Aristokratka a vlna zločinnosti na zámku Kostka

Aristokratka a vlna zločinnosti na zámku Kostka https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/386927/bmid_aristokratka-a-vlna-zlocinnosti-na--NxO-386927.jpg 4 1990 479

Aristokratka série

Po tragické smrti princezny Diany se ruší repríza rozverné historické revue s Helenkou Vondráčkovou a Heinrichem Himmlerem a na Kostce je vyhlášen smutek. V zámecké kapli vzniká pietní místo s kondolenční knihou a z oken visí černé prapory. Aristokratka Marie využívá příležitosti a odjíždí na hájovnu za Maxem. Není ovšem jasné, jestli nejedná v pominutí smyslů. Na zámek dorazí několik osob, které rozpoutají vlnu zločinnosti. Podaří se Marii celou tu zašmodrchanou situaci rozplést? Tento titul je již čtvrtým ze série mimořádně úspěšných humoristických románů o „poslední aristokratce“.... celý text

kamka1103
12.04.2024

Právě jsem dočetla respektive doposlouchala další díl série o Kostce a jejich obyvatelích. Paráda. Zasmála jsem se občas i nahlas . Doporučuji, zvlášť když nemáte náladu na nic. Veronika Khek Kubařová Vlnu zločinnosti nádherné přečetla, úžasný.

Marika Vanova
01.04.2024 4 z 5

Přišlo mi to lehce chaotický, ale přesto jsem se zasmála a o to šlo.

MahtielNencon
20.03.2024 5 z 5

trošku inak podaný diel, ako som zvyknutá. No výborné a veľmi humorné.

zimka.r
17.03.2024 3 z 5

1. Aristokratka na koni, 2. Poslední aristokratka, 3. Aristokratka ve varu, 4. Aristokratka a vlna zločinnosti....pro mne zatím nejslabší díl. Z knihovny mám ale všechny půjčené, takže budu pokračovat ;)

trudoš
14.03.2024 5 z 5

Evžen Boček se svou Poslední aristokratkou mě doposud nezklamal a nepovedlo se mu to ani tentokrát, třebaže rozsahově patří čtvrtá kniha k těm nejužším. Avšak ohledně obsahu nabízí autor poprvé celistvý příběh, který ve svém důsledku tvoří dva krapet delší záznamy v tradičním Mariině deníku, přičemž slovní parafráze na povídku P. G. Wodehouse dává jasně na srozuměnou, o čem že to celé vyprávění bude.
Takže jaké že šílenosti se rodina Kostkových se svým „služebnictvem“ dopustila tentokrát? Překvapivě žádné, naopak se oni sami stávají oběťmi zločinu. Zámek Kostka se mění v dějiště dvou na sobě nezávislých loupeží a to všechno za noci, kdy se po velké slávě chodbami pochybuje kastelán v uniformě Heinricha Himmlera, kuchařka ve svatebních šatech Helenky Vondráčkové a maminka v kostýmku princezny Diany, kteréžto naneštěstí čerstvě zesnulé. Komická estráda může začít a já si ji prostě nemůžu vynachválit. Je to jednoduché i prvoplánové, ale taky neuvěřitelně zábavné a především dobře napsané.

IvetaSl
19.02.2024 5 z 5

Za mě nejlepší díl. Tak praštěný, vtipný, komický. Bych to chtěla vidět zfilmované :-D

vvikingg
13.02.2024 5 z 5

Poslechnuto jako audio kniha a 3 hodiny uběhly jak nic. Veronika Khek Kubařová má skvělý přednes a některé hlášky jsou fakt parádní ,, otec se rád seznámil s každým kdo mu za to zaplatil, otec se podepisoval jako Bída z Chudova , tlustá kočka Carevna z USA, atd.. perfektní odreagování, rozhodně lepší než poslouchat Rudu z Ostravy. Díky tomu o dílu jsem poslechl i ostatní Aristokratky, tenhle díl považuji za nejpovedenější.

alkuluku_blog
05.02.2024 3 z 5

Přečteno za jedno (necelé!) odpoledne. Příběh už je tlačen na sílu, humorný styl se vyčerpává a dříve svérázné postavy jsou už úplně vyždímané. Mám tak trochu pocit, že aristokratka dodýchává...

jolii
04.02.2024 5 z 5

Kniha mi leží dva roky na nočním stolku a já po ní sáhnu zrovna v době, kdy mám sešitou mandibulu. Nevěřím, že mi neporupaly stehy, smála jsem se od začátku do konce. Ách, jak osvěžující.

Janis060
29.01.2024 5 z 5

Všechny Aristokratky mám na CD a moc ráda si je pouštím. Díky Veronice Khek Kubařové mám vždycky lepší den. Je to senzačně načteno :-).

kajka.w
02.01.2024 3 z 5

Pro mě nejslabší kniha série. Chápu, že to chtěl pan Boček nějak oživit, aby nepsal pořád dokola o tom samém, ale právě život rodiny Kostkových mě bavil nejvíc.

Ronnie68
01.01.2024 5 z 5

Tak tohle je nezapomenutelné ... A do letošní čtenářské výzvy jsem ji zařadila z důvodu, že jedni zloději, kteří se chystali na Kostku si jaksi spletli dálnice ... Takže místo na Brno, jeli prvně směr Plzeň.... jedná se o knihu plnou až neuvěřitelně komických situací... je to jiný styl než předchozí 3 díly ... Ale mě to nevadilo ... V retrospektivním vyprávění pak vidíme (či slyšíme) ... Jak se k všichni účastníci zločinu dostali na Kostku (kde byla pieta za zesnulou Lady D.) ...

Hani77
27.12.2023 3 z 5

Zatím nejslabší díl celé série. Více mi sedly "reálnější" situace než tato rádoby vtipná sci-fi.

uzivatel1190
23.11.2023 5 z 5

Přečetla jsem za večer a neskutečně se bavila, super oddechová knížka.

mila2411
31.10.2023 4 z 5

Aristokratka potřebovala RESTART. A ono JO. Tenhle díl, od kterého jsem pranic nečekal, neskutečně šlape a nechává vzpomenout na to nejlepší z dílu prvního. Úkrok do žánru "krimi" se povedl!

kramver
28.10.2023 3 z 5

Známé osazenstvo z hradu Kostka se přesunulo do pozadí a děj se soustředí na dvě skupiny nepovedených zlodějíčků. Způsob vyprávění se přesune ke grotesce, za kterou by se nemusel stydět ani Laurel a Hardy.

HelVall
18.10.2023 3 z 5

To bylo šílené. Jiný styl psaní. Evžen by mohl klidně psát komediální detektivky. Bylo to tvipné a jiné než předchozí díly. Humor a šílenost! Doporučuju.

Péťa86
18.10.2023 3 z 5

Poprvé jsem knihu odložila, po roce jsem jí dala další šanci. Kniha plná nadsázky a humoru. Rychle se četla, děj plynul. Byl to fajn oraz.

eltondo
13.09.2023 4 z 5

Tento díl je trošku jiný, než předchozí. A to myslím v dobrém. Místo jednoduchého chronologického deníkového zápisu je zde popis jedné situace. Ta se vyvíjí ve více liniích a ty se nakonec všechny propletou v jakémsi "crazy" finále. Jazyk standardně velmi vtipný, knížka opět velmi krátká, na oživení jsou tu nové bizarní postavy. U mně v pohodě.

ZuzanaZ83
07.09.2023 4 z 5

Další díl z rodiny šlechticů z Ameriky na českém hradě Kostka. Tentokrát se příběh věnuje pokusu o krádež, vraždu, ublížení na zdraví a dalším kriminálním činům, které se odehrály v den úmrtí princezny Diany.
Tyhle knihy jsou taková párhodinová jednohubka, ale pořád mě nesmírně baví.

pro ženy zámecké prostředí

Evžen Boček