšo. No, a Marie, v pořadí třetí, se nám konečně někam posunula. Ta potrhlá rodinka i se služebnictvem má pořád moje sympatie. Kostky byly vrženy.

Kuci12
26.11.2020 3 z 5

Zjistila, jsem že jsem si pořadí audioknih trochu zpřeházela, začala jsem poslední a postupuji k začátku. Ale tak nějak mi to vůbec nevadí. Není to žádné psycho a ztratit se v ději není moc možné. Zatím v každém díle hraje důležitou roli prozac, nechybí ani ořechovka či termín úmrtí pana Spoka jen Josef, byl zatím milý jen v jednom díle a to na tetičku Noru. Při poslechu o Vlně zločinnosti jsem se bavila o malinko více, ale Veronika je pořád skvělá.

VeruMalfoy
26.11.2020 3 z 5

(SPOILER) Snad nejslabší díl. V jednu chvíli mě kniha tak nudila, že jsem ji musela odložit. Až cca dvacet stran před koncem se vše trochu rozjelo, kromě pasáže o zjištění příbuzné tety Nory. Škoda.

HanulkaK.
24.11.2020 3 z 5

Příjemné pokračování, prostě pohoda, těším se na další díly ve stejném duchu.

Ivka14
19.11.2020 2 z 5

Tento díl mě moc nebavil. Možná si přečtu časem další díly.

jarin58
17.11.2020 5 z 5

Opět jsem se s chutí zasmál,skvělé osazenstvo zámku.

Krukron
27.10.2020 5 z 5

Přečteno rychle a hned po druhém dílu. Upřímně mě asi druhý díl bavil víc. Dávám pět hvězdiček, protože mám pocit, že tahle série je fajn. Přesně tak fajn. Není to žádný šperk a bůhví co, ale je to příjemné čtení. Trochu lituji, že jsem si mezi díly nedal odstup. Možná by to ve výsledku trochu ovlivnilo mojí náladu z této knížky.

Michaela91
26.10.2020 4 z 5

První díl byl nejlepší ale i ostatní jsou skvělé a když mám čtecí krizi Aristokratka nikdy nezklame.

klaraj093
22.10.2020 5 z 5

Nikdy bych nevěřila, že si pana Bočka tak oblíbím.. Nejsem zrovna na českou literaturu a ještě k tomu romány.. Ale tohle mě hodně baví!

Bedřich63
21.10.2020 2 z 5

Opakuje se scénář z předchozích dílů. Některé situace jsou zajímavé a vtipné, ale mnoho z nich je jen opakováním dříve popsaného. Další knihy série už číst nebudu, protože je tolik jiných knih, které jsou pro mě zajímavé a které si to zaslouží více.

Knihomolka223
08.10.2020 5 z 5

Super kniha. Někdy mě rozesmála, až jsem skoro brečela. :-D Přečtu si i další díl.