Architektura českých zemí – Baroko

Architektura českých zemí – Baroko https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/32614/baroko-architektura-ceskych-zemi-32614.jpg 5 12 2

Barokní architektura má u nás zcela mimořádný význam. Stavebních památek z tohoto období je největší množství a zachovaly se v nejlepším stavu. Navíc ze všech slohů jedině tento natolik srostl s naším kulturním prostředím, že se stal skutečně domácím a mohl se vyvinout k osobitým projevům. Tato publikace poskytuje základní charakteristiku slohu a vybrané zařazené stavby dobře ilustrují principy barokní architektury, její vývoj i zajímavé individuální projevy, a to pokud možno po celém našem území.... celý text

Hanka_Bohmova
10.03.2024 4 z 5

Jednoduchá naučná publikace, texty jsou stručné a jdou po tom nejpodstatnějším. V první části autor charakterizuje barokní architekturu a uvádí její typické prvky, které přibližuje na řadě fotografií. Druhá část je přehlídkou významných památek, opět s bohatým fotografickým doprovodem. Knížku dobře využijete k základní orientaci nebo třeba k plánování poznávacího výletu.

Booky84
05.02.2022 5 z 5

Velice pěkná publikace, u které se mi nejvíce líbí mnoho obrazových příkladů daného slohu - ať už typické stavební části a pak příklady staveb a hlavně krátké popisky. Doplním, že mezi moje oblíbené stavby patří cisterciácké opatství Plasy, zámek a zahrady v Kroměříži a špitál v Kuksu.