Bez srdce

Bez srdce https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/167030/bmid_archie-a-gretchen-bez-srdce-K6H-167030.jpg 4 104 29

Archie a Gretchen série

1. díl

Portlandský detektiv Archie Sheridan pronásleduje několik let krásnou sériovou vražedkyni Gretchen Lowellovou, až se nakonec z lovce promění v kořist. Gretchen ho deset dní krutě mučí, potom ho však nechá odejít a vydá se do rukou spravedlnosti. Detektiv ale ani potom nenachází klid, protože ho hrůzný zážitek fyzicky i psychicky silně poznamenal – stane se závislý na lécích proti bolesti, nedokáže se vrátit k někdejšímu životu a vzpomínky mu nedávají spát. Když v ulicích Portlandu začne řádit únosce mladých dívek, musí se vzchopit, sestavit novou vyšetřovací skupinu a znovu začít pracovat. K tomu, aby vraha zastavil, potřebuje informace od Gretchen, ale dobře ví, že ho další setkání s ní může už navždycky zničit. V Gretchen Lowellové ztvárnila Chainová vraha neméně zrůdného než byl Hannibal Lecter z Mlčení jehňátek. Její originální thriller nedovolí čtenáři vydechnout a od první až do poslední stránky ho bude udržovat v napětí.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi

Vydáno: , Beta-Dobrovský

Heartsick , 2007

petrarka72
10.10.2021 5 z 5

Myslela jsem, že jde o tuctový thriller na jeden večer - ale co by člověk neudělal pro čtenářskou výzvu... Ovšem tohle byla vážně jízda. Zvláštní třaskavá směs Stockholmského syndromu a Elektřina komplexu, násilí, sexu, smrti, závislosti a moci. Srovnání s Mlčením jehňátek vcelku sedí, ta nadvláda perverzní erotiky je neoddiskutovatelná, scény mezi Gretchen a Archiem jsou podmanivé - a ty další přinášejí nejedno překvapení, včetně skutečných, pod vrstvami sebeklamu ukrytých motivací... Chtělo by to překlad dalších knížek, Chelsea Cain jich nenapsala málo - a série o Archiem má minimálně další dva díly.

Charley
25.08.2021 4 z 5

Kniha se četla velice dobře, dokázala jsem se do příběhu ponořit a jako student psychologie mě velice zajímala část Archieho a Gretchen po jeho návratu. Člověk si říká, že to přeci nemůže být možné, aby tam vznikl takový vztah, ale bohužel...mysl je prostě záhadná :)
Jinak i druhá dějová linka se Susan byla zajímavá. Takže mohu za sebe doporučit i ostatním ke čtení.

Obelix15
31.07.2021 4 z 5

Pěkná ukázka Stockholmského syndromu v praxi. Kniha se dobře četla, sympatické hlavní postavy a dobře vykreslený děj. Jediné, co mě trochu mrzí, že u nápadité myšlenky trochu pokulhávalo zpracování. Některým dějovým liniím a postavám bych dal větší prostor a širší zápletku.

Hakate
16.07.2021 5 z 5

Po knize jsem sáhla v rámci čv 2021, zaujala mě obálka.
Byla jsem velmi překvapená a kniha mě upoutala už od prvních stránek natolik, že jsem knihu nemohla odložit.

Belanna
23.04.2021 5 z 5

Knížku jsem si vybrala do letošní čtenářské výzvy.
Překvapilo mě, jak dobrá je to detektivka. Četla se sama, neztrácela jsem se v postavách ani v dějových linkách.
A ještě teď kroutím hlavou nad tím, co všechno a jakými způsoby dokázala Gretchen zmanipulovat.

Bee240
04.03.2021 4 z 5

Tuto knihu jsem si koupila před cca osmi lety v levných knihách a také jsem ji před těmi osmi lety četla. Pamatuji že jsem z ní byla nadšená a dala jsem jí tehdy plný počet hvězd a moje recenze byla plná chvály.
Rozhodla jsem se si ji opět přečíst a zjistit jak se mi bude líbit po tak dlouhé době...přeci jen jsem už jako čtenář na jiné úrovni i když ve stejném žánru.
Hlavní postava je detektiv Archie Sheridan ... poslední oběť Krásné vražedkyně a také hlavní vyšetřovatel který po ní pátral dlouhých deset let.
Kniha má dvě dějové linky - první je pohled do dob kdy byl Archie unesen. V těchto částí knihy můžeme nahlédnout do mysli opravdového psychopata a tím není nikdo jiný než Gretchen. Postupy které používá pro své potěšení jsou více než drastické a zvrácené. Tato část knihy je skvěle napsaná a také velmi čtivá. Kdyby případ Krásné vražedkyně byla samostatná kniha bylo by to skvělé čtení.
Také tu máme možnost nahlédnou do složitého vztahu Archieho a Gretchen.... I když je to naprosto nepochopitelné Archie trpí Stockholmským syndromem a tudíž je jejich vztah velmi zvláštní.
Druhá dějová linka je současnost kdy se Archie po rekonvalescenci a podle mě né moc úspěšné vrací do práce aby svolal starý tým a řešil případ Škrtiče školaček. Tato část je také velmi zajímavá a pohled na žalostný stav Archieho je tedy velmi smutný.... i když na tom není zrovna nejlépe vrhá se do práce jak nejlépe dovede a tudíž si v knize můžete užít poctivou policejní práci. Také se zde setkáváme s trochu výstřední Susan - novinářkou která v příběhu hraje vetší roly než se na začátku může zdát.
Nejdříve mi nedávalo moc smysl proč se prolíná minulost a současnost, ale ke konci je to vše jasné a pro mě to byl celkem šok. Už jsem knihu četla dávno takže jsem si nepamatovala kdo je vrah a jak to vše bylo.
Čtení jsem si opět užila a i když jsem poprvé dala pět hvězd tentokrát hodnocení snižuji jelikož stále není pokračování a to je obrovská škoda.

maryska09
12.09.2019 5 z 5

Dobře napsaná kniha, svižná, napínavá, s velmi zajímavými hlavními postavami a bez hluchých míst i rozvláčného konce. Doporučuji

tulip131
02.02.2019 4 z 5

Kniha se četla dobře, nebyla tam hluchá místa, příběh o psychopatce ovládající půlku lidí kolem sebe včetně hlavního vyšetřovatelé a jeho jizev nejen na těle. Bavilo mě to, pokud by snad bylo pokračování, určitě přečtu.

Bee240
23.01.2019 4 z 5

Drsné , skvělé přesně něco pro mě. Skvělá kniha škoda jen že není pokračování.

Evka27
23.09.2017 2 z 5

Nechápu nadšení v komentářích, za mně velmi průměrné až podprůměrné.

Veronika33
23.06.2017 5 z 5

Kniha bola veľmi pútavá a veľmi drastická. Táto kombinácia zaručuje, že knihu nepustíte z ruky skôr ako ju dočítate. Zvrátený "vzťah" Archieho a Gretchen dal deju knihy ten správny šmrnc. Len ma mrzí, že asi Beta-Dobrovský nevydá ďalšie diely, čo je škoda.

pavla9879
09.06.2017 3 z 5

Trochu víc drsné, ale velice čtivé. Mělo by snad být víc dílů, takže pokud někdy v budoucnu vyjdou v češtině, určitě si je ráda přečtu, abych se dozvěděla, jak to dopadne s "krásnou vražedkyní".

jarin58
13.05.2017 4 z 5

Skvěle popsaný vztah vražedkyně a oběti.Byl bych pro pokračování.

Janet11
08.08.2016 5 z 5

Čtivé, napínavé od začátku až do konce. Příběh je krásnou ukázkou stockholmského syndromu. Jsem zvědavá na pokračování, takže kniha splnila svůj účel...

katina
11.04.2016 5 z 5

Živě vidím Arnieho a Gretchen v závěrečném dialogu. A čekám co bude dál...

pavla9879
27.02.2016 3 z 5

Trochu víc drsné, ale dost čtivé. Nedokázala jsem se odtrhnout, dokud jsem nedočetla.
Doufám, že brzy vyjde další díl.

TessieB
29.01.2016 5 z 5

Výborný úvod do série, přesto mi přišel konec, oproti výbornému začátku, tak trochu useknutý. I tak se ale nemůžu dočkat pokračování, příběh je velmi slibný :)

maličkán
02.12.2015 5 z 5

Perfektní. Zase jednou knížka dle mého gusta. Ani jsem od ní tolik nečekala, protože jsem ji koupila za pár korun v LK, ale to dokazuje, že i tam se dá dobře nakoupit.

Anne123
16.10.2015 5 z 5

Na tuhle knihu jsem narazila náhodou. Hned mě upoutala obalem, ale to je málo oproti tomu, jak mě příběh dostal. Od knihy jsem nemohla odtrhnou oči. Moc se mi líbil popis toho, jak se vám člověk dostane pod kůži. Doporučuji! Doufám, že brzy vyjde další díl.

Lenka.Vílka
16.09.2015 4 z 5

Kniha mě zaujala kvůli Gretchen-o jí podobných hodinkách se moc nepíše. Ale potom jsem se jednoduše bavila. A upřímně, trochu drsnější, ale...po dlouhé době kniha, která mě vážně dostala.

sérioví vrazi vražedkyně Oregon

Autorovy knížky