Aristokratka a vlna zločinnosti na zámku Kostka

Aristokratka a vlna zločinnosti na zámku Kostka https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/386927/bmid_aristokratka-a-vlna-zlocinnosti-na--NxO-386927.jpg 4 1990 479

Aristokratka série

Po tragické smrti princezny Diany se ruší repríza rozverné historické revue s Helenkou Vondráčkovou a Heinrichem Himmlerem a na Kostce je vyhlášen smutek. V zámecké kapli vzniká pietní místo s kondolenční knihou a z oken visí černé prapory. Aristokratka Marie využívá příležitosti a odjíždí na hájovnu za Maxem. Není ovšem jasné, jestli nejedná v pominutí smyslů. Na zámek dorazí několik osob, které rozpoutají vlnu zločinnosti. Podaří se Marii celou tu zašmodrchanou situaci rozplést? Tento titul je již čtvrtým ze série mimořádně úspěšných humoristických románů o „poslední aristokratce“.... celý text

Chytuš
28.02.2019 5 z 5

S Aristokratkou to mám jako český národ s komedií S tebou mě baví svět. Je to pořád dokolečka (víceméně) stejné, ale pořád je to sranda. Knížce, která mě rozesměje tak, že se svíjím v hlasitých záchvatech, prostě nemůžu dát nějaké průměrné hodnocení, protože ruku na srdce - kolik takových knížek je? Moc ne. Takže i když je to ryzí oddechovka, já jsem za ní ráda! A ráda půjdu i do dalších dílů, pokud se jim bude pořád dařit hlasitě mě rozesmát...

mozkit
27.02.2019 2 z 5

Nejslabší díl. Už je toho moc

Forest66
27.02.2019 3 z 5

I když už to nedosahuje úrovně původní trilogie, stále je to příjemná oddechová četba. Formou ani obsahem to ale do aristokratky úplně nezapadá a způsob, jakým se to autor pokusil na sérii "naroubovat" mi nepřijde šťastný. Asi jako ta stařenka, co skládala puzzle s kladivem - Je to tam, ale máte prostě pocit, že to úplně nesedí

Bookgirl
25.02.2019 3 z 5

Za mě určitě slabší než ostatní díly. Chyběly mi postavy z minulých knih, které se tam moc nevyskytovaly, ale pobavila a odpočinula jsem si.

Beruska18
24.02.2019 3 z 5

Takové odpočinkové čtení na víkend, které pobaví a rozesměje snad každého ...

Pavlína79
21.02.2019 4 z 5

Téma na jednu kapitolu, ale Boček je mistr zábavy a vtipu. Odklon od hrdinů prvních dílů je sice škoda, ale kniha rozhodně pobavila.

Sandruš
20.02.2019 5 z 5

Opět skvělé! :)

zahradnice18
18.02.2019 4 z 5

Boček umí. Dobře jsem se bavila. Knížka na jednu cestu vlakem z Brna do Prahy a zpět a ještě se člověk stihne kochat krajinou. Aristokratka a vlna zločinnosti na zánku Kostka, je kratší - řádkování a velikost písma jak pro malé děti. A hlavní hrdinka je pouze vypravěčem nepovedených loupeží. Rozhodně nedosahuje úrovně prvního dílu.

LeHor
17.02.2019 3 z 5

Přečteno, ale za mne slabší díl.

NatyDee
17.02.2019 5 z 5

Moc jsem se těšila na další díl Aristokratky a opět nezklamal. Něco tak vtipného jsem dlouho nečetla, přečteno na jeden zátah a pokud se chcete zasmát a pobavit, tak jedině doporučuju!!!!

Dobby758
16.02.2019 5 z 5

Opět jsem se nezklamala. Sranda od začátku do konce. Kde na to ten autor chodí?
:o)

Jituška82
16.02.2019 5 z 5

Opět nezklamala, a jelikož jsou zámek Kostka i autorovy Milotice mými oblíbenými místy, krásně zapadne i do čten. výzvy :) Právě se v těchto dnech v okolí našeho bydliště natáčí film o aristokratce, už se na něj těším.

Mája01
14.02.2019 5 z 5

Všechny díly Aristokratky jsem přečetla jedním dechem a doporučuji si rozmyslet, kde je hodláte číst. Smála jsem se hodně často a nahlas.

Tereziee
11.02.2019 3 z 5

Super oddechový čtení a opět vtipný. Pan kastelán prostě psát umí :) Škoda jen toho zbytečného odbočení z děje. Těšila jsem se na zámeckou veselku plnou karambolů. Takže doufám, že se brzy dočkáme pokračování. I tak jsem se ale u nových postav pobavila :)

morthyczie
11.02.2019 5 z 5

Opet skvele. Sice mi kniha prisla jako lehke odboceni od prvnich trech dilu. Presto udrzuje ctenare stale s usmevem ma rtech

Adelajda_4
10.02.2019 5 z 5

Opět jsem se těšila na setkání se starými známými, ale koncepce tohoto dílu byla poněkud jiná. Většina jich totiž pospávala po zámku, zastoupily je však postavy neméně legrační. Po tragické smrti princezny Diany byla zrušena repríza historické revue a na Kostce je vyhlášen smutek. Komtesa Marie odjíždí za Maxem a po návratu na Kostku se nestačí divit. Vypadá to tam, jakoby se zde prohnal uragán. Uragán to však nebyl, to se jenom dva zločinecké “gangy” vydaly na zámek krást. Všichni zloději ale byli tak neohrabaní, ze se nakonec vyšachovali sami, při tom se přihodilo množství absurdních a vtipných situací. Kniha se opět četla sama a i když někteří píší, ze byla slabší, já jsem se tedy královsky pobavila.

Ewilka
08.02.2019 3 z 5

Čtvrtý díl byl asi zatím nejslabší, ale přesto je to stále super oddechové čtení. Těšila jsem se na hlavní hrdiny z minulých knih, ale místo toho jsem dostala humornou zločineckou příhodu, která měla s našimi hrdiny jen pramálo společného.

silvara
07.02.2019 4 z 5

Ok, nebudeme si nic nalhávat. Tahle Aristokratka byla poněkud slabší, ale vůbec ne špatná. Druhá část byla místy zdlouhavá, ale co! Boček to zachrání skvělým humorem! :)
A ačkoliv čtu už počtvrté v podstatě to samé, tak musím uznat, že jako oddechové čtení, je to skvělé, nenáročné, vtipné a obsahuje řadu roztomilých životních rad (s ořechovkou a prozacem/lexaurinem jde vše snáz). :)

Sůvička4
07.02.2019 3 z 5

První půlka měla spád, zajímavé osvěžení zápletky. Popisy planu a postupu pachatelů ve druhé části mi přišly zdlouhavé a málo záživné. Nicméně celkově důstojně kniha navázala na předchozí. Prima oddychové čtení, kniha je rychle přečtena.

smilly
04.02.2019 4 z 5

Říkali, že už ten čtvrtej Boček není tak dobrej. No, možná měli pravdu. Já už taky nejsem, co sem bejvala. Poslední dobou čtu hlavně diskuze na eMiminu, co se týče smrkanců, opruzenin a alergických reakcí na celer, tak jsem nový světový odborník, ale obecně by se dalo říct, že si několik tisíc mejch mozkovejch buněk hodilo mašli po přečtení takovejch termínů jako je "mimísek" nebo "omajda", takže já se teď můžu královsky bavit u všeho. Za mě dobrý, pane kastelán, za mě víc než dobrý.

pro ženy zámecké prostředí

Evžen Boček