Archivář

Sci-fi román oceňovaného českého autora se odehrává na Marsu, kam se uchýlily zbytky civilizace po katastrofě, která zničila Zemi. Hlavní hrdina Jeremy Maple se uchyluje před blížícím se koncem planety Země na Mars. V novém státě Božího společenství se ujímají vlády ortodoxní katoličtí duchovní a vládne zde tvrdý klášterní řád, který má udržet obyvatele v kázni a nevědomosti. Platí přísný zákaz kontaktů s obyvateli městských států Gehenny. Mezi oběma územími je umístěn archiv, který ukrývá tajné listiny. Podaří se je Jeremymu a jeho přátelům získat a pomoci tak dát obyvatelům svobodu, nebo skončí na hranici jako ti, kteří se o to pokusili před nimi?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/14_/14708/archivar-14708.jpg 3.612
Žánr:
Romány, Sci-fi
Vydáno:, Wales
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (2)

Přidat komentář
Janadvorackova
12.02.2017

Má to boží atmosféru, určitě jedna z knih, které si přečtu znovu.
Ústřední příběh se odehrává na Marsu v době, kdy to se Zemí nevypadá moc pěkně. Ostatní příběhy jsou dílem vyprávění hrdinů martské linky a jsou tak odlišné, až celek vytvoří perfektně držící slepenec vzpomínek na místa, která... a neřeknu :).

trudoš
02.10.2016

Planeta Země byla zničena a kolonie na Marsu vede pevnou rukou katolická církev. Což znamená kontrolu i cenzuru literatury, aby ubohé duše skrze ni nemohly doznat hříchu. A právě díky studiu v zakázaných svazcích se trojice noviců, toužících po odvaze a dobrodružství, dostane do překvapivého víru událostí, který navždy změní jejich životy.
A jaké že kacířské skvosty si to předčítají? Jaroslav Mostecký vtipně zakomponoval některé své starší povídky do zcela nového vyprávění, jež je jimi nepřímo ovlivňováno. Sice tak nepřekvapil žádnou zásadní novinkou, ale zároveň ani nezklamal díky poctivému řemeslu. Snad jen, že všechny texty, ač plné nápadů a nezvyklých světů, postrádají na můj vkus nějakou pointu, která by z nich dělala něco víc, než akční dobrodružky. V zásadě jde totiž vždy o příběhy, jejichž průvodním znakem je buď střet s neznámem, nebo konflikt hodných se zlými. Na druhou stranu, autor odvádí perfektní práci a o každé povídce se dá mluvit jako o tom nejlepším z jeho repertoáru.