Bez srdce

Portlandský detektiv Archie Sheridan pronásleduje několik let krásnou sériovou vražedkyni Gretchen Lowellovou, až se nakonec z lovce promění v kořist. Gretchen ho deset dní krutě mučí, potom ho však nechá odejít a vydá se do rukou spravedlnosti. Detektiv ale ani potom nenachází klid, protože ho hrůzný zážitek fyzicky i psychicky silně poznamenal – stane se závislý na lécích proti bolesti, nedokáže se vrátit k někdejšímu životu a vzpomínky mu nedávají spát. Když v ulicích Portlandu začne řádit únosce mladých dívek, musí se vzchopit, sestavit novou vyšetřovací skupinu a znovu začít pracovat. K tomu, aby vraha zastavil, potřebuje informace od Gretchen, ale dobře ví, že ho další setkání s ní může už navždycky zničit. V Gretchen Lowellové ztvárnila Chainová vraha neméně zrůdného než byl Hannibal Lecter z Mlčení jehňátek. Její originální thriller nedovolí čtenáři vydechnout a od první až do poslední stránky ho bude udržovat v napětí....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/167030/archie-a-gretchen-bez-srdce-K6H-167030.jpg 495

Archie a Gretchen 1.

Literatura světová, Detektivky, krimi

Vydáno: , Beta-Dobrovský

Heartsick, 2007

Kniha Bez srdce

Obelix15

Pěkná ukázka Stockholmského syndromu v praxi. Kniha se dobře četla, sympatické hlavní postavy a dobře vykreslený děj. Jediné, co mě trochu mrzí, že u nápadité myšlenky trochu pokulhávalo zpracování. Některým dějovým liniím a postavám bych dal větší prostor a širší zápletku.

Hakate

Po knize jsem sáhla v rámci čv 2021, zaujala mě obálka.
Byla jsem velmi překvapená a kniha mě upoutala už od prvních stránek natolik, že jsem knihu nemohla odložit.

Belanna

Knížku jsem si vybrala do letošní čtenářské výzvy.
Překvapilo mě, jak dobrá je to detektivka. Četla se sama, neztrácela jsem se v postavách ani v dějových linkách.
A ještě teď kroutím hlavou nad tím, co všechno a jakými způsoby dokázala Gretchen zmanipulovat.

Bee240

Tuto knihu jsem si koupila před cca osmi lety v levných knihách a také jsem ji před těmi osmi lety četla. Pamatuji že jsem z ní byla nadšená a dala jsem jí tehdy plný počet hvězd a moje recenze byla plná chvály.
Rozhodla jsem se si ji opět přečíst a zjistit jak se mi bude líbit po tak dlouhé době...přeci jen jsem už jako čtenář na jiné úrovni i když ve stejném žánru.
Hlavní postava je detektiv Archie Sheridan ... poslední oběť Krásné vražedkyně a také hlavní vyšetřovatel který po ní pátral dlouhých deset let.
Kniha má dvě dějové linky - první je pohled do dob kdy byl Archie unesen. V těchto částí knihy můžeme nahlédnout do mysli opravdového psychopata a tím není nikdo jiný než Gretchen. Postupy které používá pro své potěšení jsou více než drastické a zvrácené. Tato část knihy je skvěle napsaná a také velmi čtivá. Kdyby případ Krásné vražedkyně byla samostatná kniha bylo by to skvělé čtení.
Také tu máme možnost nahlédnou do složitého vztahu Archieho a Gretchen.... I když je to naprosto nepochopitelné Archie trpí Stockholmským syndromem a tudíž je jejich vztah velmi zvláštní.
Druhá dějová linka je současnost kdy se Archie po rekonvalescenci a podle mě né moc úspěšné vrací do práce aby svolal starý tým a řešil případ Škrtiče školaček. Tato část je také velmi zajímavá a pohled na žalostný stav Archieho je tedy velmi smutný.... i když na tom není zrovna nejlépe vrhá se do práce jak nejlépe dovede a tudíž si v knize můžete užít poctivou policejní práci. Také se zde setkáváme s trochu výstřední Susan - novinářkou která v příběhu hraje vetší roly než se na začátku může zdát.
Nejdříve mi nedávalo moc smysl proč se prolíná minulost a současnost, ale ke konci je to vše jasné a pro mě to byl celkem šok. Už jsem knihu četla dávno takže jsem si nepamatovala kdo je vrah a jak to vše bylo.
Čtení jsem si opět užila a i když jsem poprvé dala pět hvězd tentokrát hodnocení snižuji jelikož stále není pokračování a to je obrovská škoda.

maryska09
12.09.2019

Dobře napsaná kniha, svižná, napínavá, s velmi zajímavými hlavními postavami a bez hluchých míst i rozvláčného konce. Doporučuji

tulip131
02.02.2019

Kniha se četla dobře, nebyla tam hluchá místa, příběh o psychopatce ovládající půlku lidí kolem sebe včetně hlavního vyšetřovatelé a jeho jizev nejen na těle. Bavilo mě to, pokud by snad bylo pokračování, určitě přečtu.

Bee240
23.01.2019

Drsné , skvělé přesně něco pro mě. Skvělá kniha škoda jen že není pokračování.

Evka27
23.09.2017

Nechápu nadšení v komentářích, za mně velmi průměrné až podprůměrné.