Aristokratka na koni

Aristokratka na koni https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/308389/bmid_aristokratka-na-koni-4S9-308389.jpg 4 2741 530

Aristokratka série

Mladá aristokratka Marie Kostková z Kostky opět řeší nezáviděníhodné problémy. „Nejchudší zámek v Čechách“ zůstává věrný svému označení, a tak tu hraběcí rodinka ani personál rozhodně nemají ustláno na růžích. Místo davů návštěvníků se na zámku kupí neproplacené faktury za vodu a hrozí, že záhy bude největší atrakcí každodenní koupel obyvatel zámku v kašně s dešťovkou. Chce to nějaký nápad… Projekt nazvaný Aristokratka před smrtí se zdá být skvělým řešením. Smrt přitáhne senzacechtivé turisty, bulvární tisk jim udělá reklamu… a budou mít vyhráno. Jenomže všechno je opět jinak — projekt Aristokratka před smrtí je mrtvý. A zabil ho kníže Schwarzenberg. Nikdy ale není tak zle, aby nemohlo být hůř. O tom nás s nevyčerpatelnou dávkou humoru přesvědčuje pokračování úspěšných knih Poslední aristokratka a Aristokratka ve varu.... celý text

Hobitka
včera 5 z 5

Perfektní pokračování, které mi zvedlo náladu. Dlouho jsem se u knížky tak nenasmála. :D

Chesterton
20.04.2024 audiokniha 2 z 5

Nebýt Výzvy a Veroniky Khek Kubařové (ale ani ta jednoduchý text moc nezachraňuje) asi bych to zhruba v polovině vzdala a dala si do uší něco jiného :o)
Ironie a sarkasmus ve velkém úpadku. Evžene Bočku, příliš tlačíte na pilu!
Jak píší i mnozí další - čím dál více stejné. Opakovaný vtip přestává být vtipem a nezachrání to ani polonahá rajda knížete. Snad ještě tetička chvilku vyvolala úsměv.
2/3

hrusisek
07.04.2024 5 z 5

Je to taková jednohubka, která je přečtená opravdu během chvilky, ale i takových je potřeba pro zrelaxování se po náročnějším čtení. Velmi vtipná série, určitě lepší knižní předloha než filmy.

kamka1103
05.04.2024 5 z 5

Kostkové mě prostě baví. Jsou tak správně neskuteční až jsou naprosto skuteční. Skvělá série. Ideální na dovolenou, pro zlepšení nálady. A za mě....knížky jsou lepší jak film. Určitě doporučuji.

MahtielNencon
20.03.2024 5 z 5

hádam ešte lepšie, ako predchádzajúce diely :D ! mega

Blazule
16.03.2024 5 z 5

Kniha se četla opět sama - vtipné, svižné, pozitivní.

MahtielNencon
01.03.2024 5 z 5

Tento diel bol perfektný! Smiala som sa od začiatku do konca, veľmi podarené.

zimka.r
11.02.2024 4 z 5

První díl jsem viděla v TV, na druhém jsem byla v kině a tak jsem si chtěla přečíst pokračování. Mám ale pocit, že filmy nebudou úplně totožné k knížkami, takže zajdu do knihovny pro první dva díly a přečtu si je také ;)

Fuchs46
11.02.2024 3 z 5

Četla se dobře a rychle, ale první díl byl stejně nejlepší.

andy_nejedla
09.02.2024 5 z 5

Stejně jako předchozí knihy se mi i tahle četla moc dobře a zase se těším na další díl.

Ka-čí
18.01.2024 3 z 5

Mě vyhovuje deníkové psaní a hlavně fakt,že i taková rodina jako je ta jejich je taky tak prdlá jako ta naše.... =D Hodně relaxační čtení...knihy mi nepřijdou úplně vtipné,v tomto směru jsem asi náročnější,nicméně jsou jisté úsměvné chvilky určitě stojí za přečtení tetka je fakt psychooo =D

Ronnie68
21.12.2023 5 z 5

Skvělá oddechová kniha, která pojednává období letních prázdnin 1997 ... opět jsem se skvěle nasmála...

kajka.w
07.12.2023 5 z 5

Bylo to opět supéééér a nejvíc supéééér je tetička Nora!

Airelle
06.11.2023 3 z 5

(SPOILER) Odpočinek byl potřeba, a tak jsem sáhla na jistotu. Aristokratka mě sice nezklamala, ale byla rozhodně slabší než dva předchozí díly, a to mi druhý díl přišel výrazně horší než ten první.

Postavy jsou pořád stejné, což je v rámci časové linky v pořádku, jen bych čekala nějakou gradaci, které se v tomto díle zoufale nedostává. Jedinou novinkou je prateta – psychó, ale už je toho psychó na mě už moc.

Nápady na zlepšení situace na Kostce mi někdy přijde hodně přitažené za vlasy, ale to už k tomuhle žánru patří. Trochu mě mrzí, že článek nevyšel, možná bychom se dočkali zajímavé vzestupné tendence.

Jsem zvědavá, co přinese další díl, snad mě tentokrát více pohltí.

čtenářka76
01.11.2023 5 z 5

I třetí díl Aristokratky se povedl. Určitě se k trilogii vrátím.

mila2411
31.10.2023 2 z 5

Posloucháno jako audio (výborná Veronika Kubařová), hlavně proto, že to baví syna. Sám bych do toho po dvojce už nešel... je to takové: čím dál tím víc STEJNÉ.

kramver
25.10.2023 4 z 5

Druhý díl v knihovně nebyl k mání, tak jsem vzala rovnou třetí a díru v ději jsem nezaznamenala. Četlo se to rychle a lehce. Při čtení mi to evokovalo sitcom s hlasitým smíchem vždy na konci pointy. Pan Boček má vytříbený humor, který mi sedí a každá věta obsahuje vtipná přirovnání a originální obraty. Není to vysoká literatura, ale je to přesně to, co čas od času potřebuje skoro každý.

HelVall
18.10.2023 4 z 5

Byla to výborná a vtipna oniha. Né tak vtipna jako druhý díl, le přesto výborná. Doporučuji

AndulinaU
26.09.2023 4 z 5

Kniha srovnatelná s těmi předchozími

Hani77
09.09.2023 4 z 5

Tento díl byl slabší než předchozí dva, u kterých jsem řvala smíchy. Doufám, že nebude pokračovat sestupná tendence.