Arduino

Arduino https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/319697/bmid_arduino-FBn-319697.jpg 5 1 1

Hledáte ucelený zdroj informací k Arduinu? Nebaví vás spojovat informace z různých zdrojů? Příručka vás provede vším důležitým, co budete u vlastních projektů s Arduinem potřebovat, bez zbytečné teorie. Seznámíte se s možnostmi, jak Arduino programovat, naučíte se program odladit a nahrát do zařízení, propojit desku s rozšiřujícími moduly a propojit s periferiemi, nezapomnělo se ani na aktuální trendy, jakým je například internet věcí.... celý text

yerry
12.09.2021 5 z 5

Táto knižka (Computer Press, 2016) je síce o niečo staršia ako podobná o Raspberry Pi (Computer Press, 2017), ale na rozdieľ od nej, nestráca na aktuálnosti. Je to spôsobené pravdepodobne tým, že vývoj Arduina je oveľa pomalší resp. zmeny na tejto platforme sú ojedinelé alebo veľmi malé.

Knižka neprináša hotové riešenia, je zameraná viac na teóriu, ide do hĺbky. Neorientuje sa na kopírovanie kódu ale tento kód vysvetľuje. Pochopíš tak podstatu zjednodušenej varianty Céčka, jednotlivých postupov a dokážeš vytvoriť vlastné projekty. Pre úplného začiatočníka asi vhodná veľmi nieje. Pri troche snahy to však aj vďaka Internetu s ňou pôjde.

Vzhľadom na to, že rôznych návodov je online nepreberné množstvo, takáto vysvetľujúca príručka základov príde veľmi vhod. U mňa si našla čestné miesto ;)