Archeologie přítomnosti

Archeologie přítomnosti https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/41664/bmid_archeologie-pritomnosti-Zsp-41664.jpg 4 8 2

Román předního italského prozaika se v příběhu společensky angažované dvojice „osmašedesátníků“ Lea a Michely, toužících ve shodě s duchem doby změnit svět k lepšímu, a jejich absurdně tragického konce vrací k období, jež se už pomalu stává historií, pro generaci postav románu však zároveň zůstává živou součástí jejich individuálních osudů. Vassalliho pátrání po mýtech ovládajících Leovy, Micheliny i jeho vlastní vrstevníky brilantně zachycuje atmosféru doby a jejích marných snů, za nimiž se dokáže ohlížet se smutkem i ironickým nadhledem.... celý text

Literatura světová , Romány

Vydáno: , Paseka , Pistorius & Olšanská

Archeologia del presente , 2001

Majto
11.12.2023 3 z 5

Nebolo to zlé, no niečo akoby mi chýbalo. Uvidím, či sa moje dojmy zmenia pri opakovanom čítaní o pár rokov. Každopádne, dovtedy ešte niečo z tvorby tohoto autora isto skúsim.

puml
21.09.2013 4 z 5

Další brilantně napsaný román od Sebastiana Vassalliho o generaci roku 1968, který Vás chytne a nepustí. I přesto, že se jedná o odlehčenější četbu, je Vassalli mistr slova a dramatické stavby. Román je podobný Kunderovým románům. Vassalli si podobně jako Kundera libuje v ironii, nechtěné absurditě a tragikomickém don quijotství, jež dovádí až na samou mez únosnosti a uvěřitelnosti, ale právě to činí z Vassalliho jedinečného vypravěče a ironického pozorovatele života plného rozporů.

italská literatura Itálie rok 1968 politické romány

Sebastiano Vassalli