Archeologie pravěkých Čech. 4, Eneolit

Archeologie pravěkých Čech. 4, Eneolit https://www.databazeknih.cz/img/books/58_/58415/eneolit-archeologie--58415.jpg 4 12 2

Čtvrtý svazek dosud nejrozsáhlejšího osmidílného kompendia českého pravěku shrnuje současné vědomosti, podává přehled pramenů, kladených otázek i názorů na interpretaci získaných dat. Předvádí, na co lze navázat, které přístupy se jeví jako perspektivní a do kterých oblastí by měly směřovat nové badatelské projekty a projekty památkové péče.... celý text

Kuža007
29.06.2021 5 z 5

Skvělá kniha o dějinách pravěkých Čech. Tato část se věnuje pozdní době kamenné, či jak ji říkají někteří archeologové, tzv. době měděné.

Hanka_Bohmova
31.10.2020 4 z 5

Vzdělávám své děti doma a moje znalosti historie jsou naprosto nedostatečné pro tento účel. S papouškováním základoškolských učebnic se nedokážu spokojit, potřebuju o věcech hodně vědet a vybudovat si dostatečně smysluplné struktury, než začnu vyučovat druhé. Proto jsem se rozhodla vzít to zgruntu a knihy této řady se ukázaly užitečné jak pro mé pochopení, tak jako podklad pro výuku v terénu, na konkrétních lokalitách.

pravěk archeologie Čechy eneolit

Evžen Neustupný