Slova paprsků

Slova paprsků https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/309484/bmid_slova-paprsku-Kk4-309484.jpg 5 387 61

Archiv Bouřné záře série

Slova Paprsků jsou druhým svazkem Archivu Bouřné záře, ambiciózního eposu v duchu klasických fantasy cyklů. Dveře Archivu otevřel první díl, Cesta králů. Přečtěte si ji a po ní svazek, který právě berete do rukou a krok za krokem budete s mrazením procházet úchvatným dobrodružstvím.

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: ekniha , Talpress

Words of Radiance , 2014

bezzink
06.11.2016 4 z 5

Opet jsem se bavila a byla to jizda. Musim ale dat 4 hvezdicky, protoze me tuze moc nebavily casti o Salanine minulosti s bratry a otcem. Vzdy, kdyz jsem otocila stranku a tam byla nova kapitola s podnadpisem - 6,5 atd let zpatky, strasne me to otravilo. Chapu, ze tyto casti je treba si usporadat aby byla pochopena povaha a ciny te ktere postavy, ale zkratka ja bych se spokojila jen s pritomnosti. :)
Kazdopadne jinak me tato saga kompletne pohltila a absolutne si neumim predstavit, jak to budu ted dalsich par let prezivat, kdyz budu muset vzdy 2 nebo 3 roky nejmene!!!! cekat na dalsi dil!!!

Neo1tex
09.10.2016 3 z 5

Po prvním dílu obrovské zklamání. Uvažoval jsem, zda i tři hvězdy není moc a dávám je spíše z nostalgie, než z přesvědčení.

Kniha má naprosto nesmyslnou délku, protože na většině těch stran se prostě nic podstatného neděje. Největší zlo knihy? Intermezza. Narvat do příběhu, který má sám o sobě několik set stran, další stovky stran příběhů, které s tím hlavním souvisí jen okrajově a pro hlavní dějovou linku nemají valný vliv a jen odpoutávají čtenářovu pozornost a nutí ho si říkat "ať už je to za mnou", to je opravdu naschvál nebo nesoudnost. Jinak si to vysvětlit neumím.

Zkrátka a dobře: totální nadšení po prvním dílu se nezopakovalo ani z deseti procent. A další díky? Už asi ne.

Btw: četl jsem jako e-book, který z originálu kompilovaly Palmknihy.cz a obsahuje řadu (desítky) chyb. U ebooku za 530 Kč je to totální diletantství.

Ellbereth
27.09.2016 5 z 5

NicaCola: vydání se plánuje na podzim příštího roku a to bude nejspíš zatím jen v Aj, takže vyloženě jupííí :-D počkáme si

NicaCola
25.09.2016 5 z 5

Mám jenom jednu otázku...: U VŠECH BOUŘÍ, KDY BUDE DALŠÍ DÍL??? :-O

Dragita
26.08.2016 5 z 5

Naprosto úžasné! Nemám slov. Oproti Cestě králů měl tento díl rychlejší první polovinu, jinak je to pořád stejná bomba. Tohle pro mě nejlepší kniha roku a velmi, velmi mě štve, že pokračování ještě není.
Skvělé charaktery, dobrá a špatná rozhodnutí... a svět, který čeká na Věčnou bouři a přitom se ničí už dopředu sám. Šalán je ještě vtipnější a sympatičtější, Kaladin větší mrzout, ale o to je lepší jej sledovat, když se potká se Šalán, která mu nedá nic zadarmo. Vždycky vznikne malá bouře :D

Eneo
25.08.2016 5 z 5

Tak jo. Bylo vážně těžký kliknout nakonec na to "přečteno". Proč? Proč jsem to už sakra dočetla? První rande s tímto dílem jsem měla už před rokem a po nějakých 100 stránkách jsme si v tomto zapletitém vztahu dali pauzu kvůli mým studijním milencům. Návrat k sobě po tolika měsících byl opravdu vášnivý a náruživý. A po dvou dnech našeho znovu obnoveného románku, kdy jsme si dávali pauzy jen na jídlo a kratičký spánek k doplnění energie na další kolo, jako konec?
To odložení mělo jedinou výhodu, teď alespoň nebudu čekat na naše následující setkání tak dlouho.

moira2912
03.07.2016 5 z 5

Zamotané, složité, chytré, kruté, plné naděje, tak opravdové, že jsem to viděla za očima jako reálný příběh, viděla jsem postavy jako opravdové lidi, cítila jsem bouři na vlastní kůži.
A létala jsem.
(A ty ilustrace!!!)
(A ten svět. Skoro se mi z toho chce plakat.)
Postavy se vyvíjely, byly neuvěřitelně různorodé, hloupé, brilantní, zlomyslné, hodné, štědré a zlé... a všechny propracované, před čím smekám. Každá postava v knize byla jedinečná, byla svá a měla vlastní příběh, problémy, konflikty, sny a touhy, svou minulost, dýchaly.
A já téměř ke všem měla vztah. A některé vážně, vážně nesnášela. A některým nadávala. A některé dokonce i prosila. A pár samozřejmě milovala.
A ten svět! Svět.
Sanderson.
Tahle kniha byla zaměřena spíše na Shallan, stejně jako první na Kalladina, a já jsem zvědavá, jak to bude pokračovat v dalších dílech. Hodně se toho odkrylo, více jsme prozkoumali svět, děj hodně rychle poskočil dopředu a stejně netuším, vůbec netuším, co mám čekat.
Well, kecám, vím, co mám čekat, ale skoro se bojím, co na nás autor vymyslí příště.
Umřu, než bude další díl.

(četla v originále, doufám, že je překlad stejně dobrý. .))

Ogie
28.06.2016 5 z 5

Nejlepší fantasy kniha současnosti. Osobně mám velice rád Sandersona a každým novým dílem mě vždy mile překvapí. Po naprosto úžasné Cestě králů přichází Sanderson s dílem, které je dějově ještě chytlavější než první díl série (a to je co říct!). Slova paprsků je kniha, která je skutečně pohlcující od začátku až do konce a jejím jediným výrazným problémem je, že ještě nevyšel třetí díl série!

N10Tikky
19.06.2016 4 z 5

Proč jen čtyři hvězdičky? Je to skvěle napsaný, zajímavé postavy, logický děj... ale na tolik stránek se tam prakticky nic nestane. :)
A ano, nemůžu se dočkat, až bude další díl. :)

SONP
21.05.2016 4 z 5

Asi už jsem na epické fantasy ságy starej. Z prvého dílu jsem byl hodně nadšený, dvojka už mne tak za srdce nevzala, i když stále jde o vysoký nadprůměr. Některé pasáže byly opravdu skvělé a nemohl jsem se při jejich čtení od knihy odtrhnout (zejména dobrodružství Kaladina a Šalán dole v roklích, nebo popis nové formyParšendů s rudě svítícíma očima). Ale ty části, kde se řešily intriky mezi jednotlivými velkoknížaty nebo kde byla sáhodlouze popisována jednotlivé bitvy a tažení po planinách, byly naopak pro mne dost obtížné a musel jsem se do čtení nutit.

S nostalgií jsem vzpomínal na první díl, v němž byl děj tak nějak lidštější a uchopitelnější a zdaleka ne tolik politicko*vojenský. Dalinarovy vidiny z dávnověku kamsi vymizely a místo nich tu máme ještě delší popisy bitev. Přibyla také mytologie v míře, která už mi také moc nesedla. A nebo jsem si možná neměl mezi prvým a druhým dílem dávat půlroční přestávku, v průběhu níž jsem ze světa "vypadl".

Současné čtenářstvo si žádá, aby autoři chrlili trilogie,tetralogie a další ...logie čím dál tlustších knih, a já s tím začínám mít čím dále větší problém. Přitom editorovy nůžky by z mého pohledu tomuto dílku slušely, ale zjevně jdu s tímto názorem trochu proti proudu. Nicméně, asi kdyby se mi Slova Paprsků dostaly do rukou v sedmnácti, asi bych na ně přísahal... 70%

aivi
27.03.2016 5 z 5

Druhá kniha archivu bouřné záře nezklamala a nabídla přesně to co jsem očekával od pokračování prvního dílu. Je to velkolepý příběh, který má hlavu a patu v rámci smyšleného fantasy světa. Mám z této série podobné pocity jako u Měče Pravdy - i čarodějova pravidla mají podobný účel jako slova paprsků :)

Kniha je rozdělena do 5ti částí a doporučuji si vyhradit dostatek času před jejich koncem, protože jejich závěr nelze přečíst jinak než naráz a i když jsem mžoural a sotva se udržel vzhůru, musel jsem číst až pozdě do rána.

I přesto, že je archiv bouřné záře tak rozsáhlý, stále mi přijde, že se něco podstatného děje. Ano, mezi částmi jsou intermezza a krátké kapitoly věnující se minulosti Šalán, ale pro pochopení a vcítění se do postav mi přijdou klíčové a určitě tam nejsou pro nic za nic - jejich rozsah je skutečně minimum toho co potřebuji vědět, tak abych dále použil získané informace pro vytvoření obrazu toho co se děje.

Opravdu se těším na další díl a jsem ochoten si počkat pokud to bude znova takový nářez. :)

Highlander
13.03.2016 5 z 5

U Bouřepána, to byla jízda!
Moc se těším na další díly, je to mistrovské dílo, které pohltí a nepustí.
Štvalo mě, že kniha má téměř tisíc stran, protože ji nemůžu 'slupnout jako malinu', musím dělat přestávky kvůli práci... ale teď, když jsem ji zavřel na poslední straně, mě mrzí, že už je to za mnou. Chci ještě.

//edit: trošku mě štvalo množství chyb v knize - většinou chybějící uvozovky... ale co už. :)

Aaron Lewis
28.02.2016 5 z 5

A to mám jako čekat jak dlouho na další díly??? To nemohl autor počkat a vydat je všechny najednou? Teď se asi tím čekáním zblázním...

Ne opravdu, nejsem nadšená, že není další díl. Jsem úplně zdrcena, ale snad to nějak zvládnu, koneckonců mám teď štěstí na opravdu dobré knihy... ale Archiv Bouřné záře... wow... kde lidi berou tu fantazii... Dokonalá kniha. Na to kolik to má stran, tak to nemá žádné výplně, hltala jsem každou stránku za stránkou a nemohla přestat. Nejlepší moment nebyl ten konec, i když jsem si znovu nebyla jistá, jak a kdo všechno to přežije, ale byl to ten s "tou" arénou (ale i to jsem tušila:), u toho jsem se úplně vrněla blahem, čůrala nektar a říkala si "jo, jo, to je ten epický moment, který má být v každé pořádné fantasy a důvod, proč tyhle knížky vlastně vůbec čtu. Nejvtipnější samozřejmě Filuta (i když Šalán s otázkou, jak je to s kakáním ve Střeplátech byla taky blízko): "Jednoho krásného letního dne si hrál ušáček s kuřátkem v trávě..." Tam jsem brečela smíchy:).

Jen se trochu bojím o Szeta-syn-syn-Vallano, Nepodstatného ze Šinovaru a mého nejmilejšího, co s ním zase provedou. Tolik mu přeju klid a mír... tak snad se dočká.

SedllY
17.01.2016 5 z 5

Ano, je to stejně tak boží jako první díl!
Ano, stále se v každé kapitole dost děje a kniha neskutečně baví!
Ano, nemůžu se dočkat dalšího dílu!
A ano, tohle je pro mě zatím vrchol fantasy!!!
Pevně věřím, že tuhle vysokou laťku Brandon udrží po celou dobu vydávání (10) knih z Archivu Bouřné záře.. :) Jediné malinké mínus bych dal za vedlejší kapitoly(1.díl Kaladinova minulost, 2.díl minulost Šalán) , které jsou zde ve 2. díle trošku slabší oproti dílu prvnímu. Kaladin je prostě nej! :))

jennefer
07.12.2015 5 z 5

Jediné mínus na této knize je její obří váha:-D Ale stránky se hltají neuvěřitelně snadno a všechno má svou velmi děsivou logiku. Drsný svět pro drsné lidi - a vám nezbývá než držet jim palce, aby to všichni nějak přežili... Příběh totiž začal svou cestu pomalu a zlehka jako potůček, teď je z něj už pořádná řeka. Že by nás v dalším díle vzala povodeň?!
Celá Cesta králů rozhodně bude hrdě zabírat své velmi prostorově náročné místo v mé domácí knihovničce vedle GoT, Cesty krve, Koniáše, Zaklínače, Černého arcimága a dalších, časem se do ní jistě vrhnu znovu.

KellyH
25.11.2015 5 z 5

Já. Chci. Další. Díl. Teď hned.

Archiv Bouřné záře je prozatím něco, co - alespoň pro mě - nemá dosud žádného přijatelného soupeře. Žrala jsem Píseň ledu a ohně, ráda jsem se prokousávala těmi spletenci ve vztazích a spojenectvích, ale to, co na svých stránkách rozehrál tenhle Pan Spisovatel, je něco neskutečného a něco nádherného. Jsem nadšena a Brandona Sandersona rozhodně neuctívám o nic méně než po přečtení jiných jeho knih, spíše naopak. Jestli něco, ten obdiv ještě více vzrostl.

gruno
10.11.2015 5 z 5

Pred chvíľkou som Slova paprsků dočítal. Mal som to šťastie, že som zhltol Cestu králů a Slova hneď za sebou. Myslel som, že "Píseň ledu a ohně" a "Kolo času" sú neprekonateľné. Už si to nemyslím:) Zatiaľ som nečítal nič lepšie ako Cestu a Slova. Nádherné, neskutočné... Začínam čítať Finální říši :)

Mess
31.10.2015 5 z 5

Myslím, že s Archivem bouřné záře máme zaděláno na pořádný průšvih.. na pořádný průšvih s tím, že se nám nebude dostávat dalších dílů dostatečně rychle. Nechápu, jak to ten chlap dělá, ale Slova paprsků jsou další mistrovské dílo. Pořád nepřestávám vycházet z údivu, čtu s otevřenou pusou a při čtení posledních 150 stránek mi běhal mráz po zádech. Je vidět, že nejen jako autor je skvělý, ale má i obrovský rozhled. Mnohokrát jsem si všiml různých narážek, překvapivě nejen na různé oblasti života, ale také na spirituálno. Pro nadšené čtenáře jeho knih dále čeká malé překvapení, které naznačuje určité spojení se světem z jiné knihy. Nemůžu se dočkat dalšího dílu!

Ellbereth
29.10.2015 5 z 5

Já ho prostě žeru!!! Sanderson je dle mého názoru nejlepší současný autor fantasy. Mám od něj přečteno téměř vše a každá kniha je jiná, což bývá u tohoto žánru poměrně náročné. Témata a nápady se opakují i u různých autorů.
Nevím, kam na nápady chodí Sanderson, ale co kniha to originál. První díl Cesta králů byla super, ale bylo to více popisné, postavy trochu černobílé a sem tam nějaké to méně zábavné místo (bylo jich velmi málo s ohledem na počet stran). Tento díl je už více zaměřen na charakteristiku postav, které se vyvíjejí, jsou uvěřitelné. Oproti prvnímu dílu mi tento přijde víc o pocitech a zážitcích hlavních postav. Do Šalán, Kaladina, Dalinara, Navani i Adolina jsem se vyloženě zamilovala. Dokonce i Renarin je pro mě překvapením. To už ale prozrazovat nebudu.
Knihu jsme přečetla jedním dechem, nezaregistrovala jsem hluchá místa. Děj jede jak po másle, jsou zde zajímavé zvraty. Navíc věřím, že autor dokáže toto vražedné tempo udržet a přicházet s novými zvraty. Sanderson je pro mě génius a myslím si, že už má celý příběh v hlavě. Pro mě je to srovnatelné snad jedině s Tolkienem a ten je již svým způsobem na dnešní dobu naivní. Toto bude impozantní dílo nesrovnatelné s ničím. Zjistíte, že 1000 stránek na jednu knihu je v podstatě hrozně málo. Děkuji pane Sandersone!

Weezing
10.10.2015 5 z 5

Výborná kniha. Ještě lepší než předchozí díl Cesta králů a to hlavně z toho důvodu, že děj nemá prakticky žádná hluchá místa, což je u tisíci-stránkové knihy neuvěřitelné. Většina postav jsou staří známí z předchozího dílu a jejich cesty se začínají mezi sebou proplétat. Hodně prostoru dostává oproti minulému dílu Šalán, která ho využívá na jedničku. Dalším plusem pokračování je, že hlavní postavy jsou méně černobílé než v předchozím díle (hlavně Kaladin). S netrpělivostí očekávám další díl, který bohužel v překladu vyjde nejdříve tak za 3 roky.