Aristokratka a vlna zločinnosti na zámku Kostka

Aristokratka a vlna zločinnosti na zámku Kostka https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/386927/bmid_aristokratka-a-vlna-zlocinnosti-na--NxO-386927.jpg 4 1993 479

Aristokratka série

Po tragické smrti princezny Diany se ruší repríza rozverné historické revue s Helenkou Vondráčkovou a Heinrichem Himmlerem a na Kostce je vyhlášen smutek. V zámecké kapli vzniká pietní místo s kondolenční knihou a z oken visí černé prapory. Aristokratka Marie využívá příležitosti a odjíždí na hájovnu za Maxem. Není ovšem jasné, jestli nejedná v pominutí smyslů. Na zámek dorazí několik osob, které rozpoutají vlnu zločinnosti. Podaří se Marii celou tu zašmodrchanou situaci rozplést? Tento titul je již čtvrtým ze série mimořádně úspěšných humoristických románů o „poslední aristokratce“.... celý text

Mufa
26.12.2021 2 z 5

Tenhle díl byl slabý. Nevím proč, ale nějak mě to nechytlo

veronika4937
11.12.2021 3 z 5

Ale jo, občas jsem se usmála, ale oproti prvnímu dílu už je to jen slabý odvar. Každopádně chci moc vyzdvihnout výkon Veroniky Khek Kubařové, která knížku namluvila, díky jejímu podání mě bavila rozhodně víc, než kdybych ji četla.

lenyleny
05.12.2021 3 z 5

Tento díl se mi zas tak moc nelíbil. Jednak to již nebylo tak úplně o hlavních postavách , ale spíše takový přílepek k předešlým dílům. Ale bylo fajn že se zase objevovaly vtipné hlášky , takže se čtenář pobavil a zasmál. A o to vlastně šlo.

Michla76
20.11.2021 5 z 5

Zase jsem prolila slzy veselí. Místy jsem musela dát pauzu a ulevit bránici. A byla ráda, že nečtu na veřejnosti ;)

cukrovka
14.11.2021 3 z 5

Čtivá jednohubka určená k odreagování. Nečekejte žádný velký příběh, je to spíš soubor vtipných a občas hloupých situací a hlášek.

knihomolka27
31.10.2021 5 z 5

Návrat k oblíbené třetí aristokratce a zločinnosti na ní spáchané. Poprvé jsem hodnotila pouze třemi hvězdičkami, ted dávám plný počet, jelikož mám prostě pro celou aristokratku velkou slabost... a nemůžu být tedy asi jakože objektivní, ale k čertu s objektivitou, hlavní je, že pro mě je aristokratka série, kterou bych mohla číst pořád, která mi vždycky zvedne náladu a u které by mi nevadilo dalších nekonečno dílů...ÁMEN

Iki1
14.10.2021 3 z 5

Pobavil jsem se, odreagoval jsem se po náročném týdnu... A k tomu je nejspíš tato kniha určena. Tím že se celý děj odehrává v jednom dnu, není moc prostoru pro dějové rozvinutí jednotlivých postav. Autor to nahrazuje vtipnými hláškami a skvělou znalostí prostředí.

Worbitka89
08.10.2021 3 z 5

Veselé a rychlé čtení na které jsem se těšila. Dějové linie byla fajn změna, akorát rodina a spol. z Kostky neměli prakticky žádný prostor, snad to příště bude lepší. Těším se na další díl.

Alma-Nacida
03.10.2021 3 z 5

Jako audio k loupání, krájení a strouhání kupy jablek dobrý, ale jinak docela viditelné slabší než první díly. Je fakt, že přednes Kubařové to celkem pozvedl na tři hvězdy ze dvou a půl. :)

Tirisa
02.10.2021 4 z 5

Já se bavila skvěle...Denisku prostě miluju :-)

klarence
09.09.2021 3 z 5

na odreagování je to super, pár úžasných hlášek, které mne pobavily , jen mne mrzelo, že se tentokrát moc neprojevoval pan tatík

kudrdlinka
18.08.2021 4 z 5

I čtvrtý díl jsem si poslechla jako audio, což bylo určitě dobře, protože jinak bych to snad ani nepřečetla, ale při vaření to bylo příjemné odreagování. Určité momenty a hlášky mě opravdu rozesmály, obzvlášť Angelika a Sony. Veronika Kubařová je podala naprosto dokonale, takže čtvrtá hvězda je zase jen její zásluhou.

ArwenEvenstar
03.08.2021 3 z 5

Čtvrtý díl Aristokratky pro mě byl zklamáním. Sice se v knize objevují všichni blázniví obyvatelé hradu Kostka, které dobře známe z předešlých dílů, ale tentokrát to prostě není ono. Možná je to tím, že autor knihu napsal jinak. Děj se točí jen kolem událostí jednoho dne. A že se toho na Kostce bez dozoru může za jeden den stát opravdu hodně. V knize je spousta humorných situací, ale předešlým dílům se to prostě nevyrovná.

ciaram
02.08.2021 4 z 5

Je to zvláštní. Dala jsem si od pana Bočka chvíli pauzu a pomohlo to. Tento díl v podání paní Khek Kubařové je super oddech. Dodala tomu tu správnou atmosféru, kterou jsem asi potřebovala. Lepší než předchozí díl.

chrudas
23.07.2021 4 z 5

Tato knížka nebyla tak dobrá jako ty předešlé, ale určitě se od srdce zasmějete......

ujira
20.07.2021 4 z 5

Z celé tetralogie mě poslední kniha pobavila nejvíce a ač to nebývá vykem, jeví se mi nejvyzrálejší a nejlépe napsanou. Pan Boček zraje jako víno.

LenkaDv
15.07.2021 5 z 5

Opět pobavilo. Jen na mě příliš tenké a je to kniha na jeden večer :-)

protokol
10.07.2021 5 z 5

trocha slabší začiatok ale potom to nabralo super otáčky . neviem možno keby som točítal by ma to tak velmi nebavilo ale audiokniha s toho robý niečo úplne iné . tak horsa do zatial posledného dielu . bordel v kuchini a kraina tulipánov.

bookwoman
08.07.2021 1 z 5

Tento díl za mě ne, docela mě zklamal. Dva roky zpět jsem četla první a druhý díl a byla jsem nadšená, třetí jsem popravdě nečetla, až tento. A nebavilo mě to, přišlo mi, že to je o ničem, nemá to téměř žádný děj a ani ty vtipné pasáže mi tak vtipné nepřišly, což mě mrzí. Uvidím, jestli se ještě někdy dostanu k dílu třetímu, nicméně tento za mě určitě ne.

Rihatama
06.07.2021 4 z 5

Mezi jednotlivými částmi příběhu šlechtického rodu Kostků si nechávám velký odstup. Těšila jsem se na opětovné shledání s trudomyslným Josefem, skrblíkem Kostkou, aktivistkou Miladou i Marií, které osud nadělil nejen podivné rodinné zázemí, ale i smysl pro humor, záruka přežití. Tentokrát se však osazenstvo Kostky stává spíše přihlížejícími zločinných událostí, do kterých nedokážou příliš zasáhnout, i když se odehrávají právě na Kostce, a k tomu Boček pohřbí princeznu Dianu. Rozšířil tak spolek líných, opilých, hypochondrických aj. obyvatel Kostky o další podivné kreatury, které se stávají oběťmi jeho karikujícího humoru, jenž si bere na paškál českého človíčka. Výbuchy smíchu jsem si užila sic jen při čtení Poslední aristokratky, stále se však příjemně bavím a k Bočkově odlehčenému humoru se čas od času ráda vrátím.

pro ženy zámecké prostředí

Evžen Boček