Araroa - 3000 km pešo naprieč Novým Zélandom

Araroa - 3000 km pešo naprieč Novým Zélandom https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/456438/bmid_araroa-3000-km-peso-napriec-novym-z-GtC-456438.jpg 5 14 15

Keď som v roku 2016 prešiel 760 km dlhú Cestu hrdinov SNP a natočil o tom dokumentárny film 30 dní hrdinom, niektorí sa zo mňa smiali. Nebolo to ani tak kvalitou, ako obsahom filmu. Obrovské pľuzgiere, zápaly šliach, bolesti všetkého. Navyše ten čas. Veď za 30 dní to prejde kdejaká babka. A to nikto netuší, že v skutočnosti to bolo 32. 30 predsa len znie v názve filmu lepšie. „Skutočne nemám na viac?“ pýtal som sa a najlepšie mi na to odpovedal turistický parťák a kamarát Pali: „Ty asi nie.“ Študentské časy sa skončili, ale ani v záplave povinností normálneho života ma tá veta nikdy neprestala srať. V jeden večer, keď som počítal, aký trail môžem vtesnať do zostávajúcich dní mojej dovolenky, som narazil na Te Araroa – trail naprieč Novým Zélandom. Vedel som, že to musím skúsiť. O pol roka, opäť s Palim po boku, sme už stáli na štarte. 3000 km pešo naprieč horami, pasienkami, riekami a mestami jednej z najkrajších krajín sveta spoločne s hŕstkou ďalších šialencov, ktorých spája jediné – túžba o niekoľko mesiacov stáť na jej opačnom konci. Pridajte sa ku mne na prvý úspešný slovenský prechod jednej z najunikátnejších diaľkových trás sveta.... celý text

terka1303
03.02.2021 5 z 5

Naprosto skvělá cestopisná kniha, která mne doslova vtáhla do děje. Měla jsem pocit, že kráčím napříč Novým Zélandem společně s Matušem a Palim i já. Díky autentičnosti psaní a přiloženým fotografiím jsem měla doslova Nový Zéland u sebe doma:). Autorovi patří velký dík za jeho odvahu a odhodlání knihu vydat. Už teď se nemohu dočkat na jeho další cesty. Děkuji!

jozefius
29.01.2021 5 z 5

Klobúk dole... úžasný výkon a krásny výsledok v podobe knihy, ktorá má vyhradené miesto medzi klenotmi mojej - našej domácej knižnice. Za mňa 100 bodov za fotky a zostal som milo prekvapený - text je skvelý. Teším sa na ďalšiu knihu, fotky, videá, články a niekedy ďalšie stretnutie so super autorom.

David4
28.01.2021 5 z 5

Skvelá kniha! Ide o veľmi chytľavé čítanie s úžasnými fotografiami, ktoré zintenzívňujú celý zážitok z čítania. V knihe sa prelína dobrodružný cestopis s množstvom vtipných momentov a v konečnom dôsledku (spoiler) ide o jednu veľkú love story, takže publikum si táto kniha nájde naozaj široké :)

Mawe
27.01.2021 5 z 5

Čtivý cestopis s krásnými fotkami o treku u nás neznámém, což dodává jedinečnost zpracování. Ze začátku pomalejší rozjezd, no pak už se nejde odtrhnout. Mám chuť nahodit batoh a vyrazit.

espoman
27.01.2021

Kniha je napínavá od začiatku do konca, čo pri tomto druhu literatúry nie je jednoduché.
Super čítanie prekrásna fotografia. Teším sa na ďalšie knihy.

jozef_pk
25.01.2021 5 z 5

vyborna kniha, precital som ju jednym dychom z pocitom ze ma bolia nohy ako by som to siel s vami. fotky uzasne doplnia knihu a tesim sa na tu patagoniu. vela zdaru.

Ivet455
24.01.2021 5 z 5

Super čítanie, odporúčam každému. Nový Zéland je pre mnohých nedostupný sen, zatiaľ aj pre mňa...tak si ho môžem splniť aspoň takto- cez Matušové zážitky a fotografie.

ErikPauer
24.01.2021

Super fotografie, pútavý príbeh. Proste parádna kniha :)

belo9686
23.01.2021

knihu som si objednal pred Vianocami a planoval som ju citat cez sviatky. Nakoniec som neodolal a za 3 dni som si ju precital. Velmi ma bavilo citat pribeh a zaroven s otvorenou mapou zaroven sledovat postup Matusa a Paliho. Kniha verne opisuje slasti a strasti trekkerov a uz sa tesim na dalsie Paliho dielo

barbora7407
23.01.2021 5 z 5

Knihu som si kúpila kvôli fotkám, a zostala som milo prekvapená, aj text je skvelý. Už sa teším na knihu z Patagonie.

peter6252
23.01.2021

Super napísaná cestopisna kniha, od ktorej sa je ťažko odtrhnúť. Páčia sa mi aj fotografie v knihe a štýl akým je písaná. Rozhodne odporúčam prečítať si ju. Som veľmi rád že ju mám doma.

8011
23.01.2021

Knihu som prečítal za 2 večery. Nič viac netreba písať, každý človek musí vedieť, čo to znamená, nevedieť sa odtrhnúť od textu. A fotiek. Tu máte dva v jednom - text od srdca písaný a fotky, ktoré Vás prenesú na dané miesta z knihy. Každú ďalšiu knihu od Matúša budem čakať tak svedomito, jak hajzlák za komančov!!!! Ľuboš Lubbo Horňák

tomas3630
23.01.2021

Skvělá čtivá kniha on the road plná dobrodružství, humoru a krásných fotografií. Mohu jedině doporučit.

jirka8045
23.01.2021 5 z 5

Nejlepší cestopisná kniha, kterou jsem kdy četl! Nejenže upoutá krásnými přiloženými fotkami, jako to nyní bývá u cestopisů zvykem, ale dokáže čtenáře vtáhnout do děje a prožívat každodenní dobrodružství spolu s autorem. Jedním prstem na mapě, druhým v knize, a za pár hodin čtení se člověk dostane ze severního Cape Reinga až na nejjižnější Stirling Point ve městě Bluff. Matúšovi právem patří velký dík za motivaci, ke které vás kniha dožene a donutí vás prožívat podobná (i když ne tak náročná) dobrodružství na vlastní kůži!

katarina6535
04.11.2020 5 z 5

Skvelá kniha! Pri čítaní máte nutkavý pocit že nejaké dobrodružstvo by sa zišlo aj Vám, a čím skôr, tým lepšie :) prečítané za 4 dni, z ktorých som 3 mala kopec práce, ktorú som práve prekladala oddychom s touto knihou. Kniha je rozdelená fotkami na 4 sekcie, mne vyhovovalo prečítať každý deň jednu. Aj keď je to Matúšova prvotina, štýl sa mi veľmi páčil - kniha ma vtiahla do deja a namotivovala natoľko, že som si začala pozerať nejakú lepšiu výbavu na hory, aby som si mohla aspoň v malom nocovanie na horách užiť tiež. Ďakujem!

Matúš Lašan
slovenská, 1991