Archa 2

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

V roce 2205 – tedy na počátku všech událostí, o nichž vyprávějí příběhy anglického spisovatele Alastaira Reynoldse, čelního představitele nové vesmírné opery – dezertoval Nevil Clavain z pozemské Koalice pro neurální čistotu a připojil se k frakci Spojených. O čtyři sta let později ho vyhrocené události přinutily dezertovat znovu, teď vede výpravu do soustavy Delty Pavonis. Tam v roce 2567 spustil excentrický vědec Dan Sylveste rafinovaně ukrytý alarm vesmířanů, a Zmarové se slétají jako dravci. V třetím Reynoldsově románu se nebojuje pouze o ztracené zbraňové komplety, nýbrž o celou budoucnost lidstva…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/21_/21678/archa-kniha-druha-21678.jpg 4.749
Série:

Odhalený vesmír (3.)

Orig. název:

Redemption ark (2002)

Žánr:
Romány, Sci-fi
Vydáno:, Triton
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (2)

Kniha Archa 2

Přidat komentář
B4LU
13.12.2017

To, co je v prvním díle jen nesměle načrtnuto, je plně rozvinuto zde. Hned v úvodu se dočkáme bitvy vesmírných lodí letících téměř rychlostí světla v závodě pro vyspělé zbraňové systémy, které mají odvrátit hrozbu Zmarů - strojů, které čistí vesmír od inteligentního života. Ti pozvolna začínají svůj vyhlazovací proces, protože právě zjistili přítomnost lidské rasy. Vzdor tomu, jak přímočaře toto může znít, má kniha svou hloubku - kromě výše zmíněných relativistických bitev oceňuji především fakt, že motivace Zmarů (dá-li se to tak nazvat) neskončila u pouhého rozdělení organický versus mechanický život, ale má daleko hlubší význam.

Evus
10.02.2015

Děj se začíná blížit ke konci a hlavní postavy řeší dilema: je lepší bojovat za prospěch druhu, nebo se ve jménu většího dobra stát pouze pasivními účastníky běhu galaktických dějin? Kuriová s Voljovovou mají jasno, ale povede se jim ubránit jejich přesvědčení proti zběhlému Spojenému Nevilu Clavainovi? Nebo mají stejné záměry a záleží jen na střetu jejich ega?